TJ Spartak Vlasim
20
Čvn

Začíná Mistrovství ČR školních týmů

Tomáš Vojta

Pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka bude zítra zahájeno Mistrovství České republiky škol. Letos se poprvé budou všechny tři kategorie ( 1. stupeň, 2. stupeň, střední školy) hrát na jednom místě a to v reprezentativních prostorách kongresového centra Zlín.

Do města Tomáše Bati se sjede takřka 90 školních týmů, které si vybojovali právo účasti v krajských přeborech. Nás může těšit, že mezi nimi budou hned 3 družstva složené výhradně z hráčů našeho oddílu. V turnaji prvního stupně se představí ZŠ Načeradec v sestavě Píšová, Jelínek, Filip, Kůra a ZŠ Vorlina v sestavě Vojta, Vopálka, Smetana, Slavíková. Ve středních školách pak budeme držet palce vlašimskému gymnáziu, které budou reprezentovat Nela Pýchová, Ríša Mládek, Patrik Pýcha a Lukáš Zeman.

 
ZŠ Načeradec


ZŠ Vorlina


Gymnázium Vlašim

Hrát se bude tempem 2×20 min s přídavkem 5s. za tah. Devítikolový švýcar je rozdělen do 2 dnů – v úterý pět kol, ve středu 4.

Držíme palce, ať se povede ze Zlína přivézt nějaké pěkné umístění.


Kongresové centrum – krásná budova pro šachové turnaje.

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

72 reakcí na “Začíná Mistrovství ČR školních týmů”

1 2 3
 1. 61
  Mata píše:

  Gympl zahájil poslední kolo. Na návrat do desítky a pripadné vylepšení loňského 10. místa by to chtělo vyhrát. Mladší jsou pořád o kolo zpět.

 2. 62
  Mata píše:

  Vorlina v 8. kole na prvním stole prohrává 2:0 (Filip, Barca).

 3. 63
  Mata píše:

  Vorlina snižuje na 1:2, cenný skalp si připsal Lukáš. Načeradec zatím remíza na první desce. Gympl prohrává 1:0 (Lukáš)…

 4. 64
  Mata píše:

  Vorlina i Naceradec prohraly shodne 3:1. Remizu přidal Stepan.

 5. 65
  Mata píše:

  Gympl na závěr prohrál 2,5:1,5. Vyhrál Patrik, remizovala Nela.

 6. 66
  Maťa píše:

  Po posledním kole kategorie středních škol jsem se odmlčel, protože jsme měli na programu oběd. Teď na něm jsou děti z prvního stupně. Koukám, že Načeradec nakonec na pěkném 5. místě, o čtyři příčky hůře skončila Vorlina, které bohužel vůbec nevyšlo poslední kolo (alespoň podle výsledku). Gympl na 16. místě, to se nezapíše jako povedený turnaj, závěr dnešního programu nevyšel… Loučím se ze Zlína a letím na vlak, abych v Praze stihl další akci od 18 hodin :-) . Všechny členy „mého“ týmu veze domů pan Zeman, odjeli před čtvrthodinou.

 7. 67
  Ivo píše:

  Jak už napsal Maťa, skončili jsme devátí. Umístění to není špatné; v posledním kole jsme asi mohli hrát o medaile, to bycom ale museli vysoko vyhrát, místo toho jsme vysoko prohráli; už po zahájení jsme byli na posledních třech šachovnicích bez figur… V předposledním kole jsme s FM měli na dobrý výsledek; zvlášť když Lukáš sehrál dobrou partii a po zásluze vyhrál. Kuba ale ve své partii nezvolil dobrý plán a prohrál… Výborně hrála Barča, Kuba poměrně spolehlivě plnil roli favorita, i když 9 z 9 z toho nebylo:) Lukáš s Filipem hrají čím dál vyzrálejší šachy, jen tomu chybělo bodové vyjádření..

 8. 68
  Marie F. píše:

  My už jsme od půl šesté doma a hodnocení najdete na našich stránkách(www.sachypravonin.cz) později fotečky pak ve fotogalerii http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/MCR_skolnich_druzstev_2016_Zlin/

 9. 69
  Tom píše:

  Tak v turnaji prvního stupně jsou to solidní výsledky. U gymplu to naopak je docela propadák. Myslím, že by Patrik měl složit kapitánskou funkci (to předsazení Ríši hrubě nevyšlo) a odejít ze školy. :-D

 10. 70
  Patrik P. píše:

  Na Tomášovy žádné slávy, propadáky a no to je tedy bídy jsme se všichni těšili už od prvního kola. Opět nás nezklamal. ;-) Nicméně už bych pro příště doporučil pořídit si slovník synonym kvůli problémům s odesíláním duplicitních komentářů.

 11. 71
  Tom píše:

  Ok, rád příště zkusím něco pozitivního, aby to nebylo pořád stejné. :-) Ale to budete muset hrát kapánek (nebo spíš o dva kapánky) lépe než tentokrát. ;-)

 12. 72
  AdolfR píše:

  ale jo, dobře, nejlip teda ti nejmenší, ale ostatní taky určitě bojovali vo všechno pryč, Tomáš jenom něžně žádá vždy ty nejlepší možné výsledky: )

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist