TJ Spartak Vlasim
28
Bře

Hezké výsledky v Táboře

Tomáš Vojta

Od středy do soboty se hrál v Táboře 2. ročník turnaje O pohár Mistra Jana. Ve dvou skupinách se ho zúčastnilo celkem 36 hráčů. Nás zajímal především turnaj A (hrálo v něm 16 hráčů) určený pro hráče s elem vyšším než 1700 (a nižším než 2200), v němž se představili Ondra Hlaváček a Jakub Vojta. Ani Ondra, ani Kuba sice požadavky na výši ela nesplňovali, ale za mírný příplatek byli do turnaje přijati. :-)   Hrálo se na 7 kol, tempem 2×60 minut na partii s přídavkem 30s. za každý provedený tah.

Když jsem Kubu přihlašoval, tak jsem měl obavu, aby vůbec něco uhrál. Obavy to ale byly zbytečné. Kuba společně s ještě o pár měsíců mladším domácím Davidem Hákem nejenže neprohrávali partii za partií, ale dokonce trápili absolutní špičku a bojovali o medaile. Skvěle hrající David skončil nakonec třetí a Kuba čtvrtý.  Asi nejcennější skalp zaznamenal Kuba v 6. kole:

Vojta J. (1634) – Krbušík M. (1931):

1.Vf8! Přípravný tah hezké kombinace. 1…Vf7? Umožnuje efektní úder, bez tohoto tahu ale přijde černý o pěšce na f6 a stojí na prohru. 2.Va8+!! Kxa8 3.Da6+ Kb8 4.Vh8+ Dc8 5.Dxb6+ Vb7 6.Dxd6+ Ka7 7.Vxc8 Vxc8 8.Dxf6 +- A bílý snadno vyhrál.

Daleko nebylo ani k remíze s nejvýše nasazeným hráčem a pozdějším vítězem.

Mészáros L. (2108) – Vojta J. (1634):

Bílý za celou partii nezískal žádnou převahu, ale chyby se dočkal. 1…Ke6?? 2.Kc6 a pěšcovka je vyhraná. Přitom stačilo 1…Kd7 a remis.


Nejlepších pět

Dobře si vedl i Ondra Hlaváček, který prohrál jen jedinou partii a uhrál 50 % bodů. S 9. místem může být určitě spokojen.


Ondra Hlaváček a Matěj Škrabánek

Turnaj se hrál ve velmi pěkném prostředí hotelu Relax a proběhl v klidném a přátelském ovzduší. Za to patří díky panu Odehnalovi z pořádajícího oddílu Šachklub Tábor.

Výsledky

Stránky pořadatelů

3 reakcí na “Hezké výsledky v Táboře”

 1. 1
  Maťa píše:

  Kubo, Kubo … Ke6, to jsi fakt zahrál? Kd7 je přirozené a jasné i do blicky (tam bys to určitě dal), remíza by to měla být i po Kc7 a Ke7, alespoň já nevidím, jak by to pak bílý vyhrál. Ale celkově krásný výsledek, i to, že jsi dosáhl remízové koncovky s tak silným soupeřem, je super. Gratuluji, jen tak dál! :-) A Ondra hrál taky pěkně.

 2. 2
  Tom píše:

  To je furt samé rušení tréninků a pak chudák kluk má vědět, že Ke6 je špatně. ;-) Jinak máš pravdu, že remizuje i Kc7 i Ke7. Ale Kd7 je takové principiální (opozice).

 3. 3
  Maťa píše:

  Od pátku už snad tréninky začnou fungovat v běžném rozsahu. Ten je bohužel (nebo bohudík? :-) ) tak velký, že když nastanou podobné komplikace, jako nastaly na začátku března, odpadá pak toho hodně. Vlastně minulou středu už jsem byl k dispozici, to hrál ale Kuba v Táboře první kolo. Škoda, třeba bychom Ke6 probírali ;-) . Na druhou stranu nepříjemná osobní zkušenost (zde zbytečná ztráta půlky s velmi silným hráčem – pan Mészáros míval elo cca 2300 a šachy prý učil i Petra Havelku) dá možná víc než výuka, napodruhé už si Kuba jednoduchou opozici jistě pohlídá ;-) . Na závěr příspěvku bych chtěl pochválit Kubovu kombinaci z první ukázky – pěkný!

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist