17
Úno

Pohár města Světlá nad Sázavou

Zuzka Píšová

V sobotu 14. února 2015 vyrazila z šachového klubu Pravonín dětská pětičlenná výprava na turnaj O pohár města Světlá nad Sázavou, pořádaný místním šachovým klubem.  Pravonínské barvy tentokrát hájili Štěpán Filip, Fanda Jelínek, Filip Kůra, Petra Píšová a Lukáš Zeman. Přivítal nás krásný zrekonstruovaný společenský dům, do jehož prostor šachy krásně zapadly. Celkem 77 malých šachistů čekalo 9 kol, hraných švýcarským systémem, s časem 2×15 minut na partii.

Turnaj naši „borci“  zahájili všichni výhrou, pak už začaly být jejich výsledky rozmanitější. Fanda Jelínek se lépe cítil v bílých barvách, takže s bílými figurkami vyhrával, naopak s černými body nesbíral. A tak jeho skóre bylo po devátém kole 5 bodů, což mu stačilo na 32. místo. O jedno místo výš, na 31. příčce skončil Lukáš Zeman, kterému se také podařilo nasbírat 5 bodů, měl ale o něco lepší pomocné hodnocení. O pár příček výš, na 27. místo, dosáhl Štěpán Filip, také s 5 body.

Fanda Jelínek

Kluci se hodně pohybovali ve stejné úrovni a obávali se, aby je los nepostavil k šachovnici proti sobě. Oddílový souboj se nakonec odehrál pouze ve třetím kole, a to mezi Filipem Kůrou a Péťou Píšovou. Filípek uhrál pěkných 5,5 bodů, díky nímž se umístil na krásném 19. místě celkového hodnocení, zároveň ale na 3. místě v kategorii H10!

Petruška Píšová se ten den prý cítila výborně, náladu jí pokazily pouze dvě prohrané partie, i tak si z turnaje odvezla díky 7 bodům hezké bronzové 3. místo a 1. příčku mezi děvčaty v kategorii D12. Stříbro vybojoval Ladislav Halouzka z TJ Žďár nad Sázavou a zlato si po zásluze odvezl ten den neporazitelný Ondřej Dejmal z ŠK Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, takže putovní pohár zůstal minimálně do příštího turnaje doma.

Devět kol turnaje uběhlo jako voda, přilehlá restaurace vedle hracího sálu poskytla kromě občerstvení i příjemné zázemí pro rodiče a veškerý doprovod, a tak nám nezbývá, než pořadatelům poděkovat za pěkný vydařený turnaj a příjemně strávený den. A snad zase za rok nashledanou!

Fotky

Výsledky

Stránky pořadatelů

3 reakcí na “Pohár města Světlá nad Sázavou”

1. 1
    Maťa píše:

Gratuluju k pěkným výsledkům, nejvíc samozřejmě Pétě – celkové 3. místo ze 77 účastníků rozhodně nevypadá špatně (navíc oba kluci v pořadí před ní jsou o dost starší) ;-) . Na fotce vidíme, že Peťule vyhrála pěknou a hodnotnou šachovou knížku. Asi to ještě nějaký ten pátek potrvá, než jí porozumí, ale ona do ní doroste! :-)

2. 2
    Tom píše:

Skvělého výsledku dosáhla vlašimská výprava na dnešním turnaji ve Světlé. Kuba turnaj vyhrál výsledkem 9 z 9, Adam Slavík vyhrál kategorii H10, Barča kategorii D8 a výborné je i celkové 17.místo Lukáše Zemana. Hrálo 102 dětí.