TJ Spartak Vlasim
12
Dub

Sedlčanský rapid – 27. ročník

Petr Havelka

A už je to zase tady. Čekám, kdy už to skončí a „ono“ stále nic. Totiž v sobotu 9. dubna se opět sjeli do Sedlčan šachu chtiví jedinci, aby poměřili své síly v 27. ročníku tradičního turnaje v rapid šachu. Jediný zádrhel turnaje přišel ještě před zahájením. Vlakový spoj od Prahy buď nabral zpoždění nebo se trochu pozměnil jízdní řád. No a to či ono způsobilo, že jsme konečně po mnoha letech nezačali včas.

Šedesát prezentovaných hráčů je při pohledu do minulosti účast celkem průměrná. Ale vzhledem ke stále větší nabídce různých turnajů jsme rádi, že se k nám mnoho hráčů pravidelně vrací a přispívá k přátelské atmosféře turnaje. To samozřejmě neznamená, že na šachovnicích neprobíhaly tvrdé boje. Konkurence byla slušná, hlavní favorité Radek Doležal z Pankráce a Tomáš Vojta z Vlašimi to vůbec neměli snadné. Ale i přes mnohé nevyužité šance jim soupeři sebrali jen několik remíz. O tu nejdůležitější půlku obral v posledním kole svého bratra Pavel Vojta a připravil ho tak o prvenství.

Pozici nasazené jedničky tedy obhájil Radek Doležal, na Tomáše zbylo místo druhé. Na „bednu“ je doprovodil Michal Větrovský z Loko Praha. Pěkný výkon předvedl „skokan“ turnaje Jakub Voříšek a jako 40. nasazený se probojoval do první desítky.

Mezi seniory, kterých bylo ve startovní listině více než třetina, se nejlépe umístil Jaroslav Kroužel z Pankráce před Jiřím Tejkalem z ŠK Praha a Františkem Hostičkou z Lysé. „Brambora“ zbyla na Mirka Kamlacha (Loko Praha), který už několik let úspěšně hájí první šachovnici pořádajících Sedlčan v soutěžích družstev. Nejstarší účastník turnaje osmdesátiletý Miroslav Hašpl skončil mezi seniory pátý.

V juniorské kategorii (2001 a mladší) bojovali o prvenství dva vlašimští „Kubové“. Úspěšnější nakonec byl Jakub Voříšek, Jakuba Vojtu předstihl o půl bodu. K radosti domácích vybojoval dobrým finišem třetí místo Jan Kučera. Nejmladšími účastníky turnaje byli desetiletí Jakub Vojta a Šimon Jiroušek.

Z pohledu pořadatele bych mohl říct, že v průběhu turnaje se nic zvláštního nestalo. Byly tady mnohem bouřlivější ročníky, například když „padla facka na sále“ nebo když některé hráče přepadl bůh spánku a podobně. Samozřejmě nechci tímto přivolávat něco podobného na příště. Většina hráčů si jezdí hlavně dobře zahrát a „pokecat“ s přáteli a to se snad letos podařilo a všem účastníkům za to děkuji.

Tak a máme to zase za sebou. :-) Na sále po hráčích tentokrát nezbylo vůbec nic (ani nepořádek! ) a tak je kulturní dům připraven poskytnout šachistům své prostory za rok zase. Za letošní azyl je třeba jen pěkně poděkovat!

Podrobné výsledky

Stránky pořadatelů

Fotky od paní Jirouškové

 

3 reakcí na “Sedlčanský rapid – 27. ročník”

 1. 1
  Tom píše:

  Fotky od Pavla Sadila z dnešního turnaje v Sedlčanech:
  https://pavel19.rajce.idnes.cz/Sedlcansky_rapid_2018/

 2. 2
  Marie F. píše:

  Dnes odehrál velice zdařilý turnaj Lukáš Zeman v Nymburce: http://chess-results.com/tnr335713.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=134
  Blahopřeji!

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Lukášovi se podle výsledků turnaj opravdu povedl. Velká gratulace! ;-)

  V Sedlčanech podle očekávání vyhrál Tomáš a 3. místem překvapil Maťa. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist