TJ Spartak Vlasim
16
Led

Začíná Zimní olympiáda s Ríšou a Kubou

Divácky atraktivním zahajovacím ceremoniálem bude zítra v 15 hodin zahájena VII. Zimní olympiáda dětí a mládeže. Úvodní ceremoniál ponese všechny aspekty klasické velké olympiády. Chomutovská SD Aréna zažije defilé výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů (výběr Středočeského kraje povede úřadující mistr světa v kanoistice Martin Fuksa), zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu i slib sportovců a rozhodčích. Bonbónkem pak bude hodinové vystoupení Ewy Farné.

Na této pompézní akci mezi sebou soutěží reprezentace všech krajů v mnoha sportovních odvětvích (lední hokej, lyžařské disciplíny, krasobruslení, biatlon …). Pořadatelem je letos Ústecký kraj, jenž k naší radosti zařadil do programu i šachy – ty se na zimní olympiádě objevují opět po čtyřech letech.

Kromě Cínovce, kde to neumožňuje technika, bude probíhat on-line přenos všech soutěží. Své potomky i kamarády tak mohou prostřednictvím YouTube kanálu Českého olympijského výboru sledovat i ti, kteří se nebudou moci zúčastnit her přímo v jejich dějišti. Každý den ve večerních hodinách (kolem 22. hodiny) přinese denní sestřih programu her i kanál ČT Sport, ODM se bude zpravodajsky věnovat i pořadatelský web a dění na sociálních sítích můžete sledovat pod hashtagem #ODM2016.

Celá olympiáda potrvá do pátku 22. ledna, šachový turnaj bude na pořadu od pondělí do čtvrtka v Městském divadle v Chomutově. Hrát se budou 4 samostatné turnaje odstupňované podle věku systémem na 7 kol, tempem 45 minut na partii + 30 sekund za tah se zápočtem na národní elo. V pondělí, úterý a středu proběhnou vždy dvě kola (od 9.30 a 14.30 hodin), ve čtvrtek dopoledne se turnaj dohraje. Vyhodnocovat se budou jednotlivci i družstva. Středočeský výběr budou reprezentovat Ríša Mládek, Matěj Škrabánek, Jakub Vojta a Julie Vilímová. Nominaci provedl v listopadu předseda středočeské komise mládeže Jaroslav Říha. Podmínkou účasti je trvalé bydliště na území kraje, který hráč reprezentuje. Tým povede Martina Krejčiříková.


Olympijský dům a dějiště šachových turnajů

Doufejme, že se výběru našeho kraje bude dařit a že k tomu Ríša a Kuba pomůžou co největším bodovým příspěvkem! Jinak přejme všem, ať si celý pobyt včetně doprovodného programu na této významné akci užijí a odvezou si ty nejlepší vzpomínky.


A můžu vyrazit! :-)


Momentky z olympijské přípravy ve Znosimi. :-)

Oficiální stránky olympiády

Šachový turnaj na chess-results

Propozice šachového turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

121 reakcí na “Začíná Zimní olympiáda s Ríšou a Kubou”

1 3 4 5
  1. 121
    Maťa píše:

    Richard (119): Přílet na vlašimské letiště u Radošovic by byl stylový – možná by se to dalo domluvit s panem Innemannem, ten by to jistě rád odpilotoval :-) .

1 3 4 5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist