TJ Spartak Vlasim
21
Pro

Mistrovství České republiky v bleskovce

Vzhledem k tomu, že se blíží náš chotýšanský blicák, rozhodli jsme se společně s Nelou Pýchovou, Ríšou Mládkem, Martinem Horákem a Patrikem Pýchou, že se na tento vrchol sezony pojedeme rozehrát na Mistrovství České republiky v bleskovce. Hodili jsme na sebe sáčka a kravaty, abychom v hlavním městě nedělali ostudu, a v sobotu 19. 12. vyrazili směr Praha.

Na této akci se schází prakticky kompletní česká šachová smetánka. A už jen to, že u toho můžeme být z Vlašimi v tak hojném počtu, je pro náš oddíl velkým vyznamenáním. Hraje se ve 3 různých kategoriích: muži, ženy a mládež do 18 let. Nejprve bylo na programu 13 kol hraných švýcarským systémem tempem 3 + 2 s tím, že první 4 hráči postoupili do play-off. Přítomny byly i kamery České televize (hodinový záznam z mistrovství můžete zhlédnout v úterý 22. 12. od 15h. na ČT 4 Sport).


Hrací sál – kongresové centrum Masarykovy koleje

Mládež

Nejvýraznějšího výsledku jsme dosáhli v kategorii mládež. Ríša Mládek se pral s absolutní špičkou a ziskem 7,5 bodu obsadil vynikající 12. místo.  Dokázal například remizovat i s pozdějším vítězem Nguyenem Thai Dai Vanem (elo fide 2396). Ríšovi je teprve 13 let a v dalších letech se od něj můžeme dočkat i útoků na medaile. Patrik Pýcha a Martin Horák uhráli shodně 6 bodů a obsadili 24., respektive 25. místo ze 36 účastníků.


Ríša Mládek – Nguyen Thai Dai Van

Ženy

Spousta fanoušků v anketě na našem webu věřila, že by Nela Pýchová mohla navázat na loňské fantastické 3. místo. Vždycky ale není posvícení. Nele se tentokrát tolik nedařilo, ale ani 14. místo rozhodně není žádným špatným výsledkem. Mistryní republiky se stala Karolína Olšarová.


Nela Pýchová před partií s velmistryní Richterovou

Muži

V minulých letech jsem si v 1. kole na této akci zahrál s Davidem Navarou, Viktorem Lázničku a los mě potěšil i tentokrát. Zbyněk Hráček! Tedy už mám obehránu kompletní českou špičku. :-)  V průběhu mě los potěšil ještě jednou, když jsem se utkal s legendou našeho šachu Vlastimilem Hortem. V turnaji jsem nakonec urval 50% bodů, což v takovéto konkurenci není myslím špatný výsledek. Mistrem republiky se při neúčasti Davida Navary stal Vojtěch Plát.


Majkl Novotný po vítězném Jc5 pózuje fotografům. :-)

Ostudu jsme tedy snad neudělali, a jak jsem psal již výše: již jen samotná účast na této prestižní akci je pro nás úspěchem.

Výsledky všech turnajů

Fotky

Článek na NŠS

Partie z online šachovnic

Autor článku: Tomáš Vojta (foto Jarda Pýcha)

26 reakcí na “Mistrovství České republiky v bleskovce”

 1. 2
  Maťa píše:

  Také Nela (stejně jako Ríša) v základní části remizovala s pozdější vítězkou Karolínou Olšarovou, když na konci tahala za delší konec, ale věžovka s pěšcem navíc byla remízová. Ríša hraje bleskovky výborně – tady byla škoda, že mu trochu (dost) utekl začátek turnaje, jinak by možná uhrál ještě lepší výsledek. Nicméně i 12. místo je v takové konkurenci většinou starších kluků vynikající.

  Tom (1): Nepovedený závěr partie na snímku bohužel odstartoval Nelinu neúspěšnou pasáž (5 partií za sebou bez výhry). Do té doby si vedla výborně (3/4 – dvě výhry a remízy s Olšarovou a nasazenou jedničkou Sikorovou), pak se jí ale přestalo dařit, na své zvyklosti dost přehlížela… Jinak ten fotograf se jmenuje JAGR. Jágr je také známá osobnost, ale v trochu jiném oboru :-) .

 2. 3
  Tom píše:

  Pro ty, co to včera nestihli v televizi:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10213078745-sach

 3. 4
  Tom píše:

  Nemáte někdo chuť vyrazit na MČR v bleskovce? Letos je otevřené (cenový fond 130 000 Kč :-) ):
  http://www.chess.cz/www/assets/files/turnaje2016/MCRBlesk/Rozpis_MCR_blesk_2016.pdf

 4. 6
  Martin píše:

  Tak ja dostal divokoou kartu na ucast na mcr v blesku. Uz se tesim

 5. 7
  Maťa píše:

  Jakou „divokou kartu“? Účast je letos otevřená (viz Tomův komentář č. 4) :-) .

 6. 8
  Tom píše:

  Pro děti a dorost je divoká karta za 200 Kč, pro dospělé pak za 400 Kč. :-)

  Uvidíme, jak bude turnaj vypadat, ale mám obavy, že ztratí svou prestiž. Když byl turnaj uzavřený, tak jsem byl vždy nasazen až ve druhé půlce. Teď jsem 17 ze 157 přihlášených ….

 7. 9
  Maťa píše:

  Na Boříkovi stojí divoká karta 100 Kč, uvažuji, že o ni požádám :-) . U toho MČR je podle mě škoda zrušení play-off, to bylo divácky atraktivní (i pro televizi)…

 8. 10
  Jarda P. píše:

  Taky si myslím,že play-off tomu dodávalo „šťávu“ . Uvidíme,jak to tam bude letos vypadat….

 9. 11
  Martin píše:

  Ale ja uz nejsem clenem sscr tak bych nemohl hrat, ta karta byla jedina moznost

 10. 12
  Tom píše:

  Trochu jsem změnil ranní anketu k sobotní bleskovce. Ta o Nele prý byla nudná a tahle je prý zajímavější (díky nejmenovanému provokatérovi za tip). :-D

 11. 13
  Tom píše:

  Článek na NŠS před zítřejším MČR v bleskovce:
  http://www.nss.cz/do-otevreneho-mcr-v-bleskovem-sachu-je-prihlaseno-jiz-230-hracu

 12. 14
  Blanka píše:

  Tak ať se zítra Nele a Tomášovi daří. Držím palce. Jirkovi samozřejmě taky :-).

 13. 15
  Maťa píše:

  Nela výborný rozjezd (mimo jiné porazila 3 velmistryně)! Tomáš zatím těžká bída (jeho vlastními slovy), snad se vzchopí. Držím palce!

 14. 16
  Maťa píše:

  Teda „jen“ dvě velmistryně, se třetí remizovala.

 15. 17
  Maťa píše:

  Ad 15: Tak se docela vzchopil :-) .

 16. 18
  Vláďa píše:

  Nela s WGM 3 výhry a 2 remízzy. To jde, ne? :-D

 17. 19
  Vláďa píše:

  Zato Tomáš opravdu nic moc. Dokonce prohrál s ELO 1250 :-(

 18. 20
  Maťa píše:

  Nela myslím pěkné 7. místo (mj. perfo přes 2200). Škoda prohry v posledním kole, ale prý se jí partie nepovedla, respektive to prý sehrála jak já, takže nejspíš došlo na nějaké jednoduché přehlédnutí :-) . Jestli dobře koukám na pomocná hodnocení, v případě výhry by byla čtvrtá. Za 7. místo by měla brát 2.500 Kč a za zlato v juniorkách program ChessBase 14.

 19. 21
  Maťa píše:

  Jinak jestli dobře chápu propozice, získala Nela za 1. místo v D18 pohár i medaili a tím pádem i titul mistryně ČR v bleskovce.

 20. 22
  Tom píše:

  Nela hrála výborně a ceny pobrala tak jak zmiňuje Maťa. Můj začátek byl pod psa, ale pak už to docela šlo. Byla to prima akce. Až budou fotky, tak něco drobného na web hodím.

 21. 23
  Martin píše:

  Nela ma stesti ze je zena, jinak by žádné. Ocenemi nemela

 22. 24
  Tom píše:

  Martine, ty ses právě vrátil z nějakého tahu, ne? Jinak si tvůj duchaplný komentář vysvětlit neumím. ;-) Mimochodem, nepsal si, že se MČR zúčastníš?

 23. 25
  Maťa píše:

  Ještě má taky Nela štěstí, že hraje dobře, jinak by taky žádné ocenění neměla ;-) . A Martin svou neúčastí zklamal všechny své fanoušky…

 24. 26
  martin píše:

  Omlouvám se co sem napsal

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist