04
Bře

Memoriál Petra Kunce – bleskovka v Postupicích

Pavel Forman

Tradiční, letos ji 29. ročník, turnaj postupické bleskovky se odehrál v komorním ovzduší. Turnaje se zúčastnilo pouze 16 vesměs tradičních účastníků. Největší zastoupení měli borci z Vlašimi, kterých přijelo pět, a to ještě některé svoje trumfy nechali doma odpočívat na veledůležitý zápas jejich áčka v boji o potřebné body v 1. lize družstev. Nejvzdálenějším účastníkem byl František Vrána ze ŠK Staré Město na Moravě. Přivezl s sebou i jedinou ženu, která si kromě ceny pro ženskou účastnici odnesla jako další cenu kolekci domácích vajec, která do turnaje věnoval pořadatel a zasloužilý chovatel v jedné osobě Pavel Filandr starší. Byli jsme svědky i dalších kuriozit: Tradiční cyklista Radovan Tlamsa, který k nám jezdil až snad na jednu výjimku na kole z Prahy Modřan, přijel tentokrát „sockou“, protože by musel absolvovat zajížďku 10 km a nestihl by začátek turnaje. Sklerotik Mrňa, který si loni zapomněl u nás bundu, se bohužel ráno v den turnaje na ni zeptal nesprávné osoby, takže jeho bunda nadále visí na věšáku v zákulisí restaurace. Nejmladším účastníkem se oproti minulým ročníkům stal 19letý Robin Hrdina… Naopak nejstarším účastníkem se stal 65letý Jindřich Melich, který měl z této ceny poměrně velkou radost.

Nejmladší účastník turnaje Robin Hrdina poráží Karla Pitru.

Díky malému počtu účastníků rozhodli pořadatelé, že turnaj se bude hrát dvoukolově každý s každým, aby si všichni dostatečně zahráli, když už vážili cestu do Postupic. Ze začátku turnaje to vypadalo, že konečným vítězem by se mohl stát Mrňa, ale o vítězství ho připravila hlavně ztráta s Pavlem Vojtou (zisk jen 0,5 bodu) a prohry s Hradeckým, Svitákem a Hadžalou. Trochu zklamáním bylo 5. místo Vrány, který v minulosti náš turnaj dvakrát vyhrál. Nutno dodat, že umístění bral sportovně. Zato nová vlašimská akvizice Hradecký, jen 0,5 bodu za třetím Mrňou. První dvě místa v konečném pořadí obsadili bratři Tomáš a Pavel Vojtové, kteří sehráli v jednom vzájemném zápase tak dramatickou koncovku, že jsem myslel, že se snad dokonce mezi sebou i poperou. K tomu ale nakonec nedošlo. Třetí místo obsadil již zmiňovaný Mrňa.

Turnaj měl pokud jde o ELO vysokou úroveň. Plná polovina účastníků měla ELO vyšší než 2 000 bodů. Přestože je bleskovka velkou loterií, projevila se hodnota ELO i v umístění. Hráči s nejnižším ELO obsadili totiž chvost tabulky. Doufám přesto, že i tito hráči si dobře zahráli a odjížděli domů spokojeně.

Závěrem bych chtěl poděkovat Pavlovi Zvaričovi za bezproblémové a originální řízení turnaje. On má hlavní zásluhu, že turnaj proběhl v klidu a bez problémů.

Skončil tedy další ročník postupické bleskovky. Do příštího, již jubilejního 30. ročníku bychom chtěli i bez ohledu na tradici konání turnaje vybrat takový termín, kterému by nekonkurovaly ostatní akce a do Postupic tak mohlo přijet více účastníků.

Na setkání se všemi tradičními i netradičními účastníky se za rok těší pořadatelé.

Pavel Forman a Pavel Filandr

12 reakcí na “Memoriál Petra Kunce – bleskovka v Postupicích”

1. 1
    Maťa píše:

Co se dělo v souboji bratrů Vojtových? Tomáš se ničím nepochlubil ;-) .

2. 2
    gm spatnota píše:

mata: tomas pavlovi pred zahajenim partie prilepil krale k sachovnici a kolem 20. tahu mu dal sach, na ktery se nedalo odpovedet predstavenim figury. nebohemu pavlovi tak nezbylo nez prohrat na cas nebo udelat nemozny tah- zvolil druhou moznost.

3. 3
    Tom píše:

To bylo drobné nedopatření, které nestojí za řeč.

4. 4
    Tom píše:

Ze začátku turnaje to vypadalo, že spíš než Mrňa, by mohl turnaj vyhrát Ivo. Před polední přestávkou měl 13 ze 16 a vedl. Po řízku mu ale trochu došel dech. :-)

5. 5
    Maťa píše:

Tom (3): Pan Forman je zřejmě jiného názoru… :-)

6. 6
    Tom píše:

Propozice 30.ročníku blicáku v Postupicích (27.2.):

Plánuju vyrazit, tak doufám, že se ještě někdo přidá. :-)

7. 7
    Pavel Vojta píše:

Já se určitě přidám. :-D

8. 8
    Maťa píše:

Já snad taky, když už se pořadatelé mimo jiné kvůli mně vyhnuli Koutům ;-) .

9. 9
    Maťa píše:

Rád bych zahlasoval v aktuální anketě, ale nejde to :-) . Do Postupic se chystám, hrál jsem tam už hodněkrát, ale každý rok tam nejezdím (v posledních letech se to často krylo s MČR v Koutech). Tak co s tím? :-)

10. 10
    Tom píše:

Myslím, že tvůj případ se dá zahrnout do možnosti: hraji každý rok. ;-)

11. 11
    Maťa píše:

Nedá, protože tam každý rok nehraju ;-) .

12. 12
    Maťa píše:

V Postupicích vyhrál Tomáš Vojta před Jezevcem a J. Melichem. Robin 4., Kuba Vojta 7., já 10., pan Innemann snad 13. … hrálo 24 lidí.