TJ Spartak Vlasim
07
Čvn

Odpoledne plné sportu a zábavy

Text Jarda Pýcha, foto Marie Filipová, text k foto Jirka Mejzlík

V pátek se v Dolních Kralovicích konalo sportovní odpoledne s večerním posezením a nutno dodat, že jsme se rozhodně nenudili. Počasí nám ukázalo vcelku vlídnou tvář, a tak oslavit letošní  úspěchy vlašimského šachu přišlo nebo přijelo až neuvěřitelných 73 členů našeho oddílu, rodičů a hostů (podle výpočtů Jirky Mejzlíka). Na akci konající se na dolnokralovickém hřišti a v místní klubovně  od 15 hodin probíhalo mnoho sportovních disciplín.

 fotbal-zbytek-sveta

Fotbalový tým „zbytku světa“ vedený Maťou neměl se vstřelením gólu takový problém jako Strakův národní výběr, hrající ve stejnou dobu proti Maltě :-) . Ale ani 5 zásahů do domácí sítě hostům k vítězství nestačilo.

Začalo se fotbálkem Kralovic proti „zbytku světa“, kde ve starších zvítězily Kralovice díky drtivému nástupu do druhého poločasu 6:5, v mladších byli úspěšnější hráči zbytku světa. Následovaly různé překážkové štafety s balónem, na chůdách, s pálkou apod., za které byli účastníci odměněni drobnými cenami. Všechny soutěže s přehledem organizoval Jirka Mejzlík, za což mu patří určitě velký dík.

slalom-1

V několika štafetových závodech běhaly děti s fotbalovým míčem u nohy, s míčkem na pálce a dokonce na chůdách. Tomáš Filip patřil k nejrychlejším.

Poté, co dorazili i dospělí šachisté (Vojtové, Mejzlíci a další), proběhl fotbalový mač mladí (děti) versus staří (dospělí), v němž přeci jen zvítězila zkušenost, a ukázalo se, že mladí se mají stále co učit. Protože Petr Havelka přivezl  golfové hole, mohli si zájemci vyzkoušet i obtížnost golfových úderů, čehož také v hojné míře využili, stejně jako zahrát si tenis na místním kurtu. My otrlejší jsme se odvážili ke sledování alespoň části „přesvědčivého“ vítězství české fotbalové reprezentace proti Maltě.

Během celého odpoledne bylo v provozu občerstvení, a tak si každý mohl dát na co měl chuť, ať už to byl párek v rohlíku, hranolky nebo něco jiného .

jarka-zvarova

Vedle smažení hranolků a přípravy párků v rohlíku stihla Jarka Zvárová i soutěžit. Slalom s fotbalovým míčem mezi kužely zvládla bez jediného zaváhání, ale pozor: NA CHŮDÁCH  :-D !!!

K večeru začínaly děti odjíždět domů, nejdéle myslím vydržela trojice Hrdina, Pýchová,Vlková, jež opouštěla restaurační zařízení někdy kolem 22. hodiny.

Na noční hendikepový blicák, který doplňovaly šipky, tedy zůstali už jen dospělí. Vítězem se stal podle očekávání Tomáš Vojta (7,5b/8), a i když o konečné pořadí vůbec nešlo, pro zajímavost jej uvedu:

2.Maťa(6b), 3.P.Vojta(5b), 4.Hermelín(4,5b), 5.O.Vykouk(4b), 6.Starec(4b),  7.S.Vávra(3b), 8.J.Mejzlík(1b), 9.E.Macků(1b). Zábavné bylo sledovat hlavně Honzu Starce, který nejenže dokazoval, že šachy hrát nezapomněl, hlavně však při tomto krátkém tempu i stihl o pozicích na šachovnicích se svými soupeři živě diskutovat.

Ve dvě hodiny ráno jsme uznali, že už je toho tak akorát a vydali se k domovům. Pravda, k našemu domovu mířilo poněkud více lidí než obvykle, ale zase bylo veseleji. Chvíli jsme ještě poseděli, poté ještě věnovali tichou vzpomínku našemu předsedovi Maťovi, který měl akorát vstávat do práce, a poté jsme už opravdu ulehli.

Myslím, že akce se opravdu vydařila, stejně jako celá sezona vlašimského oddílu, a  doufám, že ta příští bude alespoň stejně úspěšná. Tu letošní může ještě podtrhnout svým úspěšným vystoupením družstvo mladších žáků za týden na MČR v Sezemicích, tak držte všichni palce!!!

22 reakcí na “Odpoledne plné sportu a zábavy”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou chválím vydařenou akci – klidně bychom něco podobného mohli zorganizovat i na úvod příští sezony, otázkou je ale, jak to bude v září s termíny…

  Ad fotbal: Vedli jsme 3:0, ale domácí to nezabalili a díky zmiňovanému začátku druhé půle zápas otočili (to nám chvíli chyběl David, který si odběhl na párek…). Navíc se Jarda Pýcha stáhl do obrany a už našim útočníkům nic moc nedovolil, přece jen hrál ještě vloni závodně. Tam byl asi ten největší rozdíl, protože já jsem ukončil svou fotbalovou kariéru už v 5. třídě po prvním nevydařeném utkání v přípravkách… :-) V poli jsme horší určitě nebyli a na konci jsme sahali po vyrovnání, ale Kralovice už to nějak uzdržovaly… :-)

  Ad šachy: Myslel jsem, že Tomáš zvítězil se 100%. S kým byla ta remíza? Tipuju to na Petra Havelku, jeho pověst mi to napovídá, navíc měl 4,5 bodu a moc remíz určitě nebylo… :-) Honza Starec překvapil solidním ziskem a hlavně výhrou nad Pavlem Vojtou, kterého v závěru při všeobecném veselí matil věží. Když si zhruba po 10. tahu vzpomněl na ten správný vzorec, říkal jsem si, že jsem ho přece jen něco naučil :-) .

  Ad vzpomínka na mě: Díky všem, bylo to fakt krutý. Na zítřek si dopřeju luxusní 4 hodiny spánku… :-)

  Jardovi díky za článek, ostatním už jsem poděkoval pod pozvánkou na akci. Bylo to super! :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  A ještě by to chtělo poděkovat fotbalovému klubu Sokol Dolní Kralovice za zapůjčení sportovišť i materiálu (míče) a samozřejmě též za otevření hospody! Takže díky a za odměnu přidávám odkaz na webovky! :-) http://fotbaldk.ic.cz/

 3. 3
  Jirka píše:

  Děkuji za kladné ohlasy na celou akci (v obou diskusích), zároveň děkuji všem přítomným za hojnou účast. Přitom nápad na uspořádání v D.Kralovicích vznikl jen deset dní před vlastní realizací, a to zejména s ohledem na termínovou listinu.

  Ještě vysvětlení k hendikepu v blicáku: Hrálo se na základní čas s přídavkem 2s/tah. A hendikep byl právě ve výchozím čase. Hráči byli rozděleni do 5 skupin, I. Tomáš Vojta, II. Pavel Vojta, Maťa a Emil, III. Hermelín, IV. Vykouk a Vávra, V.skupina Stárek a Jirka Mejzlík. Hráči ze stejné skupiny měli stejný výchozí čas 3 minuty, za každý stupeň rozdílu ve skupinách pak byla jedna minuta k dobru, takže Stárek proti Tomovi začínal 5 minut proti 1 minutě. Zase takový hendikep to nebyl, aspoň z pohledu výsledků, možná to chtělo přidávat jen 1s/tah :-) a první skupina začínat s výchozím časem 0 minut :-D . Uvidíme příště.

 4. 4
  Jirka píše:

  Ještě jeden význam měl hendikep v blicáku: téměř všichni se naučili nastavovat digitály v nejsložitějším módu 23 :-D .

 5. 5
  Tom píše:

  Já bych ještě doplnil výsledek fotbálku Mladí – Staří 4 : 11 ! A musím říct, že jsme do toho dali všechno. Někteří hráči před důchodového věku /myslím tím nad 30 :-D / dostávali na konci křeče a ani zápas nebyli schopni dohrát /brácha měl bys víc trénovat :-D /.

 6. 6
  Hermelín píše:

  Tomášova remíza byla skutečně se mnou! Jak jinak … Byla to pěkná akce a číslo 73 mě ohromilo. Ještě jednou děkuji Pýchovým za poskytnutý azyl, který se nakonec protáhl až do třetí hodiny odpolední.
  A Jardo, dík za fotky.

 7. 7
  Maťa píše:

  Ono to číslo 73 zas tak překvapivé není, když si uvědomíme, kolik máme aktivních členů především z řad dětí. Vždyť týden předtím nás jelo na celovíkendovou akci skoro 50…

 8. 8
  Pavel Vojta píše:

  Hold už nejsem nejmladší.
  Tak já příště půjdu do branky a ty tam budeš běhat za mě:)

 9. 9
  Jirka píše:

  Škoda, že na akci nepřijeli tradiční účastníci podobných srazů Tomáš Hašek, Dan Houdek, Vláďa Horák a někteří další … a to nikdo ani neposlal omluvenku :-( . A Martina se v diskusi taky moc těšila, tak proč jsi taky nepřijela?? Jinak nás bylo na sportovní dovádění i pokec samozřejmě dost :-D , spíš škoda pro ty nepřítomné.

  Ad mat věží a Honza Starec … bolela nás v tu chvíli všechny bránice, a těch tahů, než se Honzovi „rozsvítilo“, bylo možná i víc než deset. I když byl v podezření, že si s přídavkem 2s chtěl nablicat nějaký čas do rezervy :-D .

 10. 10
  Vláďa píše:

  Já jsem do poslední chvíle nevěděl, zda-li přijedu, takže jsem omluvenku nemohl poslat. Hrozně jsem chtěl, ale bohužel mi to nevyšlo a když čtu jaké to bylo, mrzí mě to o to víc. :-(

 11. 11
  Dan píše:

  Musím se, Jirko, ohradit! Omluvenku jsem posílal skrz Tomáše Vojtu za mě i Tomáše Haška. Byl jsem bohužel minulý týden nemocný a Tomáš H. na to byl podobně.Volal jsem i Matějovi, ale ten už byl v plném proudu oslav a telefon nebral :-)

 12. 12
  Tom píše:

  Vždyť já sem vás Dane taky omlouval, ale že máte rýmičku prej není žádná omluvenka :-D

 13. 13
  Dan píše:

  Tudle rýmičku bych ti, Tome, nepřál. Moje neúčast mě fakt mrzela. Kde jinde si člověk zahraje blicáček, kde poslední místo je už předem obsazené…..:-)

 14. 14
  Jirka píše:

  Dan: Tomáše mi Tom omlouval, že se to týká i tebe mi uniklo, takže sorry :-) . Rýmička je holt prevít :-D . I když na druhé straně sedmiletý Míra Mareš se zúčastnil i s antibiotiky, stejně tak Matěj David odehrál s antibiotiky celý minulý víkend na Seči (Zaječice). Ti kluci by to těžko nesli, kdyby měli chybět, a maminky se s tím musely smířit.

 15. 15
  Emil píše:

  Taky zdravím, potvrzuji, že to bylo super, až na výsledky v jedné nepodstatné disciplíně – zajímavé je, že první a ještě dost nenápadné rýpnutí přichází až ve 13. příspěvku – to nebývá zvykem. Jinak už se těším na sezónu. Šachu zdar

 16. 16
  Maťa píše:

  Ad rýmička atd.: Mohu potvrdit Danovu výpověď, opravdu mi v pátek volal, a to přesně v 16.22 – v tu dobu jsem nejspíš hrál fotbal. Zmeškaného hovoru jsem si všiml až večer, kdy už jsem od Tomáše věděl o „rýmičce“, takže jsem zpět nevolal. Martina K. musela hlídat Kubu (paní Vojtová je na dovolené), příspěvek podle mě psala Martina Marešová a ta na akci byla.

  Emil: Něco málo by se našlo i pod článkem s pozvánkou :-) .

 17. 17
  Jirka píše:

  Akce má ve Stříteži dohru i dnes: Zdenka objevila v zádveří uložené chůdy, a tak jsme navečer chodili po dvoře na „čapích nohách“ … snad nás moc sousedů nevidělo, asi by si mysleli kdovíco :-D .

 18. 18
  Jirka píše:

  Dnes jsme měli v Kralovicích obecní zastupitelstvo a většina zúčastněných o naší akci věděla, dokonce prý se Sokolové nechávají motivovat, kupují friťák a rozšiřují sortiment občerstvení dle našeho vzoru minimálně o hranolky :-) .

  A na pouti za dva týdny má být opět šachový program, vidím to jak na turnájek v bleskovce, tak demonstrační partii naslepo na zahradních šachách pod tribunou. Detaily asi domluvíme v Sedlčanech.

 19. 19
  Maťa píše:

  Ve stejném termínu jako vloni, tzn. v sobotu 5. června, proběhne sportovní odpoledne i letos. Tentokrát se role hlavního organizátora ujal Míra Lalouček, a tak vlašimské šachisty bude hostit fotbalový svatostánek v Miřeticích. Na stejném místě jsme se před pár lety několikrát (tuším 3x) loučili se sezonou, a tak areál mnozí znáte. Program bude asi podobný jako tehdy: fotbal (případně nohejbal), šachy, posezení – bufet bude pro nás otevřen až do pozdně večerních hodin. Začátek bych viděl tak na 16. hodinu. Do příští středy by organizátor rád znal přibližný odhad počtu účastníků, zejména kvůli objednávce tradičního guláše.

 20. 20
  Marie píše:

  V této souvislosti jsem dneska předběžně a nezávazně zamluvila náčiní na soutěže, bude-li je Míra chtít, na MěDDM ve Vlašimi. Mohou nám půjčit panáky na házení, chůdy, lano na přetahování, švihadla atd.. Stačí požadavek jen potvrdit a pro věci si zajet.
  Mírovi: Budeš-li chtít s něčím pomoci, tak dej vědět, mohu zajistit i nějaké ceny a sladkosti. Mám k dispozici i „erární“ balonky. Nic nenutím, jen nabízím.

 21. 21
  Jirka Mejzlík píše:

  Já určitě nebudu, Zdenka ten den slaví padesátiny. S Kralovickými se to může domluvit na Seči, aspoň s těmi, co tam budou. A pak se zbytkem.

 22. 22
  Tom píše:

  Marie: myslím , že Míra v Miřeticích pouze zamluvil místo, o nějaký případný program se budeme muset postarat asi sami. Domluvíme se na Seči co a jak.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist