TJ Spartak Vlasim
19
Zář

Nela, Péťa a Ríša odjíždí na ME do Chorvatska

Díky úspěšnému vystoupení na letošním Mistrovství České republiky bude mít náš oddíl hned trojnásobné zastoupení na nastávajícím Mistrovství Evropy mládeže. Společně se svým trenérem Ondrou Matějovským a řidičkou Zuzkou Píšovou naberou v neděli ráno směr Poreč Ríša Mládek, Nela Pýchová a Péťa Píšová. Do dějiště 25. Mistrovství Evropy mládeže v Chorvatsku bude únavná cesta trvat kolem 9 hodin.

O tituly mistrů starého kontinentu se bude bojovat v kategoriích do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let. Nela bude hrát turnaj dívek do 16 let a jistě by ráda navázala na senzační 3. místo z před dvou let. Nasazena je jako pátá.

Startovní listina (nejlepších 20):

Péťa je v kategorii dívek do 12 let nasazena přesně v polovině (jako 32.), a tak není úplně vyloučeno, že bychom ji v 1. kole mohli vidět na první desce. :-)

Startovní listina (nejlepších 20):

Asi nejtěžší ze všech to bude mít Ríša Mládek. V kategorii do 14 let už hrají opravdu borci (nejlepší mají elo přes 2400). Ríša se ale nikoho nebojí  a určitě i z 53. pozice dle ela bude chtít potrápit mnohem silnější protivníky.

Startovní listina (nejlepších 20):

Ať už ale děti dopadnou v turnaji jakkoli, zážitkem pro ně už bude jen fakt, že se utkají se soupeři z mnoha jiných zemí. A určitě se těší i na koupáni v moři. :-)

Hrací systém a tempo je tradiční: švýcar na 9 kol, tempo 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za tah.

Hrací plán:

Jestli bude v Poreči přístup na internet, můžete se těšit na z takto významných akcí tradiční deník z pera Ondry Matějovského.

Držte Nele, Péťa, Ríšovi a všem ostatním reprezentantům České republiky palce!

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

Vlašimská účast na Mistrovství Evropy v roce 2012, 2013, 2014

(autor článku: Tomáš Vojta)

18 komentářů na “Nela, Péťa a Ríša odjíždí na ME do Chorvatska”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  No nevím, jestli bude mít Maťa čas a sílu psát deník, přeci jen bude připravovat hned trojici svěřenců a to zabere pořádnou porci času. Ale samozřejmě budu velmi rád, když deník spatří světlo světa. I když s dokončováním deníku měl Maťa vždy problém :-) .

 2. 2
  Blanka píše:

  Hlavně bezpečnou cestu! Ať se daří. :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Mám v plánu se o deník pokusit. Každopádně péče o svěřence (šachová i nešachová) bude na prvním místě, tak případně prosím o shovívavost ;-) . Ideální bude, když se zapojí i Zuzka, deníky psané v tandemu jsme dokončili vždy. Platí to v případě Turecka 2009 (spoluautor Radim Hataš) http://www.sachyvlasim.cz/?p=4437 i Brazílie 2011 (Jarda Pýcha) http://www.sachyvlasim.cz/?p=13997.

 4. 4
  AdolfR píše:

  stastnou cestu a radostne pobyvani tam a hezke sachy

 5. 5
  Tom píše:

  Maťo, měl bys psát nejen deník z Chorvatska, ale i tam konečně dopsat ten slíbený článek o vítězství Nely v Německu. ;-)

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Výprava se před chvílí vydala z Kralovic směr Poreč. Jen Tomáš trochu vyplašil Zuzku mapkou v článku a vyznačenou cestou v ní :-) . Přeci jen Zuzka má naplánovanou cestu jinou a hlavně Poreč se nachází u moře někde na Istrii. Hlavně, aby cesta proběhla bez komplikací.

 7. 7
  Richard, Sr. píše:

  Tak zatím tracking z trasy do Chorvatska funguje úžasně. Hlásím zpětně odjezd z Vlašimi 7:36. Už jsme se báli, že i výchozí bod byl špatně určen, ale dočkali jsme se. Aspoň jsme mohli navázat známost se všemi třemi psy Matějovských včetně legendární Terezky. Abychom vyloučili pochybnosti o cílovém bodu dnešní pouti, tak tady je odkaz na hotel
  http://www.valamar.com/en/hotels-porec/valamar-crystal-hotel
  Tipuji, že slavnostní zahájení dnes v osm večer budou stíhat horko těžko..

 8. 8
  Tom píše:

  Jarda P.: Tak když si zadáš do vyhledávače Poreč, tak ti v Chorvatsku vyjede přesně na tom místě, jak je na mapce. :-) Snad Zuzka tu správnou Poreč trefí. :-)

 9. 9
  Tom píše:

  Zaujal mě rozpis kol – začne se v 15h, další den od 10h., pak od 17h. … :-)

 10. 10
  gm spatnota píše:

  nelo, riso, peto, hynku, jarmilo, kdyby se vam v tom chorvatsku podarilo matu nejak sikovne zasantrocit, aby se uz nevratil, mate u me kazdy kilo.

 11. 11
  Jarda P. píše:

  Maťovo info z cesty : Maribor

 12. 12
  Ríša píše:

  Ahoj, před chvílí jsme dorazili do Poreče. Zahájení už nestíháme. Jdeme se ubytovat a navečeřet.

 13. 13
  Jarda P. píše:

  Tak vlašimská výprava je šťastně na místě a ubytována.

 14. 14
  Marie F. píše:

  Zuzko, jsi dobrá!!! :-D :-D :-D . Doufám, že ti to dětští pasažéři vynahradí bohatou nadílkou bodíků ;-)

 15. 15
  Tom píše:

  A vidíte moře? To by mohl být dobrý orientační bod, že jste ve správné Poreči. :-)

 16. 16
  Ríša píše:

  Moře vidíme přímo z hotelu. ;-)

 17. 17
  Maťa píše:

  Tak já také všem posílám pozdrav od moře! Hotel vypadá dobře, pokoj v pohodě a večeře vynikající (opravdu velký výběr od steaků, pizzy, sýrů … až po zákusky a zmrzliny). Tady asi nezhubnu :-) . Cesta byla dlouhá a únavná, běžet na zahájení by asi nebylo to nejlepší (stejně bychom to nestihli celé), raději jsme se zabydleli a najedli. Zuzka zaznamenala svůj osobní rekord v délce trasy (přes 800 km) a po dojezdu byla za spolehlivou jízdu odměněna zaslouženým potleskem, jak tomu bývá v letadlech :-) .

 18. 18
  Richard, Sr. píše:

  Jo jo, Zuzka je dobra. Vsechna cest na jeden zatah s plnym autem. Moc dekujem a prejeme stastny vstup do souteze.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist