TJ Spartak Vlasim
12
Bře

Péťa Píšová bronzová na mistrovství republiky!

Na pět medailí z loňska jsme nenavázali, ale bez cenného kovu se z Mistrovství České republiky nevracíme. Je z bronzu a získala ho v kategorii dívek do 12 let Péťa Píšová. Blahopřejeme!

Tradiční zpravodaj z těchto významných mládežnických akcí Patrik Pýcha bohužel tentokrát článek nenapíše, tak alespoň výčet výsledků s malým hodnocením. A vezmeme to od lepších výsledků po ty horší.

D12: Petra Píšová 5,5/9  3.místo

K bronzové medaili byl potřeba pořádný kus štěstí. V posledním kole vyšlo několik výsledků, tak jak mělo a Péťa nakonec měla nejlepší pomocné hodnocení ze čtyř hráček s 5,5 body. Snad jí tento krásný výsledek nakopne k tomu, aby na sobě zase začala pracovat, přeci jen poslední měsíce mnoho šachům nedávala a na hře to bylo vidět. Bojovala ale statečně a myslím, že ji hra i bavila, což je možná podstatnější než samotný výsledek.

Junioři: Jirka Rýdl 8/11 4. místo

Uhrát 8 bodů (perfo 2497) v takto silném turnaji je jedním slovem skvělé! Jirka měl tu smůlu, že stejně skvěle hráli další 3 hráči, a tak je z toho bramborová medaile. Výkon to byl ale úžasný!

H12: Jakub Vojta 5,5/9  5. místo

Kubíkovi skvěle vyšla první polovina turnaje a ve druhém kole dokonce porazil pozdějšího vítěze. Závěr už byl slabší, ale i tak je 5. místo výborným výsledkem. Odměnou je pro Kubu zisk 55 bodů na elo a hlavně vybojovaný přímý postup na MČR 2017.

D16: Anežka Vlková 4,5/9  11. místo

I Anežce skvěle vyšla první polovina turnaje a po 5 kolech byla dokonce samostatně první. Pak ale přišel zlom a 0,5 ze 4 na závěr znamenalo propad až na páté místo od konce. Velká škoda, rozjeté to bylo skvěle.

H14: Jakub Voříšek 4,5/9  12. místo

H14: Richard Mládek 4/9 17. místo

Velkým zklamáním dopadl turnaj pro Ríšu Mládka, který jako nasazená jednička skončil hluboko v poli poražených. Ríšovi po předchozích velkých úspěších trochu chybí pokora, tak snad mu tato lekce ukáže, že je na sobě potřeba zase makat. Kuba Voříšek určitě herně nezklamal, k lepšímu výsledku ale chybí více bojovnosti (těch nabídek remíz, často zbytečných, je opravdu přespříliš).

Doprovodný open“A“:

10. Horák Martin, 13. Pýchová Nela, 15. Pýcha Patrik, 27. Helebrand František

V doprovodném openu nikdo díru do světa neudělal a všichni 4 naši hráči odepisují nějaké ty elobodíky.

Na závěr určitě patří poděkování trojici Zuzka Píšová, Patrik Pýcha a Vítek Moravec, kteří se o děti celý týden v Koutech nad Desnou starali.

Výsledky všech kategorií

Fotky od Patrika

Videa

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

8 reakcí na “Péťa Píšová bronzová na mistrovství republiky!”

 1. 1
  AdolfR píše:

  Tak jeste jednou gratulace Pete k prima tretimu mistu. A jeste bych chtel moc za nas podekovat vsem (teda myslim ten triumvirat), kteri se o harantiky starali, a kteri to zvladli krasne i pres Matovu nepritomnost. Je radost odkladat deti do vlasimske sachove skolky

 2. 2
  Blanka píše:

  Velká gratulace Pétě. Je skvělé, že aspoň jednu medaili jsme přivezli. :-).
  Uvidíme, jestli se Kuba z výsledku poučí a těch remíz bude ve Frýdku za dva týdny míň. Jeho cíl na MČR byl přímý postup na příští rok a ten se mu podařilo splnit. V jeho ročníku jich bylo jen pět a s velkým štěstím a pomocí soupeřů to vyšlo.

 3. 3
  AdolfR píše:

  to si pamatuju, ze postupovat na MCR byl vzdycky docela pakec pro Jirku, vyhravat neco na MCR bylo trochu snazsi. Takze take Kubovi blahoprani a druhemu Kubovi samozrejme taky, pate misto na MCR krasne a postup taky v kapse. A Risa se zmatori a pristi rok bude Vlasim videt zase vic. Skoda taky, ze nevysel ten konec turnaje Anezce, ale bude lip

 4. 4
  Tom píše:

  Závěrečná zpráva z MČR mládeže:
  http://www.nss.cz/zaverecna-zprava-z-koutu-nad-desnou

 5. 5
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku je můj stručný článek o vystoupení Vlašimi na MČR mládeže (s fotkou Péti Píšové). V internetové verzi jsem ho nenašel, tak musíte do trafiky – například do té naší :-) .

 6. 7
  Tom píše:

  Článek p. Vokáče o turnaji juniorů v Koutech:
  http://www.nss.cz/mladi-nastupuji

  Zajímavá je informace, že by si třeba Jirka mohl zahrát Mitropu!

 7. 8
  Tom píše:

  Na chess-results jsou startovní listiny březnového MČR mládeže:
  http://chess-results.com/tnr266712.aspx?lan=5

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist