TJ Spartak Vlasim
30
Bře

Kolínský velikonoční beránek zase v Pravoníně!

Jana Veselá

V sobotu 26. 3. 2016 se konal v Kolíně třináctý ročník turnaje O velikonočního beránka. Přijeli jsme mezi prvními do Domu dětí a mládeže. Krásný a prostorný sál se začal pomalu plnit, přijížděli hráči z různých šachových kroužků. Kolem půl desáté proběhlo zahájení a začalo se hrát.

Jednotlivá kola na sebe navazovala bez dlouhých přestávek, takže nám čas plynul velice rychle. Po sedmém kole paní pořadatelka rozdala každému šachistovi lísteček s číslem a nejmladší účastník turnaje vylosoval výherce dortu. Pak už následovalo vyhlášení výsledků.

Hráči byli rozděleni, podle data narození, do dvou skupin. Mladších žáků hrálo 38 a starších žáků, včetně juniorů, bylo 30. Nejvíce se dnes dařilo Honzíkovi Veselému v kategorii mladších žáků. Nenašel se nikdo, kdo by ho porazil, a tak Honzík získal 7 bodů, první místo, zlatý pohár, medaili a pečeného čokoládového beránka. Konečně zlatá, velká radost pro Honzíka. Po zlaté toužil už dávno a v Kolíně se mu jeho přání, a právě o Velikonocích, splnilo! V kategorii starších žáků bojoval Jiřík Zeman. Podařilo se mu uhrát dva body, celkově 25. místo. Byl trochu zklamaný, ale odnesl si určitě i cenné zkušenosti do budoucna. Omluvou je, že Jirka chodí na kroužek velice krátkou dobu a na soutěžích sbírá cenné zkušenosti.

Kolem 15. hodiny byl turnaj ukončen a pan Kalík (ředitel turnaje) nás zval napřesrok na další ročník „beránka“. Moc se nám tu líbilo a určitě se sem rádi vypravíme i příště.

Výsledky

3 reakcí na “Kolínský velikonoční beránek zase v Pravoníně!”

 1. 1
  Maťa píše:

  7/7, to bych si taky nechal líbit – gratuluju! :-)

 2. 2
  Zuzka píše:

  Je vidět, že měl Honzík velkou radost. Moc gratulujeme!

 3. 3
  Jiří Kotzot píše:

  Také gratuluji! (I když „mi“ Honza porazil Stellu, která tak přišla o vítězství v kategorii děvčat :-( a skončila na 2. místě.)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist