TJ Spartak Vlasim
09
Úno

Opět stejné jméno – Ríša Mládek

Patrik Pýcha

Regionální žákovská liga pokračovala dalším kolem u nás ve Vlašimi. Jak už se stává pravidlem, vítězem se stal Ríša Mládek (1929), který zcela dominuje i celkovému pořadí. Neztratili se však ani další naše naděje. V turnaji „A“ vybojoval se 3 body bronz Kuba Vojta (1484), naopak se vůbec nedařilo Kubovi Voříškovi (1852), jenž uhrál 2 body a jako jeden z hlavních favoritů v elitní šestnáctce klesl až na 9. místo. Hezký výkon podala Péťa Píšová (1436). Se 2 body skončila na 6. příčce. Přestože dokázala ve druhém kole porazit svou konkurentku, Klárku Kocourkovou (1517), mezi dívkami byla nakonec stejně druhá.

 
Ríša Mládek v souboji s Pavlem Kurkem z Říčan

 
Vítězové a vítězky elitního turnaje

V béčku pronikl do první desítky jen Lukáš Smetana, který vybojoval během sedmi kol 4,5 bodu a dosáhl na 8. pozici. O bod méně získal na 14. příčce Filip Vopálka. Po 3 bodech uhráli na 20., respektive 22. místě, Lukáš Zeman a Filip Kůra. Trápil se Vojta Vopálka, jemuž náleží s 1,5 bodem 30. příčka.

 
Filip Kůra

V céčku jsme měli tentokrát pouze dva zástupce. Výše se dostal s 5 body Ondra Hrabě (5. místo), ale do první desítky pronikla i Barunka Slavíková (7. místo), jež se mohla zároveň radovat z vítězství mezi dívkami.

 
Nejlepší hráči a hráčky turnaje „C“

Zázemí více než 70 dětem a početnému doprovodu poskytly prostory ZŠ Vorlina a díky Ivovi Hradeckému byla otevřena i tělocvična, kde si děti mohly mezi partiemi odpočinout od přemýšlení nějakou fyzickou aktivitou. Po celou dobu byl v provozu také bufet, kde se o účastníky starali Iveta Pýchová, Zuzka Píšová, Ondra Matějovský a čas od času rovněž Jirka Vopálka. Místo u losovacího stolu pochopitelně náleželo jako vždy Petru Havelkovi.

 
Petr Havelka a jeho závislost

 
Karel Jukl a jeho závislost

 
Vojta Vopálka a Barunka Slavíková bojují o míč.

 
Bufet běží na plný výkon.

 
Půjde Terezka Slavíková po vzoru svých starších sourozenců?

 
A půjde i nejmenší Vopi po vzoru svých starších sourozenců?

Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu turnaje. Za poskytnuté prostory patří dík ZŠ Vorlina. Věřím, že se účastníkům šachový den ve Vlašimi líbil a budeme se v budoucnu těšit na dalších našich akcích na shledanou.

Výsledky na chess-results

Průběžné pořadí RŽL po 7 turnajích

Fotky

7 reakcí na “Opět stejné jméno – Ríša Mládek”

 1. 1
  Maťa píše:

  Jestli se nepletu, tak si Ríša už dvě kola před koncem zajistil obhajobu celkového vítězství. Putovní pohár mu tak zůstane doma minimálně do příštího roku (tedy pokud jsem někoho nepřehlédl :-) ). Gratuluju!

 2. 2
  gm spatnota píše:

  mata: risa mi nedavno na chessfriends psal, ze pri oslave pololetniho vysvedceni pohar upustil a rozbil, takze mu ted nezbyva nez zakovskou ligu vyhravat, dokud nenasetri na novy.

 3. 3
  Tom píše:

  Ríša nemá v RŽL soupeře. Škoda je jí nehrají nejlepší děti z Říčan. Ríša by tedy vyhrál i tak, ale měl by to přeci jen trochu těžší.

 4. 4
  Ríša píše:

  Karle, a já ti věřil. :-|

 5. 5
  gm spatnota píše:

  mels me aspon jednou nechat vyhrat. a vubec – kdo veri nekomu, kdo se jmenuje spatnota? :-P

 6. 6
  Maťa píše:

  Každopádně si Ríša může místo RŽL ve Skalici zahrát svou oblíbenou bleskovku – konkrétně Memoriál Petra Kunce v Postupicích. A třeba tam vyhraje nějakou pěknou cenu pro tatínka – viď, Richarde! ;-)

 7. 7
  Tom píše:

  Dnešní výsledky 8.kola RŽL:
  http://www.chess-results.com/tnr163045.aspx?lan=5&art=4&wi=821

  2 medaile v áčku, 2 v céčku.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist