TJ Spartak Vlasim
23
Úno

RODINNÉ DVOJICE – 7. ročník – MINULOSTÍ!

Nejprestižnější pravonínský turnaj ZIMNÍ TURNAJ aneb soutěží RODINNÉ DVOJICE, letos už 7. ročník, skončil. Tato soutěž si vyžádá vždy náročnější přípravu. Jednak na něj soustředíme větší obnos finančních prostředků, tedy na cenový fond, kde se prezentuje několik výrobních firem, a to Soukromá rodinná cukrárna Bayer ve Vlašimi, Uzenářství a řeznictví Vávrových z Vlašimi, ale především další sponzoři jako jsou Městský dům dětí a mládeže Vlašim, Vlašimské městské lesy s.r.o.,  dopravní firma HENGSTBERGER a.s., Hradecká lesní a dřevařská společnost Hradec Králové a.s., Technické služby Vlašim s.r.o.,  manželé Helena a David Kůrovi z Pravonína, Ing. Petr Zeman z Vlašimi, Lenka Toulová vedoucí Potravin v Pravoníně, Blanka Voříšková z Prahy a moje maličkost,  nám dodávají i věcné ceny do cenového fondu, ale i finanční částky a na turnaj nakoupíme ceny dle našeho uvážení.

Stále máme na mysli  původní myšlenku vzniku tradice, a to aby se jedenkrát za rok sešli za šachovnicemi rodiče s dětmi, či další rodinní příslušníci, manželé, bratři, bratranci, sestřenice, strýcové a tetičky….a užili si společně hezký společný den.

Přálo nám počasí, turnaj probíhal v hezkých prostorách Spolkového domu v Pravoníně. Obsluha v kiosku vzorná. Všeho bylo po celý den dost a všechno i chutnalo.

Hrálo se 7 kol tempem 2 x 20 minut. Zahájili jsme spolu s ředitelem turnaje Tomášem Vojtou přesně o plánovaném čase. V průběhu turnaje nebyly žádné časové ani jiné problémy. Nad dodržováním pravidel bděl hlavní rozhodčí Vladimír Horák a pomáhal mu Ondřej Matějovský. Za „mixážním“ pultíkem seděl jako obvykle Petr Havelka, který pomocí počítače vybíral do každého kola soupeře šachuchtivým hráčům.  V naší klubovně hrálo 12 TOP  šachových rodinných dvojic. Některé tam odehrály všechna kola, jiné se přesunuly do horního sálu, kde hrál zbytek družstev. Celkem se za šachovnice posadilo 56 dvojic. Pro více bychom ani neměli stoly a židle. Je nám velice líto, že jsme nemohli vyhovět všem zájemcům, ale podle posledních zpráv se blýská na lepší časy a do příštího ročníku, který se odehraje zase třetí týden v únoru následujícího roku, budeme moci přijmout do soutěže o 10 dvojic více.

Letošní 7. ročník vyhráli bratři Ondřej a Vojtěch Mejzlíkovi z Dolních Kralovic a vlastně z domácího šachového oddílu Vlašim (12,5 bodu), druhou příčku obsadili bratři Josef a Vít Kratochvílovi (11,5 bodu) a třetí příčku také bratři Tomáš a Pavel Vojtovi z Vlašimi (10,5 bodu).


Sourozenci Mejzlíkovi

Další z naší „líhně“ (nebo alespoň jeden z družstva):  6. Vojtěch a Lukáš Filipovi, 10. František a Peter Helebrandovi,14. Jaroslav a Jakub Voříškovi, 15. Miroslav a Martin Laloučkovi,  18. Martina Krejčiříková a Jakub Vojta,  33. Jiří Mejzlík a Petra Baštářová, 35. Václav a Jiří Voldánovi, 39. Petra Píšová a Marie Čálková,  41. Štěpán Filip a Filip Kůra,  42. Viktor Čapek a Lukáš Smetana,  46. František a Jiří Jelínkovi a 47. Filip a Vojtěch Vopálkovi.

Kategorii do 4000 elo bodů vyhráli Jaroslav a Kamila Říhovi, do 3750  Vojtěch a Lukáš Filipovi, do 3250 Vít a Václav Moravcovi, do 3000 Matěj a Martina Škrabánkovi, do 2750 Roman a Ivo Šimákovi, do 2500 Miroslav a Vojtěch Štěpánovi a do 2100 Michal a Jakub Mlýnkovi. Vyhlašována byla i nejstarší a nejmladší dvojice, nejstarší účastník, nejmladší účastník a účastnice. Losovány byly i mimořádné ceny. Odměnou všem soutěžícím byly poháry, medaile, plakety a nespočet věcných cen všeho druhu.


Nejstarší a nejmladší účastník

Děkuji všem, kdož přiložili ruku k dílu. Neocenitelnou pomoc odvedla děvčata v kiosku, která nejen že pomáhala připravit i sál a všechny prostory, ale pomáhala je i uklízet. Veliký kus práce odvedli bratři Lukáš a Vojta Filipovi. Pomáhali i malí šachisté Fanda Jelínek, Štěpán Filip, Filip Kůra Péťa Píšová a Kubík Vojta. Se stoly nám po turnaji pomohli bratři Tomáš a Pavel Vojtovi a Martina Krejčiříková, dále pak bratři Ondřej a Vojta Mejzlíkovi a Péťa Baštářová. Pokud jsem někoho přehlédla a pomáhal, nechť promine a hledá se v tomto dovětku: „Děkuji všem za pomoc a podporu, bez vás všech bychom takovýto turnaj uspořádat nemohli!“ Děkuji řediteli turnaje, děkuji pánům rozhodčím a Petru Havelkovi nejen za losování, ale i diplomy, které připravil pro oceněné. Bude-li nám zdraví a štěstí přát, tak za rok zase nashledanou.

Výsledky

Fotky

Autor článku: Marie Filipová

 

10 reakcí na “RODINNÉ DVOJICE – 7. ročník – MINULOSTÍ!”

 1. 1
  Evzen Pospisil píše:

  Moc dekujeme za krasny turnaj, je to nas zdaleka nejoblibenejsi. Jen bych se primlouval, aby se priste opet vyhlasovaly dvojice a ne jednotlivci, kdyz uz je to turnaj dvojic? Jinak vse perfektni jako uz tradicne. Tesime se na pristi rocnik….

 2. 2
  Marie F. píše:

  Přiznávám se bez mučení, že to byl můj nápad a doma jsem za něj dostala také vyčiněno! A to těmi nejmenšími. Příště to bude zase po dvojicích.

 3. 3
  Maťa píše:

  Vlašimský oddíl reprezentovali také Honza Sadil a Roman Šimák. Roman prý v prvním kole hodně potrápil Ondru Mejzlíka, dokonce se šířila fáma, že o hodně silnějšímu soupeři v průběhu partie odmítl remízu. Jak jsem ověřil u obou stran, pravda to není (remízu naopak nabízel Roman), nicméně k překvapení nebylo příliš daleko…

 4. 4
  Tom píše:

  Když už jsme u toho, tak náš oddíl reprezentovali i Martínci. Malý Tomáš (hrál s maminkou) chodí na kroužek do DDM.

 5. 5
  Medojed & Kapský píše:

  Moc príma turnaj, díky!

 6. 6
  Anonym píše:

  Taky děkujeme za super turnaj. Také souhlasím, že je lepší to vyhlašovat po dvojicích, i když takhle jsem si na ceny stěžovat nemohl a ještě teď máme plnou ledničku :)

  K partii Romana s Ondrou. Roman udržel rovnou pozici černými, za což má uznání. Ondra pak zvážil rizika a dal Romanovi pěšce, aby se vůbec mohlo někde hrát. Objektivně měl pěšce méně, horší pozici, ale prý docela s jistotou udržitelnou. A Roman nezvládl tlak situace a postupně začal dělat zbytečné chyby, až lepší pozici snadno prohrál. Stačí nahrát víc partií a zlepšit si psychickou odolnost na těžké zápasy a příště to třeba v pohodě rmeízka bude :)

 7. 7
  Vojta M. píše:

  Příspěvek nad patří mně.

 8. 8
  Tom píše:

  Na turnaj rodinných dvojic měsíc a půl před turnajem již přihlášeno 44 dvojic …
  http://www.chess-results.com/tnr201044.aspx?lan=5

  Skoro to vypadá, že kapacita sálu bude zaplněna již měsíc před akcí. Tím se moc turnajů pochlubit nemůže. :-)

 9. 9
  AdolfR píše:

  tak honem honem hlasim Jirku a sebe, Jirku necham tentokrat mozna hrat na prvni sachovnici, von vo to furt loudil, i kdyz vykonnostne asi stale jeste patri nekam dozadejc, ale chci mu udelat radost. A tesime se do Pravonina

 10. 10
  Vláďa píše:

  Ádo, na loudeni neber zřetel, náhodou se mu pak bude na 1. šachovnici darit a mohl by zpychnout :-D

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist