TJ Spartak Vlasim
02
Čvc

Jen tak si trochu zahrát podesáté!

Petr Havelka

V sobotu 28.června se v neveklovské sokolovně sešlo 16 příznivců královské hry, aby se rozloučili s šachovou sezónou. Na turnaj skoro uzavřeného charakteru, kde se nevybírá startovné a hraje se jen pro radost ze hry bez cen, se sjíždějí šachisté z Neveklova, Vlašimi, Týnce, Sedlčan, Benešova a dalších obcí, na které jsem teď zapomněl. Protože je tento turnaj zároveň oslavou narozenin domácího Karla Petera, je každoročně nezletilým vstup zakázán.

Vzhledem k doprovodné činnosti v průběhu turnaje se najdou tací, kteří se na turnaj dopraví raději na kole či vlakem.

Sportovec Dan
35km z Vlašimi nebylo pro Danovo kolo za 70 000 Kč žádný problém :-)

Loni jsem k nim patřil i já, ale po krušné zpáteční cestě, kdy nohy odmítaly šlapat a dechu se nedostávalo, jsem raději zvolil dopravu autem. I tak jsem po příjezdu neunikl Karlovi a jednu“štamprdličku“ jsem na jeho zdraví pozřel.

František se slivovicí
Oslavenci neunikl ani František Innemann

Podobný osud potkal všechny příchozí s výjimkou nezletilců sourozenců Nguyenových, které na turnaj propašoval Emil Macků. Rozhodčí Luděk Laubacher je pro letošek výjimečně do turnaje přijal, ale s podmínkou, že to doma neřeknou.

Vlastní šachové boje probíhají na tomto turnaji trochu uvolněněji než při šachových zápasech a turnajích během sezóny. Málokdo si odpustí během partie neokomentovat svůj či soupeřův (podařený či nepodařený) tah a nikomu to „snad“ nevadí. Letos vynikl svým přístupem Emil Macků, který jako jediný při svých partiích zarytě mlčel. Turnajem prošli jako nůž máslem bratři Vojtové. Aniž by jakkoli zanedbávali doprovodný program, nedali soupeřům mnoho šancí na body a o vítězi rozhodlo vítězství Tomáše ve vzájemné partii.

Nepodstatné výsledky si můžete prohlédnou v sekci Ke stažení.

K doprovodnému programu patřilo hlavně nezávazné klábosení o všem možném a všichni účastníci se samozřejmě průběžně udržovali ve formě pomocí bufetu, který byl dobře zásoben kávou, pivem i slivovičkou. I na řidiče a dorostence trochu sodovky zbylo. Hostilelé připravili i chutné párečky k obědu.

Pavel Vojta a Petr Havelka
Pavel a Petr oslavovali o den dříve svůj svátek

Turnaj se snad všem líbil, já tedy za rok pojedu zase (a možná i na kole)!

14 komentářů na “Jen tak si trochu zahrát podesáté!”

 1. 1
  Dan píše:

  Kulantně si to napsal Petře:-) „Bratři Vojtové nezanedbávali doprovodný program“. Líp bych to nenapsal. Neuvažuješ nad tím dát se na politiku?

 2. 2
  Jirka Mejzlík píše:

  Den poté bratři Vojtové na simultánce v Kralovicích žádné stopy intenzivní kondiční přípravy v Neveklově nenesli – neměl jsi spíš ty, Dane, zkreslené vidění z důsledku trojkombinace kolo-šachy-konzumace :-D ?

 3. 3
  Pavel Vojta píše:

  Souhlasím s Jirkou já jsem dobře viděl , jak Dan ani nemohl nasednout na kolo.

 4. 4
  Hermelín píše:

  Dan: Někdy je těžké najít ta správná slova, jak zdělit veškerá fakta a nepobouřit veřejnost :-) :-)
  Škoda, že jsem odjel dříve a neviděl tě Dane nasedat na kolo. Nebyl by obrázek, Tomáši?

 5. 5
  Dan píše:

  No, přiznávám, že po poledním doplnění tekutin jsem neviděl vše úplně jasně a 100% soustředění na šachy nebylo možné. Nicméně bratři Vojtové, to byla jiná kategorie :-))

 6. 6
  Dan píše:

  Pavlíku, když já nasedal na kolo, ty už si byl pryč. Zkus si vzpomenout :-)

 7. 7
  Jirka Mejzlík píše:

  Hermelín: V anketě o největší posilu ses ujal vedení. Kde ty fanoušky bereš :-) ? Nebo že bys zase obcházel všechny počítače u zákazníků jako při desetitisícím návštěvníkovi našich stránek? Tak jak je to?

 8. 8
  Hermelín píše:

  Ne, ne … Tentokrát mám ze Sedlčan pouze jeden hlas (tedy o kterém vím). Jestli to nebude tím, že od nové sezony opět nastoupím za nějaké družstvo Vlašimi :-)

 9. 9
  Tom píše:

  Obrázek Dana jak nasedá na kolo opravdu nemám. Já jsem rád, že jsem foťák neztratil :-)

 10. 10
  Honza S. píše:

  Koukám že démon alkohol si vybral daň i v tabulce výsledků, Excel byl asi přemožen těmi výpary. Ve výchozím formátu se mi v Excelu 2007 neukazovaly remízy jen samé jedničky, teprve po ručním přeformátování je to ok.

  A jinak respect Danovi a Tomášovi Haškovi za úspěchy v partiích s panem mistrem.

 11. 11
  Dan píše:

  Honza S: Bohužel to byl můj jediný šachový úspěch na tomto turnaji (stál ale za to):-( Měl sem 3/3 a pak 2,5/12. To hovoří za vše :-)

 12. 12
  Tom píše:

  No jo Honzo máš pravdu. Remízy to zaokrouhlilo na jedničky ! Tady se potvrzuje Hermelínova teorie, že remíza je půl výhry :-)

 13. 13
  Tom píše:

  Jěště pro Honzu. Výsledky večer opravím. Už mám hotový článeček o elu, přihodím k němu jěště jeden obrázek /snad ten diagram Maťa vydejchá :-) / a odpoledne bude na webu.

 14. 14
  Maťa píše:

  Petře, pěkný článek, ale ne všemu tak úplně věřím. Například souvětí „Letos vynikl svým přístupem Emil Macků, který jako jediný při svých partiích zarytě mlčel.“ nám v souvislosti s dalším textem říká, že Adéla Nguyenová mluvila do partií. Nevěřím! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist