TJ Spartak Vlasim
18
Čvn

Jirka Rýdl v reprezentačním dresu

V neděli 19. 6. padne další milník v dějinách našeho oddílu. Poprvé v historii nastoupí hráč Spartaku Vlašim v reprezentačním dresu dospělých! Průkopníkem je Jirka Rýdl, který bude hájit barvy České republiky B na Mitropa Cupu.

Díky tomu, že se soutěž hraje v Praze (a že účast odřekla Francie), dostala Česká republika možnost postavit 2 týmy. V béčku si zahrají talentovaní mladící, které na první šachovnici doplní úřadují mistr republiky Vojtěch Plát. V áčku pak uvidíme naše špičkové velmistry.

10 družstev z 9 zemí bude hrát systémem každý s každým klasickým ligovým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie. Samozřejmostí je přídavek 30 sekund za každý provedený tah.

Síla turnaje je obrovská, nejslabší hráč včetně náhradníků má elo 2342! Naopak nejsilnější je náš Zbyněk Hráček (elo 2605).

Začíná se v neděli v 15 hodin a vzhledem k tomu, že se skoro celý náš oddíl sejde ve 14 hodin na sportovním dni v Miřeticích, může Jirka u online přenosu očekávat bouřlivou kulisu. :-)

Držíme palce!

Startovní listiny

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

34 reakcí na “Jirka Rýdl v reprezentačním dresu”

1 2
 1. 1
  Jarda P. píše:

  Držíme palce !!!

 2. 2
  Mata píše:

  Držím palce!

 3. 3
  Tom píše:

  Koukám, že Jirka po včerejší prohře nedostal dnes důvěru. Tak snad zase bude hrát zítra.

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Dneska Jirka na dvojce .

 5. 5
  Tom píše:

  Jsem se divil, jak může hrát Jirka na dvojce a ono došlo před turnajem ke změně sestavy ČR B. V článku je Matyáš Marek na trojce a ve skutečnosti je až náhradníkem. Tak Jirko do toho! Odkaz na online:
  http://www.chess.cz/mitropa/index.php/cs/online-open1

 6. 6
  Blanka píše:

  Jirko držím palce!

 7. 7
  Tom píše:

  Jirka bojoval jak lev, ale slovinský IM byl bohužel lepší. Tak snad první reprezentační zisk přijde zítra. :-)

 8. 8
  AdolfR píše:

  dneska ta partie byla ve stredni hre naka prizdechla, ale pak se to trosku zmatorilo, s pescem za kvalitu se to dalo branit, a i na konci bylo par sanci pri trochu aktivnejsi hre (treba Kh1 misto Kf1, nebo na g5 dobirat pescem misto vezkou), skoda, ale bojovalo se statecne, tak snad se v dalsich kolech zadari. Drzime moc palce, i celemu mancaftu

 9. 9
  Tom píše:

  Jirka dneska bohužel další nula. Je to tvrdá škola.

 10. 10
  Tom píše:

  V 5. kole proti Rakousku Jirka bohužel v nominaci chybí. Tak snad ho zase na onlinech uvidíme zítra.

 11. 11
  Robin píše:

  To jsem si na fandeni vybral spatnej den. :-( Aspon jsem s Jirkou pokecal, kdyz nemusel sedet u partie. :-D Tak snad zitra… :-D

 12. 12
  Vojta M. píše:

  Nedaří se nedaří, ale to se otočí a bude dobře.. Ať už tady nebo o akci později.. Jinak zatím teda koukám, jak super výkony podává Honza Vykouk. Všechna čest.

 13. 13
  AdolfR píše:

  drzime palce moc, aby se zadarilo a neco uhralo, stejne tak i celemu tymu

 14. 14
  Blanka píše:

  Jirko sleduju onliny a držím palce.

 15. 15
  Tom píše:

  Dneska to vyjde (soupeř je nějaký nazdárek, co ještě ani jednou nevyhrál :-) ), tipuju plichtu.

 16. 16
  Jarda P. píše:

  Tak Tomáš to odhadl dobře, Jirka remis. A družstvo vyhrálo 3:1 .

 17. 17
  Tom píše:

  Trefa! :-) Gratuluji Jirkovi k prvnímu reprezentačnímu půlbodu a družstvu k vítězství :-)

 18. 18
  AdolfR píše:

  tady to bylo trochu vachrlaté, ale v časovce se Jirka dobře zorientoval (a soupeř ne tak dobře) a způlil to. Držíme palce dál, půjde to: )

 19. 19
  Tom píše:

  Jirka dnes bohužel na chorvatského soupeře nestačil. 0,5 z 5 zatím nevypadá moc dobře, snad to ještě dostane možnost alespoň trochu vylepšit. Smutný ale nemusí být sám. GM Hráček opakoval tahy v situaci, kdy mu komp ukazoval +3, navíc za stavu 1:2 (pozice ale byla tak divoká, že se mu ani nedivím :-) ).

 20. 20
  Míla píše:

  Tomu Hráčkovi se tedy divím, jako kapitána družstva by mne remízou za stavu 1-2 dost naštval, i když to jasné moc nebylo a samozřejmě se to dalo i prohrát.
  No a Jirka? Byla to asi tvrdá škola, ale věřím, že to příště bude zase lepší!

 21. 21
  Jolana píše:

  Nedari se, nedari, I kdyz ta posledni partie byla pekna, s obeti kvality, a dohravala se uplne posledni. Drzime moc palce jeste na dnesek (vcera B-cko vyhralo), snad se zadari I Jirkovi I tymu. Bojovat vo vsechno pryc

 22. 22
  Tom píše:

  Poslední kolo se dnes hraje již od 9 hodin. Jirkův soupeř IM Valsecchi. Online:
  http://www.chess.cz/mitropa/index.php/cs/online-open1

 23. 23
  Tom píše:

  Jirkovi se bohužel ani závěrečná partie nepovedla a asi bude chtít na svůj reprezentační debut hodně rychle zapomenout.

 24. 24
  Vojta M. píše:

  draze zaplacené reprezentační zkušenosti.. Ale v budoucnu se budou hodit..

 25. 25
  Tom píše:

  Závěrečné zhodnocení Mitropa Cupu na NŠS:
  http://www.nss.cz/cesi-slavi-historicke-zlato-z%C2%A0mitropa-cupu

 26. 26
  AdolfR píše:

  tak z Jirkova pohledu děsnej voplach, ale dozvěděl se toho opravdu hodně, o zahájení bílejma, o aktivitě v partii a všecko možný. Takhle náročnej turnaj(kde by se k tomu takhle výrazně nedařilo), v reprezentaci, ještě nehrál. Někteří ti soupeři byli zkrátka lepší (například i ta poslední partie), někde hrál Jirka hodně při zdi a to už mu na týhle úrovni vomlátěj vo hlavu, někde měl i smůlu. Tak snad se ty drsné zkušenosti budou hodit

 27. 27
  Vojta M. píše:

  Ona je to těžké, když se nedaří, je to první dospělá repre akce, k tomu soupeři jiné síly, do toho hodně poznatků, které nejdou aplikovat hned, ale člověk má zas potřebu něco dělat, když to nejde a dostává zpětnou vazbu, co je třeba zlepšit. Pak je z toho hlava jak meloun a chvíli trvá, než si to sedne. Ale pak Jirka vyskočí zas o kus silnější.. A vo tom to je :)

 28. 28
  Maťa píše:

  Určitě se nic neděje, akorát se prostě nepovedl jeden hodně silný turnaj. Pořád zůstává velkým úspěchem, že se Jirka už v 18 letech dostal do dospělé reprezentace. Teď si odpočine a za necelé dva týdny to rozbalí na ME dorosteneckých družstev ve Slovinsku :-) .

 29. 29
  Vojta M. píše:

  to je nějaká reprezentační akce co chvíli.. docela zábava, furt je na co koukat.

 30. 30
  Maťa píše:

  Nevím, jestli se to někde na tomto webu objevilo (spíš ne) – letos si Mitropu zahraje Nela Pýchová, hrát se bude v Itálii 30. 5. – 9. 6., viz rozhovor s Michalem Konopkou na http://www.chess.cz/k-reprezentaci/.

  A reprezentačním trenérům neunikly ani poslední výsledky Anežky Vlkové, jež byla nominována na ME družstev do 18 let v Německu (11. – 19.7.). Oběma holkám budeme držet palce! :-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist