TJ Spartak Vlasim
08
Pro

London Chess Classic s vlašimskou účastí

Oči šachového světa se opět po roce otočí k britské metropoli, která hostí London Chess Classic. Největší pozornost bude upřena k hlavnímu turnaji, kde sice bude chybět loňský vítěz Magnus Carlsen, ale i tak je mezi desítkou TOP hráčů jedno jméno známější než druhé. Vlašimské fanoušky ale jistě bude zajímat i FIDE open, ve kterém se představí Robin Hrdina, Martin Horák, Ríša Mládek a napůl Vlašimák Vítek Moravec.

Kluci odlétají do Londýna již dnes a určitě už se těší, až na vlastní oči uvidí Ananda, Caruanu, Topalova, Kramnika, Nakamuru a další hvězdy světového šachu. Šachové síly s nimi sice měřit nebudou, ale zahrát si mohou s jinými esy, které figurují ve startovní listině FIDE openu. Zde najdeme zatím 256 jmen, a kdyby se nic nezměnilo, tak by se v 1. kole utkal Martin s GM Fressinetem (elo 2672), Robin s GM Melkumyanem (elo 2633) a Ríša s GM Arkellem (elo 2447). První kolo začíná v 16,30h. (u nás tedy v 17,30h.).

Hraje se tradičně švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30s. za tah. Zajímavostí je, že hráči mohou některá kola vynechat a dostanou za to připsáno půl bodu. Jak je vidět ze startovní listiny, tak se naši hráči rozhodli vynechat sedmé kolo, kdy mají v plánu navštívit ragbyový nebo fotbalový zápas.

S tichou závistí vám budeme držet palce! :-)

Startovní listiny

Oficiální web

(autor článku: Tomáš Vojta)

48 reakcí na “London Chess Classic s vlašimskou účastí”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Tedy škoda, že toho Ríša nevyužil, nechytl ho okolo ramen a nevyfotil se s ním. :-)

 2. 32
  Jarda P. píše:

  Dle výsledků dnes Ríša další cenný skalp !

 3. 33
  Ríša píše:

  Jo, dokonce v miniaturce. :-) Dneska jsme vyhráli všichni. Dopoledne jsme si prošli centrum a nakrmili papoušky v Hide parku.

 4. 34
  Maťa píše:

  4/4 – to jde, gratuluji! :-) Robin teda kontumačně … blbý, když takhle soupeř s titulem IM nedorazí, určitě si s ním chtěl Robin zahrát. Držím palce do dalšího průběhu!

  Ad 31: Třeba paní Zlámaná se před rokem Nakamury nebála a dokonce ho i „přinutila“ usmívat se :-) : http://babata1105.rajce.idnes.cz/LONDYN#jaNakamura.jpg.

 5. 35
  Tom píše:

  Až na Martina zatím pěkné výsledky. Hlavně Ríša má dobré skalpy. Tak jen tak dál. :-)

 6. 36
  Maťa píše:

  Dnes tam svítí Ríšova prohra a Martinova výhra, ostatní nejspíš ještě hrají.

 7. 37
  Maťa píše:

  Připomínám, že v 7. kole (tedy dnes) naši hoši nehrají, od 21 hodin budou přímo v hledišti sledovat fotbalový zápas Tottenham-Hull.

 8. 38
  Tom píše:

  V 8. kole bodovali s hráči nad 2200 Robin (výhra) a Ríša (remíza). Martin s Vítkem bohužel prohráli.

 9. 39
  Ríša píše:

  Už za týden začíná šachová olympiáda mládeže v Turecku, kde budu mimo jiné hrát. :-) Bude to hodně silný turnaj, zatím jsme jako Česko nasazeni až 20. http://chess-results.com/tnr387556.aspx?lan=1&art=8&flag=30 Už dlouhodobě čelím nátlaku babičky, ať napíšu článek o šachování v Anglii. Takže po olympiádě něco souhrnýho sepíšu. Podle FIDE ela to může vypadat, že nic nehraju, ale je to jen tím, že tu na FIDE nic neposílají. :-)

 10. 40
  Maťa píše:

  Tak to jsem rád, že se tvá šachová aktivita v Anglii posunula od sledování volných partií dědečků v klubu k aktivnímu hraní. Že to nejde na elo, nevadí, aspoň ti nespadne ;-) . A na olympiádu se těším.

 11. 41
  Tom píše:

  Díky za info Ríšo, to je hodně silný turnaj (kapánek to tam tedy kazí ty holky ;-) )a určitě to bude skvělá akce. Koncem týdne hodím na web pár vět, ať je ti kde fandit. Po olympiádě pak v mailu očekávám tvou obsáhlou (alespoň 3 dílnou) reportáž. :-)

 12. 42
  Maťa píše:

  A kdo jede jako trenér, Ríšo?

 13. 43
  visvi píše:

  Maťo, trenér už je dávno daný, už tě nevezmou. Někde jsem četl, že jede Vokáč.

  Jinak Ríša to kropí za Áčko i Béčko Readingu, zatím prohra s GM Pertem a dvě výhry: http://berkshirechess.org.uk/player.php?playerid=308658G&season=20182019

 14. 44
  Ríša píše:

  Jako trenér s námi jede Marek Vokáč. A já myslel, že to nikdy nikdo nedohledá Vítku. Teď jsem prozrazen. :-)

 15. 45
  Maťa píše:

  V místě konání jsou v současné době teploty kolem 15°C, tak bych se klidně jel ohřát :-) . Ale Marek Vokáč je podle mého názoru dobrá volba.

 16. 46
  Ríša píše:

  První sezóna v Anglii dohrána. Do dvou let mám v plánu napsat článek o Turecku a rozebrat nějaké partie… :-) Sezóna se vydařila, celkově jsem uhrál 11.5/14. Výsledky za Reading: https://www.berkshirechess.org.uk/main.php
  Výkon 231.8 anglického ratingu == 2438.5. Bohužel tu nic neposílají na Fide zápočet. :-)

 17. 48
  Tom píše:

  Článek o Turecku jsi měl mít dávno napsaný a ne se takto vymlouvat.

  Mimochodem, hoď mi do mailu (alespoň orientačně) jak to s tebou vypadá na další sezonu. Nějaké tvé bodíky by se hodily i Vlašimi. :-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist