TJ Spartak Vlasim
14
Led

Oddílový turnaj u příležitosti založení ŠK Pravonín

Marie Filipová

U příležitosti 7. výročí založení Šachového klubu Pravonín, které se datuje na 11. leden, jsme pro děti uspořádali Oddílový šachový turnaj. Šachisté hráli ve čtyřech skupinách:
A: Filip Štěpán, Kůra Filip a Píšová Petra
B: Duda Martin, Jelínek František, Slavík Adam, Slavíková Barbora a Zeman Lukáš
C: Duda Jan, Šťastný Zdeněk a Veselý Jan
D: Brixí Lucie, Čápová Klára, Brzková Veronika, Šťastná Lenka, Škaryd Michael a Škarydová Eliška

Škoda, že se pro nemoc nezúčastnili bratři Vopálkové a bez omluvy nedorazil Jakub Nácovský. Měli jsme liché počty hráčů, ale nijak to nevadilo, protože ti volní hráli vždy proti sobě (o pendrek), a tak nikdo nemusel postávat a čekat na další kolo. Hrálo se 2 x 15 minut, 2 x každý s každým. Jen skupina D měla odlišný turnaj. Turnaje losovali a na pravidla dohlíželi trenéři Lukáš a Vojta Filipovi.

Skupina „A“: Přesvědčivě vyhrála Péťa Píšová, i když v prvním kole ji Štěpán dal pěkně zabrat. Matila na dvou vteřinách a byla pěkně „rozpálená“. Hned se běžela ochladit, ale měla upřímnou radost, že to zvládla. Je to naše velká bojovnice. Uhrála 6 bodů. Štěpán hrál také velice pěkně a zaslouží pochvalu, uhrál 4 body, ale Filip Kůra měl na konci turnaje na svém kontě 2 body z odstoupení, nehrál dobře.

Skupina „B“: Zde první místo nebylo vůbec jasné a brousilo si na něj zuby více favoritů. Dokonce ani před posledním kolem, kdy hráli proti sobě sourozenci Slavíkovi a Lukáš Zeman hrál proti Fandovi Jelínkovi. Právě v tomto kole byli úspěšnější Adámek a Lukáš, a to rozhodlo o umístění. Nejlépe tedy odehrál turnaj Lukáš Zeman s 8,5 body, druhá příčka patřila Adamu Slavíkovi se 7 body, se třetím místem se musel spokojit Fanda Jelínek, který měl 6,5 bodu. Následovala ho Barunka Slavíková se 6 body a skupinu uzavíral Martin Duda se 2 kontumačními body.

Skupina „C“: Pro tyto děti do byl vlastně úplně první turnájek, poprvé hráli s šachovými hodinami, ale bojovaly také statečně. Tuto skupinu vyhrál Jan Veselý, druhou příčku obsadil Zdeněk Šťastný a třetí místo náleželo Janu Dudovi.

Skupina „D“: To jsou naši nejmladší – předškoláci. Pro ty jsem připravila opakování z výuky a plnili úkoly formou testů. Úkolů měli sedm a každý měl předem určeno, kolik za něj bude bodů. Maximálně jich mohli získat 32. Seděl každý u svého stolu a nemohli vůbec opisovat. Musela jsem konstatovat, že někteří mě mile překvapili. Stejně bodů, plných 32, získali Michal Škaryd a Klárka Čápová, za nimi na třetím místě skončila Lenka Šťastná s 31 bodem. Dále Verunka Brzková 30 bodů, Eliška Škarydová 28 bodů a Lucka Brixová 26 bodů. Fakt moc pěkné výsledky.

Během turnaje měly všechny děti k dispozici nejen pití, ale dnes mimořádně tousty, které jim připravovaly paní Kůrová a Brzková. Výročí jsme oslavili i přípitkem a společným popovídáním. Více napoví fotografie.

Za své výkony si šachisté odnesli drobné ceny a první tři obdrželi diplomy. Byl to vydařený turnaj a strávili jsme spolu moc hezké odpoledne a podvečer.

Fotky

Webové stránky ŠK Pravonín

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist