TJ Spartak Vlasim
28
Kvě

Reportáž z tréninkového centra Na Kopečku

Tomáš Vojta

Za 9 měsíců fungování našeho webu bylo uveřejněno již 156 článků, a ani jeden se netýkal toho, kde a jak  probíhají tréninky našeho oddílu. Leckdo by odpověděl, že přeci žádné tréninky nemáme  a že vlastně není o čem psát, ale není tomu úplně tak …

Je pravda, že když nepočítám tréninky mládeže pod vedením Ondry Matějovského a Martiny Krejčiříkové, tak vlašimští dospělí se k nějakému ucelenému tréninku neschází již několik let.  Ani nevím, proč tomu tak je, a určitě by s tím chtělo něco dělat. Klubovna ve Sporthotelu je nám k dispozici a alespoň jednou týdně by to chtělo se sejít a třeba rozebrat partie z nedělních zápasů. 

To jsem ale trochu odbočil. Tento článek neměl být o tom, že si bude stěžovat na to, že se nescházíme ve Vlašimi, ale o tom, jak se scházíme v Chotýšanech.  Do útulného hostince Na Kopečku v Chotýšanech /vesnička na půli cesty mezi Vlašimí a Benešovem/ jezdíme již řadu let a do jisté míry nám nahrazuje tréninky.  Scházíme se zde 2x, někdy 3x do měsíce vždy v pátek v podvečer.  Většinou nás bývá 5 až 6  a na pořadu bývá bleskový turnaj, holanďany, rozbor partií /to ale většinou dlouho nevydrží :-) / atd.  A samozřejmě také nějaké to pivečko a dobrý smažák.  Některé jednotlivce podezřívám, že tam jezdí právě jen kvůli tomu. :-)

Kdybyste se chtěl někdo přidat ke stálým štamgastům chotýšanské hospůdky a jet si s námi v pátek zahrát, tak stačí napsat do komentáře pod článkem. Přidávám pár fotografií z tohoto pátku:

Hladovy Dan

Normální stav: věčně hladový Dan Houdek a Pavel Vojta s věčně prázdným půllitrem :-)

Emil

Souboj s benešovským Emilem Macků brali všichni prestižně a chudák Emil dostával tlučku za tlučkou. :-)   

Tabulka

Tabulka 2kolového blicáku. Pomocné hodnocení počítal Pavel, a tak to nemohlo dopadnout jinak, než že zvítězí. :-)

Chotýšanské zátiší

Chotýšanské zátiší …  

235 komentářů na “Reportáž z tréninkového centra Na Kopečku”

1 6 7 8
 1. 211
  Ivo píše:

  Myslím, že výsledky zamlčet šly :D

 2. 212
  Maťa píše:

  Dnes se hraje od 18 hodin derby našich dvou nejlepších pražských klubů. Právě jsme se s velkým fanouškem Bohemky Karlem Juklem dohodli, že zápas budeme sledovat společně, a to v pivní aréně U Houdy (v Ďolíčku je vyprodáno)! Kdyby se chtěl někdo přidat, tak sraz s první minutou zápasu (hospoda má v sobotu otevřeno od 18 hodin). Možná by to mohl stihnout i Ivo? :-)

 3. 213
  Jarda P. píše:

  :-) :-) :-)

 4. 214
  Maťa píše:

  Vidím, že Jarda nevěří, že to Ivo stihne :-) .

 5. 215
  Blanka píše:

  A není Jarda Sparťan? Spíš bych to viděla, že nevěří poznámce derby dvou „nejlepších“ pražských klubů :-).
  A Ivo vyhraje a stihne to.

 6. 216
  Maťa píše:

  Jarda býval sparťanem, ale počítám, že teď už bude slávistou. Minimálně moravským slávistou :-) .

 7. 217
  Jarda P. píše:

  Maťo, ty jsi samá legrace :-) .

 8. 218
  Blanka píše:

  Včera v derby nejlepších pražských klubů (jak psal Maťa) gol nepadl ani jeden.

 9. 219
  Maťa píše:

  Nepadl, což u Houdy nakonec sledovala početná společnost, přičemž největším překvapením byl určitě příjezd Blanky :-) . A i ten Ivo se nakonec navzdory svému prohlášení pod jiným článkem objevil :-) .

  Další „fotbalová akce“ je naplánována na dnešek, kdy se s Tomášem (a snad i s Ivem) jdeme podívat na druholigový zápas Vlašim-Varnsdorf. Hraje se od 17 hodin, my ale máme sraz už v 16.00 na Mlíkárně (předzápasové pivo). Přidá se někdo?

 10. 220
  Blanka píše:

  Maťo, pro mě byl včera největším překvapením Karel ve vlašimském tričku :-). Doteď nevím, jestli to byl pokus splynout s davem nebo recese :-).

 11. 221
  Maťa píše:

  To bylo vidět, že tě to překvapilo :-) . Mě pak zaujal váš úvodní dialog: „Máš hezký tričko, Karle!“ „Snad jsme se jasně dohodli, že během fotbalu budeš ticho!“ :-)

 12. 222
  Blanka píše:

  Karlovu poznámku chápu. Spíše než obrazovku totiž sledoval svůj mobil a zároveň i tablet, takže bylo potřeba, aby fotbalový zápas aspoň slyšel :-).

 13. 223
  Maťa píše:

  Někdo dneska k Houdovi na derby pražských S? Hraje se od 18 hodin, já tam budu těsně před výkopem.

 14. 224
  Blanka píše:

  Maťo, doufám, že jsi měl s kým to vítězství oslavit :-).

 15. 225
  Maťa píše:

  Tak přišli dva neutrální (Tomáš Vojta a Dan Houdek) a jeden sparťan (Tomáš Hašek), takže vyloženě s kým slavit nebylo, nicméně panáčka ode mě po zápase neodmítli. S tím, že ho Tomáš H. odmítl vypít na vítězství Slavie, tak jsme připili na Open Tatry, kam všichni tři jedou :-) .

 16. 226
  Blanka píše:

  Tomáš Hašek jede také do Tater? To jsem nevěděla. To ja prima, že nás tam tak bude víc. :-)

 17. 227
  Tom píše:

  Účast Tomáše na Openu Tatry překvapila (mile) všechny. :-)

 18. 228
  Maťa píše:

  To jo, ještě to řekl jen tak mezi řečí, že se přihlásil :-) . Ve startovní listině už je: http://www.chess-results.com/tnr265010.aspx?lan=5.

 19. 229
  Tom píše:

  Kdyby měl dnes někdo chuť na smažák a pár blicek, tak sraz ve 20h. Na Kopečku v Chotýšanech. Zatím je nás 5, tak sudého uvítáme. :-)

 20. 230
  Maťa píše:

  Nakonec 7 lidí, to bylo jak za starých časů :-) .

 21. 231
  Maťa píše:

  Někdo dneska ve Vlašimi na fotbal? Od 17 hodin Vlašim – Ústí nad Labem…

 22. 232
  Maťa píše:

  Pro ty, co nejsou v Pardubicích, nabízím na zítra alternativní šachový program: po delší době vyrazíme na pár volných partií do hostince Na Kopečku v Chotýšanech. Sraz na místě kolem 19.45, auto z Vlašimi vezme Dan – případní zájemci o místo ať se ozvou třeba tady.

 23. 233
  Maťa píše:

  Připomínám dnešní Kopeček. Kdyby se chtěl někdo přidat, tak odjezd v 19.30 od trafiky.

 24. 234
  Maťa píše:

  Kopeček se svým úžasným smažákem asi lidem chyběl, protože se nás včera navzdory probíhajícímu Czech Openu sešlo v Chotýšanech šest. I přes Danovy protesty jsme sehráli dvojkolový blicák:

  1. David Zvára 7/10
  2. Vláďa Pěnkava 6,5
  3. Maťa 5,5
  4. Dan Houdek 4,5 (lepší SB)
  5. František Innemann 4,5
  6. Tomáš Hašek 2

  Turnaj jsem vyhlásil na počest Davidovy nedávné svatby, tak jsme ho to nakonec nechali vyhrát :-) .

 25. 235
  Maťa píše:

  Včera jsme po delší době v počtu 6 lidí navštívili naše tréninkové centrum Na Kopečku, kde jsme (ne)vyřešili pár studií, dali několik blicek a také sledovali v televizi koncert Slavie s Jabloncem. Oblíbená hospoda tedy po zavedení EET přežila i koronavirus – až pojedete někdy přes Chotýšany, tak se tam třeba zastavte, ať něco utrží a doženou ztráty z minulých měsíců :-) .

1 6 7 8

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist