TJ Spartak Vlasim
14
Čvn

Kryštof Křížek obhájil prvenství ve STAMAT lize

Patrik Pýcha

Šachová škola STAMAT 11. června pořádala v Benešově další turnaj pro děti, kterým se současně rozloučila s končícím školním rokem 2015/2016. Zázemí účastníci našli ve školní jídelně ZŠ Dukelská, kam tentokrát dorazilo 46 mladých šachistů a šachistek. 

Kryštof Křížek, veliký favorit turnaje,  ve 3. kole překvapivě zaváhal v partii s Barborou Slavíkovou a musel před ní sklonit svého krále. V dalším průběhu se mu však podařilo porazit své hlavní konkurenty, jimiž byli stříbrný Michael Strnad a bronzový Ondřej Hrabě, a tak nakonec dokráčel k vítězství.

Mezi dívkami se nejvíce prosadila Kamila Steinová před Karolínou Markovou a Barborou Slavíkovou. V kategorii určené pro hráče s ratingem 1000 se stal jasným vítězem Vladimír Veverka, kterému těsně unikla medaile v celkovém pořadí. Stříbro brala Kamila Steinová a bronz Vít Zahrádka.

V Benešově bylo rovněž vyhlášeno pořadí STAMAT ligy 2015/2016, která je určená pro děti navštěvující kroužky Šachové školy STAMAT. Putovní pohár za vítězství obhájil po roce opět Kryštof Křížek. Stříbrnou medaili si na krk pověsil Ondřej Hrabě a bronzovou Kamila Steinová. Oceněna byla celá první desítka.

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji školní jídelně za poskytnuté prostory a všem účastníkům za to, že nám zachovávají přízeň. Na podzim se budeme těšit na shledanou na našich dalších turnajích.

Konečné pořadí STAMAT ligy 2015/16

Podrobné výsledky

Naše stránka na Facebooku

11 reakcí na “Kryštof Křížek obhájil prvenství ve STAMAT lize”

 1. 1
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku vyšel Patrikův článek i s fotkou vítězů. V internetové verzi ho zatím nevidím.

 2. 2
  Maťa píše:

  Poznejte známou osobnost, která se objevila v reportáži ČT :-) : https://www.youtube.com/watch?v=0lRKuMTwP6M&feature=youtu.be.

 3. 3
  Petr H. píše:

  To se to testuje – samí mladí a hubení lidé tam byli :-)
  Ta osobnost mi je trochu povědomá …

 4. 4
  Maťa píše:

  Tradičně o jednodenních pololetních prázdninách proběhne turnaj šachové školy STAMAT, tentokrát v pátek 3. 2. v jídelně ZŠ Dukelská v Benešově. Propozice najdete na http://www.sachystamat.cz/wp-content/uploads/2013/02/12_turnaj.pdf. Turnaj je vhodný i pro úplné začátečníky, už teď je jich přihlášených několik. Po vyhlášení proběhne rovněž tradiční simultánka s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou.

 5. 5
  Ivo píše:

  Maťo, není pátek třetího?

 6. 6
  Maťa píše:

  Asi jo, opravím to (já můžu :-) ). Dík za upozornění.

 7. 7
  Maťa píše:

  Teda určitě jo :-) . Už jsem to opravil.

 8. 8
  Maťa píše:

  Startovní listina se pomalu naplňuje a nejspíš bude slušný počet účastníků (zejména s přihlédnutím k okolnosti, že je další den RŽL v Kamenici): http://chess-results.com/tnr260999.aspx?lan=5. Pozvánku zveřejnil i dnešní Benešovský deník (tištěný i internetový): http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/pololetni-prazdniny-vyuzijte-na-sachy-20170201.html.

 9. 9
  Tom píše:

  Dnes se v Benešově hraje 12. turnaj Stamatu. Průběžné výsledky:
  http://chess-results.com/tnr260999.aspx?lan=5

 10. 10
  Maťa píše:

  Konečné výsledky dnešního pohodového turnaje: http://chess-results.com/tnr260999.aspx?lan=5&art=1&rd=7&wi=821. Z hráčů našeho oddílu se nejlépe umístil celkově 4. Lukáš Zeman (třetí mezi chlapci). V simultánce zvítězily Nela s Anežkou 19,5:1,5 – remízy uhráli Jáchym Hrbek, Štěpán Hrbek a Roman Šimák.

 11. 11
  Patrik P. píše:

  Krátká zpráva o turnaji s odkazem na několik fotek: http://www.sachystamat.cz/?p=1075 ;-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist