TJ Spartak Vlasim
28
Dub

Anežka střílí gól GM Navarovi

Simultánka v Rádiu Svobodná Evropa se už nějakou chvíli hraje, pár zaměstnanců z celkového počtu 23 hráčů už odpadlo, tu ke mně přichází Robin a šeptá „Anežka asi vyhraje“. A skutečně, Anežka se potutelně usmívá a za pár okamžiků skóruje první gól do velmistrovy branky.

 
18.Jf6!!  To jsem zvědavá, jak ten mat pan Navara pokryje. :-)  

Ale nepředbíhejme v čase. Simultánka vůbec nemusela proběhnout. Hned dvě zásadní události ji mohly zhatit. Jak je známo, na simultánku je potřeba poměrně hodně šachového materiálu. Ten se pokusil pronést přes naši ochranku Tomáš s Petrem a s dětmi. Šachové figurky jsou ale vybavené na spodu olůvkem, aby dobře stály na šachovnici a to se nelíbilo našemu detektoru kovů. Při šestém vyprázdnění sáčku s figurkami, jestli tam jsou tedy opravdu jen ty figurky to prý naše ochranka vzdala a pustila všechny dál. Sáčků bylo totiž 30 a čas se krátil.

Dále se simultánka nedá hrát bez hlavního aktéra, v našem případě GM Davida Navary. Ten ještě týden před simultánkou při prohlídce hrací místnosti špičkoval, že si v tom uzavřeném oválu při té rychlosti pohybu mezi šachovnicemi zlomí nohu. Byl poměrně blízko od pravdy, neboť když se pokoušel do onoho středu oválu dostat, tak si zranil koleno.

Samotná simultánka už probíhala v pohodě. Hrálo 17 zaměstnanců z různých zemí a 6 dětí, 5 vlašimských (Anežka, Kuba Vojta, Kuba Voříšek, Ríša a Ondra Hlaváček) a 1 host hrající letos za Vlašim 1. ligu – Vojta Dudek. V jeho případě jsem slyšela názor, že současně s potvrzením účasti na simultánce by měl dodat přestupní lístek. :-) Prý je ale patriot a bude dál hrát za Brodce.


Jakub Vojta uhrál s Davidem Navarou cennou remízu.


Ríša Mládek vydržel hrát z dětí nejdéle.

Hráči měli bílé (dohoda s GM Navarou, přeci jen hrací síla mých kolegů není nijak vysoká, tak aby měli aspoň nějakou šanci). Na hodinách obě strany 60 minut, což ale v případě Davida znamenalo 60 minut na všechny partie. Tím jsem ostatně i motivovala kolegy při přihlašování, že čím víc jich bude, tím více se jim podaří rozptýlit Davidovu pozornost. Jeden kolega mi na to pak napsal, že ještě doporučuje Davidovi nalít dva velké panáky, že tím se rozptýlí jeho pozornost zaručeně nejvíc. :-)

Po Anežce remizoval ještě Kuba Vojta a pak další půlku přidal kolega z běloruské redakce. Anežka a Yury pak dostali od Davida cenu za nejlepší dětskou a dospěláckou partii. Celkově tedy 21:2 ve prospěch pana velmistra. Davidovi jsem za RFE předala batůžek s naším logem a nápisem Radio Free Europe. David to okomentoval, že do zemí jako třeba Ázerbájdžán si ho tedy asi brát s sebou nebude, ale na ME do Kosova si ho možná vezme.


Ceny pro nejlepší partie.

A s kým budeme hrát příště? Laťka je nastavena dost vysoko. Ve zvacím emailu jsem psala pojďte si zahrát s velmistrem Navarou, českým Kasparovem. Tak že bychom příště vyzvali toho Kasparova? :-)

(autor článku: Blanka Voříšková, fotky: Serap Sönmez)

 

33 reakcí na “Anežka střílí gól GM Navarovi”

1 2
 1. 31
  Tom píše:

  Dobrý je, že tam hraje Ding s nějakým šmudlou s elem 1954. :-) Zajímavý bude souboj Sergeje Movsesiana s Oparinem. Kde jsou ty časy, kdy ho člověk drtil. :-) :-)
  http://www.sachyvlasim.cz/wp-content/uploads/TabMar.jpg

 2. 32
  Anonym píše:

  Je potřeba najet ve dvojicích až do spodní poloviny, tam si rozkliknout Davidovu partii
  Bolek

 3. 33
  Tom píše:

  Koukám, že David se moc nevyznamenal a vypadl hned v 1. kole. :-(

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist