TJ Spartak Vlasim
23
Úno

8. ročník Rodinných dvojic vyhráli Vojtové

To nám to utíká! Zdá se to jako včera, kdy jsme v Pravoníně uspořádali první ročník Zimního turnaje, resp. Rodinných dvojic, který hrálo 26 nadšenců (trochu jiným systémem), a on už se v sobotu 20. 2. 2016 konal 8. ročník!

Pořadatelé přivítali 59 dvojic v příjemném prostředí Společenského domu Obce Pravonín a pod záštitou Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, pod kterým všechny naše šachové kroužky pracují, uspořádal Šachový klub Pravonín tuto krásnou společenskou akci. Poměřují zde své šachové umění rodiče či prarodiče s dětmi, sourozenci, sestřenice, bratranci, strýcové a tetičky. Za finančního přispění všech soutěžících, ale i nezbytných sponzorů, kterých máme jedenáct, jsme mohli připravit lákavý cenový fond.

Letošní ročník měl vysokou úroveň. Soutěžilo zde hned 9 dvojic, které měly ve svém součtu elo 4000 a více. Letos zůstal putovní pohár skoro doma, vyhráli jej otec a syn Tomáš a Jakub Vojtovi z Vlašimi. Uhráli 12,5 bodu ze 14 možných, následovali je obhájci titulu z let 2012-2014 otec a syn Doležalové 11,5/14 z Říčan. Třetí příčku obsadili otec a syn Rýdlovi z Prahy.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Elo 4000+:

1. Tomáš a Jakub Vojtovi (Vlašim) 12,5 bodu
2. Radoslav a Radoslav Doležalovi (Pankrác, Kostelec n/Č. l.) 11,5 bodu
3. Ondřej a Vojtěch Mejzlíkovi  (Vlašim) 8,5 bodu

Elo 4000:

1. Jiří a Adolf Rýdlovi (Neratovice) 10,5 bodu (Jiří = Vlašim)
2. Jaroslav a Jakub Voříškovi (Praha) 9,5 bodu (Jakub = Vlašim)
3. Jaroslav a Kamila Říhovi (Říčany) 9,5 bodu

Elo 3750:

1. David a Filip Zvárovi (Vlašim) 9,5 bodu
2. Vojtěch a Lukáš Filipovi (Vlašim) 9 bodů
3. Monika a Vladimír Závůrkovi (Uhlířské Janovice) 9 bodů

Elo 3500:

1. Vojtěch Dudek a Danka Dudková (Kamenice) 8,5 bodu

Elo 3000:

1. Škrabánek Matěj a Škrabánková Martina (Nymburk) 7,5 bodu
2. Hlavina Matouš a Hlavina Jan 7,5 bodu
3. Michálek Miroslav a Michálková Viktorie Nela 6,5 bodu

Elo 2750:

1. Štěpán Miroslav a Štěpán Vojtěch (Brodce) 8 bodů
2. Novotný Martin a Novotný Martin  7,5 bodu
3. Rybáček Jiří a Rybáček Jiří 7,5 bodu

Elo 2500:

1. Hampl Pavel a Hampl David 7,5 bodu
2. Voldán Václav a Voldán Jiří (Vlašim 7,5 bodu)
3. Zelený Tomáš a Zelený Ondřej 6,5 bodu

Elo 2100:

1. Mlýnek Michal a Mlýnek Jakub (Brodce) 7,5 bodu
2. Veverka Vladimír a Veverka Václav (Most) 3 body
3. Jiroušková Marie a Jiroušková Barbora (Říčany) 3 body


Mlýnkovi

Nejvíce bodů na 1. šachovnici uhrál Michal Mlýnek 6,5 bodu, druhý skončil Tomáš Vojta s 6 body a na třetí příčce pak Radoslav Doležal ml. také se 6 body.

Nejvíce bodů na 2. šachovnici uhrál Jakub Vojta 6,5 bodu, druhou příčku obsadil Martin Pospíšil se 6 body a třetí se umístil Vojtěch Štěpán se 6 body.

Ceny si odnesli i nejmladší a nejstarší účastníci. Je to neuvěřitelné, ale nejstarší šachistkou u nás byla Marie Jiroušková z Říčan a nejmladší účastnicí Linda Kubíčková a nejmladší účastník Jakub Mlýnek – oběma je 5,5 roku. Nejmladší dvojicí byli Řídcí a nejstarší pak Doležalovi.

Na závěr byla ještě vyhlášena tombola o 20 cen, kterou losovala Josefína Dudová.

Velké poděkování si zaslouží hlavní rozhodčí Vladimír Horák, do všech kol plynule losoval Petr Havelka. Nezaznamenali jsme žádný problém, který by bylo nutné řešit.


Petr Havelka a Vláďa Horák

Upřímný dík všem děvčatům, která se starala o spokojenost  účastníků turnaje širokým sortimentem v kiosku, dík všem, kdož pomáhali s přípravou a pak i s úklidem sálů a přilehlých prostor.

Zaznamenala jsem jen kladné ohlasy a tak, pokud se nestane něco mimořádného, si dovoluji všechny pozvat na 9. ročník, který plánujeme na 25. 2. 2017.

Výsledky

Fotky

Stránky ŠK Pravonín

(autor článku: Marie Filipová)

9 komentářů na “8. ročník Rodinných dvojic vyhráli Vojtové”

 1. 1
  Blanka píše:

  Děkujeme pořadatelům za hezký turnaj a těšíme se na příští ročník :-).

 2. 2
  AdolfR píše:

  bomba naprosta, mozna uz nebudu chtit hrat nikde jinde

 3. 3
  Vláďa píše:

  Ádo kam se hrabě Gibraltar, že?

 4. 4
  Vláďa píše:

  Je fajn, že autorka článku a sqela poradatelka nezaznamenala žádný problém, nicméně jako rozhodčí jsem oproti předchozím ročníkům zaznamenal výrazný nárůst reklamací na nemožné tahy. Aspoň jsem se nenudil, jako v předchozích ročnících :-D .

 5. 5
  AdolfR píše:

  Jo, Gibraltar hadr. A ja jsem stejne spis takovej domackej

 6. 6
  Maťa píše:

  Pěkný turnaj, jsem rád, že jsem si to zahrál. Výkony naší dvojice byly dost nevyrovnané – prohra s Koucourkovými, výhra nad Mejzlíky, pěkný výkon s Říhovými, naopak tragický s Černou studnou (tam jsme sice vyhráli 2:0, ale zasloužili jsme si přesný opak :-) )… Ale jsem rád, že se nám Dan před časem přiženil do rodiny :-) . V turnaji bylo k vidění hodně překvapivých výsledků, za všechny jmenujme výhru Dudkových nad Pospíšilovými (dokonce 2:0).

 7. 7
  Maťa píše:

  Vláďa (4): Myslím, že kdybych letos nehrál, žádný „výrazný nárůst reklamací na nemožné tahy“ bys opět nezaznamenal – v dolní klubovně opravdu moc nemožňáků k vidění není… Jinými slovy mám radost, že jsem ti umožnil zkusit si, co to je pískat Pravonínské dvojice ;-) .

 8. 8
  Radek píše:

  Tradicne velice pekne zorganizovany turnaj. Dolezalove nejsou z Rican, ale z Olesky.

 9. 9
  Maťa píše:

  Můj stručný výsledkový souhrn z víkendu (včetně zprávy o turnaji dvojic): http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/vojtove-odvladli-sachovy-turnaj-rodinnych-dvojic-20160227.html. Vyšlo i v dnešní tištěné verzi Benešovského deníku.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist