TJ Spartak Vlasim
08
Úno

Děti z Vlašimi zářily na turnaji ve Světlé

Tomáš Vojta

Přesně před dvěma lety nazval David Kůra svůj článek o turnaji O pohár města Světlá nad Sázavou: „Pohár jsme vrátili, ale brzy si pro něj přijedeme!“ Jistě netušil, jak prorocká jeho slova budou. Vojtu Filipa totiž dokázal napodobit Kubík Vojta a hezký putovní pohár se tak opět na rok přestěhoval do Vlašimi!

Kuba byl se svým rapid elem (1960) celkem jasným favoritem turnaje, ale objektivně vzato na tak vysoký rating nehraje a soupeři rozhodně snadní nebyli. Například Petr Brož ho porazil před 14 dny v 1. lize mládeže a Ruda Jun skončil před ním na nedávné olympiádě. Kuba ale roli favorita zvládl na jedničku. K výsledku 9 z 9 není potřeba žádných přívlastků.

Výborně si vedli i další zástupci Vlašimi. Adam Slavík skončil celkově 28. (ze 102 dětí) a vyhrál kategorii chlapců do 10 let! Jeho malá sestřička byla první pro změnu v kategorii dívek do 8 let. Oba uhráli pěkných 5 bodů. A skvělé je i celkové 17. místo Lukáše Zemana. Za zmínku určitě stojí to, že Lukáš ve třetím kole porazil Jakuba Satrapu, který pak skončil na druhém místě. S výsledky hráčů Vlašimi tedy veliká spokojenost.


Adam Slavík


Barunka Slavíková


Lukáš Zeman

Kompletní výsledky

Fotky od paní Slavíkové

Stránky pořadatelů

Ve stejný den jako turnaj ve Světlé proběhl i malý turnájek v Lukavci, kde se pro změnu dařilo Fandovi Jelínkovi. Tady je pár řádků od pana Jelínka:

První únorová sobota patří v Lukavci šachovému turnaji „Lukavecká věž„, letos se hrál již 13. ročník. Turnaje se zúčastnilo 13 mužů a 11 dětí. Fanda Jelínek se soutěže pro děti zúčastnil potřetí a obhajoval loňské vítězství. Děti hrály deset kol, každý s každým. Fanda všechny své soupeře a soupeřky porazil a získal tak 1. místo. Mezi muži zvítězil bez porážky pan Herna před panem Blažkem a panem Staňkem.

Fotky z Lukavce

3 komentáře na “Děti z Vlašimi zářily na turnaji ve Světlé”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Ve Světlé se ukázala světlá budoucnost Vlašimi :-) . Gratulace všem !

 2. 2
  Tom píše:

  Koukám, že Fanda a Lukáš dosáhli výborných výsledků na turnaji ve Světlé:
  http://chess-results.com/tnr261327.aspx?lan=5&art=4&wi=821

 3. 3
  Maťa píše:

  Hezké výsledky (nejen zmiňovaní kluci, ale i malé děti z Pravonína)!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist