TJ Spartak Vlasim
18
Čvn

Jirka Rýdl v reprezentačním dresu

V neděli 19. 6. padne další milník v dějinách našeho oddílu. Poprvé v historii nastoupí hráč Spartaku Vlašim v reprezentačním dresu dospělých! Průkopníkem je Jirka Rýdl, který bude hájit barvy České republiky B na Mitropa Cupu.

Díky tomu, že se soutěž hraje v Praze (a že účast odřekla Francie), dostala Česká republika možnost postavit 2 týmy. V béčku si zahrají talentovaní mladící, které na první šachovnici doplní úřadují mistr republiky Vojtěch Plát. V áčku pak uvidíme naše špičkové velmistry.

10 družstev z 9 zemí bude hrát systémem každý s každým klasickým ligovým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie. Samozřejmostí je přídavek 30 sekund za každý provedený tah.

Síla turnaje je obrovská, nejslabší hráč včetně náhradníků má elo 2342! Naopak nejsilnější je náš Zbyněk Hráček (elo 2605).

Začíná se v neděli v 15 hodin a vzhledem k tomu, že se skoro celý náš oddíl sejde ve 14 hodin na sportovním dni v Miřeticích, může Jirka u online přenosu očekávat bouřlivou kulisu. :-)

Držíme palce!

Startovní listiny

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

34 reakcí na “Jirka Rýdl v reprezentačním dresu”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Předběžné sestavy na letošní Mitropu, kam české týmy (i s Nelou) odlétají již ve středu: http://www.federscacchi.it/mitropa2018/index.php/teams/women.

 2. 32
  Tom píše:

  Kromě Německa a Itálie nikde žádná velká esa. Tedy to vidím na bronz. :-)

 3. 33
  Maťa píše:

  V ženském turnaji je zatím jen 8 týmů, na rozdíl od mužů chybí Maďarsko a Švýcarsko. Vím, že se to na Mitropě v případě neúčasti nějakého tradičního týmu řešívá nasazením béčka pořádající země, ale nevím, jak to bude, když chybí dva. Možná se rozpis upraví na 7 kol, což by byla trochu škoda, holky by si tolik nezahrály, když jich je navíc v týmu pět a budou tedy střídat.

 4. 34
  Maťa píše:

  Nela říkala, že týmů v ženském turnaji zůstane osm, ale že je ve hře play off – první čtyři po základní části o medaile, zbytek o umístění. Tak by zůstalo 9 kol. To je, myslím, zajímavý nápad.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist