TJ Spartak Vlasim
25
Pro

Vítek složil Boříka odvahy

Karel Jukl

Rok se s rokem sešel, a ještě než na okna našich pokojíků zaklepal Ježíšek s kupou dárků, konal se v Týnci nad Sázavou již 35. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka, zakladatele brodeckého šachového klubu. Organizátoři stejně jako loni zvolili pro turnaj bleskové tempo, a to s klasickým časem 2 x 5 minut na partii.

V Týnci se o zlaté neděli sjelo do restaurace U Vrtišků 30 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 základních skupin po deseti. Z každé skupiny pak postupovali 4 hráči do finále A a 4 do finále B. Díky tomu, že výkonnostní rozdělení šachistů poměrně věrně kopírovalo velikost finálových skupin, nedošlo kromě občasných projevů Radovana Tlamsy k většímu rozruchu. Pouze Ondřej Matějovský se několikrát ujišťoval, že mu v souboji s Petrem Havelkou nebude k postupu stačit remíza a nezbylo mu tedy než svého šachového kolegu porazit.


Nejmladší účastník Kuba Mlýnek

Po pauze před finálovými souboji narostl počet hráčů na 34. To když se někteří z přítomných diváků nechali přemluvit ke hře a posílili tak finálovou skupinu C, která měla nakonec 10 hráčů. Zajímavý byl ale průběh soubojů ve finále A, kde se favorit turnaje Tomáš Vojta musel vypořádat s ambicemi dvou největších konkurentů Vítka Moravce a Jiřího Gregora. To se mu ne úplně podařilo, když si v souboji s nimi připsal pouze půl bodu. Tomášovi se ale nepovedl ani závěr turnaje, ve kterém podlehl Robinu Hrdinovi a Ladislavu Kalvachovi, a musel se tak spokojit až se třetím místem. Týnecká trofej tak skončila v rukou Vítka Moravce, který přestihl Jiřího Gregora díky lepšímu pomocnému hodnocení.


Trojice nejlepších: Tomáš Vojta, Vítek Moravec, Jirka Gregor

Ve finále B zvítězil překvapivě domácí mládežník David Zvolenský před Jurajem Steinerem a sedlčanským Romanem Šimákem. V céčku pak kraloval Pavel Král před Milanem Potůčkem a Ondrou Hlaváčkem.

Výsledky finále A na chess-results

Fotky

Stránky pořadatelů

4 reakcí na “Vítek složil Boříka odvahy”

 1. 1
  Maťa píše:

  Dnešní Bořík se hrál jako rapid, prý na přání některých domácích borců, kteří nakonec nepřišli ;-) (já bych raději blicku). Turnaj vyhrál Tomáš Vojta, do první desítky se vešel Kuba Voříšek. Já jsem skončil 12., u ostatních si pamatuju jen body (Ivo Hradecký 3,5, Kuba Vojta 3, ale skalp J. Gregora, Kryštof Křížek 2,5). Konečné výsledky se snad objeví na http://www.chess-results.com/tnr253630.aspx?lan=5&art=1&rd=6&wi=821, až se Karel vrátí z baru NePlecha (v Týnci populární „Plechárna“) :-) .

 2. 2
  Jukelník píše:

  Výsledky jsou online

 3. 3
  Tom píše:

  Jsem s Karlem domluven, že v týdnu o turnaji pár řádek napíše. Díky za pěkný turnaj.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist