TJ Spartak Vlasim
21
Bře

Kuba Vojta vítězem Regionální žákovské ligy

Deset! To je počet let, kdy je krásný putovní pohár pro vítěze Regionální žákovské ligy v držení hráčů Vlašimi:

David Zvára 2006/2007
David Zvára 2007/2008
Robin Hrdina 2008/2009
Robin Hrdina 2009/2010
Vojtěch Filip 2010/2011
Vojtěch Filip 2011/2012
Vojtěch Filip 2012/2013
Richard Mládek 2013/2014
Richard Mládek 2014/2015
Jakub Vojta 2015/2016

K odehrání posledního kola se šachisté z regionu SE sjeli do Kulturního domu v Sázavě. Vše  probíhalo tradičně, příprava sálu, stavění šachovnice, okukování bohatého cenového fondu (tentokrát měl pan Kotzot připraveno velké množství pohárů a medailí). Připravovalo se vyhodnocení nejen 9. kola, ale i celého ročníku podle kategorií. Tradičně bez chyb a promptně losoval Petra Havelka. Áčko hrálo v patře v malé vinárničce a ostatní v přízemí v prostorném sále.

Rázem čtrnácté hodiny bylo dohráno, celkem bez problémů. Rozhodčí řešili jen nemožné tahy, na vážnější problém nedošlo.

Vyhodnocování mělo oproti tradičním zvyklostem trochu jiný ráz. Nejdříve byla oceněna nejlepší dívka celého seriálu turnajů a k naší radosti to byla Petra Píšová, která je organizována právě v Pravoníně. Péťa obdržela překrásný dort. Bez dortíku neodešel ani nejmladší šachista Jakub Mlýnek – dostal krásného ježka. Třetí dort si odnášel nejlepší domácí šachista Dominik Krykorka.

Svižným tempem následovalo vyhodnocení 9. kola s předáním pohárů, medailí a diplomů. Následně si každý vybíral jednu z mnoha připravených cen.

V turnaji „A“ zvítězil s plným počtem bodů Richard Mládek, druhý skončil se 3 body David Zvolenský z Brodců a třetí příčku z hochů obsadil Jakub Vojta z Vlašimi, rovněž se 3 body. První z dívek (3. celkově) byla naše Petra Píšová rovněž se 3 body. Péťa „uloupila“ bodík výhrou nad Vojtou Dudkem, měla z toho velkou radost. Dále remizovala s Vojtou Štěpánem a Michalem Pastrnkem. Druhou dívkou  byla Kristýnka Otrubová z Říčan a třetí Klárka Kocourková ze Sedlčan. V tomto turnaji, díky minulému vítězství v béčku startoval Lukáš Zeman a uhrál zde 1,5 bodu. Na druhý start v této skupině to bylo dost dobré. Remizoval s Honzou Hegerem a porazil Moniku Strnadovou.

Za Turnaj „B“ putuje do Pravonín zlatá pozice, a to díky Františku Jelínkovi, který zde uhrál 6 bodů. Prohrál jen s Michaelem Strnadem, a to díky zbrklé hře. Druhý v tomto turnaji skončil Tomáš Nykodem  a třetí Michael Strnad, oba z Říčan a oba po 5,5 bodu. Hezkého umístění dosáhl Adam Slavík, uhrál 4 body a oproti rozlosování si polepšil o 10 příček. Stejný počet bodů uhrál Filip Kůra, který hrál velice opatrně, oproti nasazení si pohoršil o 11 příček, získaný počet bodů mu na postup na KP stačil. Barunka Slavíková uhrála body 3, oproti nasazení si polepšila o 8 pozic, ale z dívek byla druhá, takže pro Pravonín další medaile.

A slavili jsme i v Turnaji „C„, kdy další stříbrnou přidal Honzík Veselý se 6 body, kterých dosáhl poprvé a to odehrál skoro celý turnaj se zvýšenou teplotou. Céčko vyhrál s plným počtem bodů (7) Jakub Mlýnek z Brodců a třetí skončil se 6 body Jan Hašek, rovněž z Brodců. Dívky v tomto turnaji: 1., resp. 13. Glasbergerová Lucie (4 body), 2., resp. 23. Myšková Veronika (3,5 bodu), obě z Říčan a 3., resp. 24. Tereza Burgerová – velké milé překvapení ze Sázavy (3,5 bodu).

Pak následovalo vyhodnocení jednotlivých kategorií HD 8, HD 10, HD 12, HD 14 a HD 16. Každý obdržel další cenu, medaili a pak ještě skleněnou věžičku.

Výsledky:

H 8:

1. Mlýnek Jakub, Brodce
2. Zeman Matěj, Sedlčany
3. Zelenka Tomáš, Říčany

D 8:

1. Helebrandová Eliška, Vlašim
2. Čuříková Daniela, Stamat

H 10:

1. Šmolík Jáchym, Říčany
2. Čermák Filip, Zvole
3. Němec Jáchym, Říčany

D 10:

1. Pravdová Tereza, Říčany
2. Slavíková Barbora, Pravonín
3. Dudková Josefína, Brodce

H 12:

1. Vojta Jakub, Vlašim
2. Dudek Vojtěch, Brodce
3. Vasilev Dan, Brodce

D 12:

1. Strnadová Monika, Říčany
2. Patrnková Kateřina, Říčany
3. Havelková Anežka, Sázava

H 14:

1. Štěpán Vojta, Brodce
2. Heger Jan, Stříbrná Skalice
3. Kurek Pavel, Říčany

D 14:

1. Píšová Petra, Pravonín
2. Staněčková Andrea, Říčany
3. Novotná Eliška, Brodce

H 16:

1. Zvolenský David, Brodce
2. Pastrnek Michal, Říčany
3. Bohuněk Jan, Říčany

D 16:

1. Kocourková Klára, Sedlčany
2. Bartošová Hana, Říčany

Poté následovalo vyhodnocení absolutního vítěze Regionální žákovské ligy SE ročníku 2015/2016, kdy pohár převzal vlašimský Jakub Vojta z Vlašimi z rukou rovněž vlašimského Richarda Mládka. Vítěz byl znám už několik kol dopředu. Kubík zvítězil náskokem 5 bodů před druhým v pořadí se ziskem 62 bodů! Srdečně blahopřejeme!

POSTUPY ŠACHISTŮ Z NAŠEHO KLUBU NA KRAJSKÝ PŘEBOR:

H,D 10: měli jsme 2 zástupce a oba postupují, a to Jan Veselý a Barbora Slavíková

H,D 12: měli jsme 4 zástupce a postupují Štěpán Filip a Filip Kůra, 1. náhradníkem je František Jelínek, Adam Slavík je 7. náhradník

H,D 14: měli jsme 2 zástupce a postupuje Petra Píšová a Lukáš Zeman je 3. náhradník

Myslím, že na jeden malý klub je to veliký úspěch, radujeme se z umístění všech našich šachistů a někteří udělali za uplynulý ročník veliký kus práce a ve svých výkonech se hodně posunuli.

Z vlašimské „stáje“ ještě postupuje v H 14 Kryštof Křížek a v kategorii H 10 Vojtěch Vopálka.

Všem, kdož budou poměřovat síly na KP, zřejmě zase v Mladé Boleslavi koncem června, přejeme hodně úspěchů a budeme si přát co nejvíce postupů na Mistrovství Čech, kam mají z Vlašimi přímé postupy Richard Mládek a Jakub Vojta.

Finálové kolo je vždy nejnáročnější, pan Kotzot a jeho pomocníci to zvládli výborně. Děkujeme.

Zaznamenala: Marie Filipová

Fotky

Výsledky všech turnajů

Celkové pořadí RŽL

Celkové pořadí RŽL po kategoriích

 

1 reakce na “Kuba Vojta vítězem Regionální žákovské ligy”

  1. 1
    Jiří Kotzot píše:

    Děkuji za pochvalu!
    Chtěl bych ale zmínit výběr ceny vítěze našeho turnaje – Ríša si po pečlivé předběžné kontrole zvolil skleněné šachy! Správné zhodnocení situace, plusů a mínusů všech faktorů – prostě profesionální přístup! (A myslím si, že fakt nejlepší volba …)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist