TJ Spartak Vlasim
23
Pro

O vánočního kapra

Marie Filipová

Na sobotu 19. 12. 2015 jsme si večer naplánovali rodinný program a zároveň využili pozvání kolegů ze Smíchova a předtím zajeli na šachový turnaj o „O vánočního kapra“. Naposledy jsme zde hráli v roce 2009 s předešlou generací našich šachistů (Lukáš a Vojta Filipovi, Tomáš Filip, Daniel Ždych a Filip Zvára), také jsme je zahlédli na fotkách, které byly po celou dobu turnaje promítány na velkém plátně, a k připomenutí nabízím vzpomínky z naší fotogalerie. Tentokrát využili nabídky k účasti Štěpán Filip a Filip Kůra. Z vlašimského oddílu hráli ještě Jakub Vojta, který byl prvním nasazeným v kategorii mladších žáků, a ve starších hráčích (ač mohl hrát také ve skupině mladších) hrál Jakub Voříšek.

Na tomto turnaji byl přítomen i pan Čermák, který srdečně vítal všechny známé tváře, dokonce i na moji maličkost si vzpomněl. Řízení turnaje předal mladším a sám se věnoval trenérům a dokonce měl pozvánu společnost z Moskvy a velice pěkně si popovídali (pár foteček jsem pořídila i já). Možná byl mezi nimi někdo hodně známý, ale to já posoudit nemohu. Všimla jsem si, že jeden z těchto přátel přinesl panu Čermákovi šachovou knihu, která právě vyšla a jejímž je pravděpodobně autorem.

Je zbytečné zmínit skutečnost, že tam chyběl Petr Havelka se svým počítačem, neboť počáteční rozjezd turnaje nabral asi hodinové zpoždění. Pořadatelé sál začali připravovat s příchodem prvních soutěžících. Na jejich omluvu musím však dodat, že se tento deficit podařilo srovnat a dokonce se končilo o půl hodiny dříve, než původně ohlásili. Oznámeno bylo, že se tento turnaj nebude počítat na žádné elo, že se jedná jen o turnaj přátelský.

Hned v úvodu Kubík bědoval, že je první nasazený, bral to jako velkou zodpovědnost. Naši Štěpán s Filipem to pojali jako trénink s neznámými šachisty. Ke Kubovi na přední desky se nedostali, až v posledním kole hrál na 3. šachovnici Štěpán. Filip dostal do posledního kola Terezku Pravdovou z Říčan, která tam byla s bráchou a tatínkem. Kuba zaznamenal dvě remízy, a to ve třetím a posledním kole, nejvíce ho mrzela prohra s Tomášem Hrbkem ve 4. kole. Ale 7/9 není špatné. Rating soupeřů 1391. Nakonec se spokojil s místem třetím a mohl si ulovit a odvézt živého kapra. Protože nejel domů, tak se mu ho podařilo vyobchodovat za bonbóny.

Štěpán Filip skončil na 14. příčce (startoval na 20.), rating soupeřů 1237. V 7. kole hrál s Filipem Kůrou a vyhrál, 5,5/9 – dobrý výsledek. Filip Kůra skončil na 23. místě (startoval 32.), rating soupeřů 1144 a 5/9 odpovídalo jeho výkonnosti, i když mám podezření, že jedna  z těch jeho dvou remíz byla zbytečná.

Jakub Voříšek si ve skupině starších žáků nevedl vůbec špatně, startoval 8., skončil s pěti body na 7. místě, rating soupeřů 1547.

Při posledním kole dostali všichni účastníci čokoládovou figurku a velice pěknou plaketu. Pro vítěze byly připraveny medaile, poháry a diplomy.

VÝSLEDKY MLADŠÍCH ŽÁKŮ – 53 účastníků

1. Koršinskij Marek – Oáza Praha  8 bodů

2. Hrbek Tomáš – ŠK Smíchov 7,5 bodu

3. Vojta Jakub – Spartak Vlašim 7 bodů

VÝSLEDKY STARŠÍCH ŽÁKŮ:  – 34 účastníků

1. Aubrecht Petr – Bohemians Praha 6 bodů

2. Krupička Josef – ŠK Smíchov 5,5 bodu

3. Vrecion Jiří – ŠK Zdice 5 bodů

Po celou dobu turnaje fungoval kiosek s širokým sortimentem zboží a navíc do Mekáče a KFC to nebylo také daleko, takže našim „šachovým nadějím“ nic moc nechybělo!

Suma sumárum se nám na Smíchově líbilo a bude-li příští rok v našem termínovém kalendáři opět volno, tak se sem zcela určitě zase vrátíme.

Výsledky turnaje mladších žáků

Výsledky turnaje starších žáků

Fotky

Stránky pořadatelů

3 reakcí na “O vánočního kapra”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluju Kubovi k medailovému umístění a myslím, že i výsledky ostatních našich hráčů jsou dobré.

 2. 2
  Maťa píše:

  Jinak jsem se podíval na stránky pořádajícího oddílu a tam mě zaujalo, že ŠK Smíchov má i funkci „uklízečka klubovny“ :-) : http://sksmichov.wz.cz/kontakty-vybor.html.

 3. 3
  Lukáš píše:

  Tento rok byla na ,,Kaprovi“ oproti minulým ročníkům slabší konkurence, zejména ve starší kategorii. Spousta hráčů z Prahy i Čech hrála ve stejný den na MČR v blesku, který se konal taky v Praze.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist