TJ Spartak Vlasim
16
Led

Vlašimští šachisté oceněni

V sále divadla Na Poště v Benešově proběhlo včera večer vyhlášení nejlepších sportovců a sportovních kolektivů na Benešovsku za rok 2014. Velikého ocenění se dostalo i vlašimským šachistům, když si před plným sálem, ve kterém nechyběl ani starosta Benešova pan Jaroslav Hlavnička, došli hned pro 4 ocenění.

Prvním, kdo vystoupil na pódium, byl Ríša Mládek, který převzal z rukou bývalého výborného fotbalisty Luboše Zákostelského cenu za dorostenecké družstvo, jež loni vyhrálo extraligu a stalo se mistrem České republiky. V kategorii mládežnický družstev skončil náš dorostenecký tým v anketě na 2. místě, když ho předstihl pouze judistický Sportovní klub policie Benešov.

 
Ríša se na pódiu choval tak, jako kdyby tam chodil každý den, a s přehledem odpovídal na všechny otázky moderátora Radka Šilhana. Nezaskočilo ho, ani když ho přivítal slovy: „Ale chlapečku, já jsem sem zval dorostenecké družstvo.“ :-)

I v kategorii mládež se šachista vešel do první pětky. Za titul mistra ČR v rapid šachu do 12 let jím byl Jakub Voříšek. Vzhledem k tomu, že Kuba hrál turnaj Open Praha, převzala za něj cenu za 5. místo maminka.

Přestávky mezi vyhlašováním jednotlivých kategorií zpestřoval artista Petr Šmaha a zpěvačky Eva Matějovská a Gabriela Goldová. Ta zazpívala i svůj hit Táto já vím.

Asi největšího úspěchu jsme se pak dočkali v kategorii sportovních kolektivů dospělých. Tam na odbornou porotu tak zapůsobilo vítězství družstva dospělých ve 2. lize, že ho zařadili na 1. místo ankety o nejlepších kolektiv. Alespoň pro mě to bylo zcela nečekané, přeci jen konkurovat například vlašimským hohejbalistům, kteří loni vyhráli extraligu, mi přišlo takřka nemožné. V každém případě vítězství potěšilo a cena určitě potěší i zbytek týmu. :-)

Na závěr byla vyhlášena speciální kategorie. Jejího vítěze neurčovala odborná komise, ale čtenáři Benešovského deníku, který byl jedním z pořadatelů této akce. A z vůle čtenářů vyplynulo, že Sportovní hvězdou Deníku se stala Petra Píšová.

 
Péťa toho na pódiu moc nepověděla, ale rozhodně jí to tam slušelo. :-)

Výsledky takovýchto anket jsou samozřejmě hodně subjektivní, přeci jen rozlišit v tak různorodých sportovních disciplínách, jako je letecká akrobacie, freestyle motokros, sportovní střelba, judo, šachy atd., kdo je nejlepší sportovec, je nemožné. Takováto ocenění pro šachisty ale potěší a je to pro nás odměna za práci v roce 2014.

Autor článku: Tomáš Vojta, fotky: Lenka Srbová (Benešovský deník)

Článek v Benešovském deníku

Fotogalerie v Benešovském deníku

24 reakcí na “Vlašimští šachisté oceněni”

 1. 1
  Maťa píše:

  Jsem rád, že se ani letos na šachisty nezapomnělo! :-) Děkuji všem za reprezentaci oddílu na slavnostním vyhlášení a už se těším na porcování ceny ;-) . Ve čtenářské anketě kralovaly naše dívky – v těsném závěsu za Péťou skončila Nela: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/hvezdou-deniku-se-stala-mlada-sachistka-petra-pisova-20150116.html.

  A ten Ríša prý vystoupení před zaplněným sálem zvládl opravdu skvěle, říkala to i Blanka Voříšková.

 2. 2
  Blanka píše:

  Ríša odpovídal sebevědomě a s úsměvem jako profesionál :-).

 3. 3
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku je společná fotka oceněných šachistů (viz úvodní foto v článku) na titulní stránce! Akorát je tam Ríša jmenován jako Miloš Vojtíšek…

 4. 4
  Tom píše:

  Taky mě to pobavilo. Vedle velkého Vojty stojí hold malý Vojtíšek. :-) Ríša tuto záměnu snad přežije. Jinak ta fotka v novinách je moc pěkná, ještě že jsme dostali na konci vyhlášení nápad, se jít vyfotit společně. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Včera mi volal šéfredaktor Benešovského deníku a ptal se, jak se jmenoval ten pán, který přebíral cenu pro dospělé šachové družstvo. Že prý bude na titulní stránce sobotních novin a že by to nerad zkomolil. Bohužel se mě nezeptal, jak se jmenoval ten hoch, co přebíral cenu pro mládež…

 6. 6
  Patrik P. píše:

  Vzhledem ke katastrofální úrovni Benešovského deníku to není nijak překvapivé. Výborné je třeba to, když tam pošlete článek, oni si upraví nadpis a udělají v něm hned hrubku.

 7. 7
  Maťa píše:

  Mohu potvrdit, i zkracování textu je tam pořádná řezničina, což už jsem párkrát pocítil :-) . Bohužel hodně chybí jazykový korektor (prý ho kvůli úsporám nemají), už jen pouhý specialista na vztažná zájmena by pomohl :-) . Cituji: „Ještě byla vyhlašována Hvězda deníku, o které rozhodli čtenáři Benešovského deníku, a tou se stala desetiletá šachistka Spartaku Vlašim Petra Píšová, jenž těsně porazila svoji známější kolegyni Nelu Pýchovou, jenž v loňském roce zvítězila.“

 8. 8
  Tom píše:

  Nechal bych jazykovou kvalitu Benešovského deníku stranou, myslím, že daleko důležitější je pro nás obsah. A je super, že se tam píše o vlašimských šachistech.

 9. 9
  Maťa píše:

  Tak obsah taky někdy zaskřípe – napsat „Miloš Vojtíšek“ místo „Richard Mládek“ je docela velká minela :-) . Ale s poslední větou samozřejmě bez výhrad souhlasím – potřebujeme, aby se o naší činnosti psalo.

 10. 10
  Olga Mládková píše:

  Nedělní Benešovský deník se opravdu povedl. Na titulní straně ještě doporučuji kuriozní nadpis článku:

  Zloděje okapu zatkli při jejich prodeji do sběru

  Za kolik se v Benešově vykupují zloději?

 11. 11
  Maťa píše:

  Zloději budou drazí, tipuju :-) .

 12. 12
  Patrik P. píše:

  Možná zloděje budou recyklovat a stanou se z nich lepší lidé. :-D

 13. 13
  Maťa píše:

  V takovém případě je škoda, že je zatkli. Recyklace by mohla být účinnější než nápravně výchovný ústav :-) .

 14. 14
  Tom píše:

  V pátek jsem konečně v pivovaru vyzvedl soudek, který jsme vyhráli za sportovce roku. Už se chladí ve sklepě na sedmém schodě. 8-) Musíme se dohodnout, kdy ho společně vypijeme.

 15. 15
  Maťa píše:

  Nabízí se vaše zahrada ve Znosimi, nejlépe v době, kdy bude doma Richard senior, ať nám s tím sudem pomůže ;-) .

 16. 16
  Robin píše:

  Navrhuji to brát jako přípravu na letní turnaje. >:-) :D Takže někdy ke konci června/začátek července.

 17. 17
  Tom píše:

  Dnes jsme na akci v Čerčanech z cca půlky vypili soudek, který jsme vyhráli na sportovci roku. Dohodli jsme se, že ho dorazíme v úterý ve Znosimi. Tak kdo by jste měl chuť, tak sraz v 18h. ve Znosimi č.14 (je to přímo na návsi). Vemte si sebou i buřty, bude oheň. Můžem si zahrát fotbálek, petanque nebo třeba zastřílet ze vzduchovky do terče (můžem samozřejmě i hrát šachy :-) ).

 18. 18
  Maťa píše:

  Robine, nepřehlédni předchozí komentář! ;-)

 19. 19
  Tom píše:

  Pro nepřízeň počasí (má pršet až do večera) dnešní akci ve Znosimi bohužel rušíme.

 20. 20
  Maťa píše:

  Také v letošní anketě o nejlepšího sportovce roku v roce 2015 kandiduje několik našich šachistů, konkrétně:

  jednotlivci mládež:

  Nela Pýchová (16 let) – 15. místo na MS mládeže v Řecku, 21. místo na ME mládeže v Chorvatsku, 2. místo na druhé šachovnici na ME dorosteneckých družstev v Polsku, 1. místo na mezinárodním mistrovství Německa v Apoldě – Jugendmasters 2015, 1. místo na MČR dívek do 16 let v Koutech na Desnou, zisk mezinárodního titulu Fide mistryně;

  Jakub Voříšek (12 let) – 1. místo na MČR chlapců do 12 let v Koutech nad Desnou, 69. místo na MS mládeže v Řecku;

  Petra Píšová (11 let) – 2. místo na MČR dívek do 12 let v Koutech nad Desnou, 2. místo na MČR dívek do 12 let v rapid šachu (zrychlené tempo) v Doksech, 58. místo na ME mládeže v Chorvatsku;

  Richard Mládek (13 let) – 3. místo na MČR chlapců do 14 let v Koutech nad Desnou, 42. místo na ME mládeže v Chorvatsku;

  Jiří Rýdl (17 let) – 3. místo na MČR dorostenců v Koutech nad Desnou, člen bronzového týmu ČR na ME dorosteneckých družstev v Polsku (1. šachovnice), zisk mezinárodního titulu Fide mistr;

  Jaku Vojta (9 let) – 1. místo na MČR chlapců do 10 let v rapid šachu v Doksech, 2. místo na Mistrovství Čech do 12 let v Harrachově.

  družstva mládež:

  1. místo a obhajoba mistrovského titulu v nejvyšší mládežnické soutěži družstev – Extralize mládeže

  3. místo na MČR družstev starších žáků v Seči (tzv. „Šachových Zaječicích“)

  družstva dospělí:

  4. místo v 1. lize družstev

  V anketě čtenářů o „Hvězdu deníku“ můžete hlasovat až do 8. ledna. Vyplňují se kupony z novin, není to anketa přes internet.

 21. 21
  Maťa píše:

  Odborná porota letos vybrala do první pětky Nelu v kategorii jednotlivci mládež a naše družstva v kategorii dospělých i mládežnických týmů. Vyhlášení proběhne v úterý 19. ledna od 18 hodin v KD Karlov v Benešově (změna oproti předchozím ročníkům). Zájemci o vstupenky zdarma ať mě co nejdřív kontaktují – díky!

 22. 22
  Maťa píše:

  Připomenu se s vyhlášením sportovců roku (viz komentář výše). Zatím vím, že by se měli zúčastnit Pýchovi, já, Tomáš Vojta a snad i Ivo Hradecký. Případní další zájemci ať mě kontaktují nejpozději během víkendu – díky!

 23. 23
  Maťa píše:

  Tak dnes od 18 hodin v KD Karlov. Případní zájemci na poslední chvíli se mi mohou ještě ozvat, mám 2-4 vstupenky navíc (zdarma).

 24. 24
  Tom píše:

  Zajímavý rozhovor se sportovcem roku na Benešovsku:
  http://sport.idnes.cz/freestyle-motokros-libor-podmol-rozhovor-fj3-/motorsport.aspx?c=A160717_163504_motorsport_tof

  Jsem zvědavý, jestli se bude usmívat, až ho ve Znosimi potkám. :-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist