TJ Spartak Vlasim
12
Pro

Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce

Tomáš Vojta

O nadcházejícím víkendu budeme moci fandit hráčům našeho oddílu hned na dvou významných akcí. Již za pár minut bude v Malenovicích u Frýdku-Místku zahájen 8. ročník Talent Cupu a v sobotu se pak před kamerami České televize uskuteční Mistrovství republiky v bleskovce.

TALENT CUP

Po dubnovém Turnaji nadějí se jedná u druhý nejvýznamnější turnaj pořádaný Beskydskou šachovou školou. Do tří turnajů rozdělených dle věkových kategorií je přihlášeno 157 dětí, a to nejen z České republiky, ale i ze sousedního Polska a Slovenska. Nás budou zajímat hlavně skupina“A“ určená pro děti narozené v letech 2003 a 2004 a skupina“B“, kde budou hrát děti narozené v roce 2005 a mladší. Ve skupině“A“ nás budou reprezentovat Jakub Voříšek a Péťa Píšová, ve skupině“B“ pak Štěpán Filip a Filip Kůra. Šance na dobré umístění má zejména Jakub, který bude hájit post nasazené jedničky.

 
Dokáže Jakub Voříšek navázat na vítězství z Talent Cupu v roce 2012?

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×45 minut na partii s přídavkem 30s. za tah s povinným zápisem. Vybrané partie budou přenášeny online. Držte palce, ať na nich co nejčastěji uvidíme hráče Vlašimi.

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky pořadatelů

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BLESKOVCE

Absolutní česká špička se sjede v sobotu do Brna, aby se utkala o titul nejlepšího hráče v bleskovkách. Ve startovní listině nalezneme v současné chvíli 18. hráče světa Davida Navaru,  dále pak Viktora Lázničku, Zbyňka Hráčka a další plejádu velmistrů. Kdesi na konci startovní listiny se krčím i . V kategorii žen se představí Nela Pýchová, která bude chtít jistě navázat na loňské fantastické 7. místo. Mezi mládeží nás pak budou reprezentovat Martin Horák a Patrik Pýcha. Uspět v takto nabité konkurenci bude velmi těžké, ona už jen samotná účast na této prestižní akci je velkým úspěchem. Hraje se tempem 3 minuty na partii s bonusem 2s. za tah. Systém turnaje je trošku složitější než obvykle, tak ho sem zkopíruji z propozic:

Na turnaji ji povinný společenský oděv a z průběhu mistrovství bude Česká televize 22. 12. od 17,40h. vysílat hodinový pořad na programu ČT4. V propozicích o tom sice není zmínka, ale beru za samozřejmost, že partie nejlepších budete moci sledovat online na internetu. Akce má i další rozměr – v průběhu sobotních klání budou předány Výroční ceny ŠSČR pro rok 2014 a už v pátek proběhne na stejném místě od 17 hodin exhibiční simultánka reprezentanta ČR, velmistra Zbyňka Hráčka, na kterou jsou všichni diváci srdečně zváni – vstupné je zdarma.

 
Loni byla Nela Pýchová oceněna jako „Talent roku“ (na fotce vedle Davida Navary). Zbude při předávání Výročních cen ŠSČR i tentokrát nějaká ta cena pro Vlašim?

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky Českého šachového svazu

68 reakcí na “Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce”

1 2 3
 1. 31
  Blanka píše:

  Ve čtvrtém kolem tedy všichni bod. Velká gratulace. Jen tak dál :-)

 2. 32
  Kuba píše:

  Ten Kratochvíl Vít to je hráč :-D

 3. 33
  visvi píše:

  Vítek se celý turnaj drží na postupové příčce. Rozehrála se i Nela, teď má zlopacenou starší Olšarovou, tak snad po zbytek turnaje zahnízdí na onlinu :-)

 4. 34
  Blanka píše:

  Jakub páté kolo vyhrál.

 5. 35
  Marie F. píše:

  V pátém kole zachraňoval čest jen Kubík, ostatní 0. Jdeme na krátkou procházku a ve 14hodin pokračujeme.

 6. 36
  visvi píše:

  Výborně, Kubo! Chceme návrat krále do turnaje! :-)

  Nela hraje pěkně, teď možná mohla 4 na 3 ve věžovce zkusit, ale chápu, že tyhle učebnice ji na šachovnici nebaví :-) Jak tak pozoruji ty partie, tak bych řekl, že kdyby se hrálo tempem 0+2s/tah, tak má Nela zlato (takhle to bude jen stříbro).

 7. 37
  visvi píše:

  Nela postupuje do semifinále, bravo! V něm se utká s vítězkou základní části Sikorovou, kterou dokázala v 1. kole smáznout. Vítek Kratochví postupuje ze 3. místa, Patrik na 14. místě, Martin 23., Tomáš 27. Celkem to ujde.

  Ve 14.30 začíná jak online z Talent cupu, tak z MČR.

 8. 38
  Ríša Mládek píše:

  Gratuluji Nele a Víťovi k postupu.:-) Kde najdu výsledky semifinále?

 9. 39
  visvi píše:

  Výsledky nikde nevidím, ale snažím se stihnout všechny Neliny partie a zatím mi vychází, že v semifinále prohrála 0,5:1,5. Víťa teď asi prohrál první partii v souboji o 3. místo, ale na sto procent to nevím.

 10. 40
  visvi píše:

  Kuba na onlinu to dal za remízu? Škoda, škoda… Ne nadarmo zní fanouškovský pokřik „Hoši, bojovat!“, a ne „Hoši, udržet!“ :-) Nic horšího než prohra se přece přihodit nemůže… Ale třeba se mi zaseknul online (mám tam 25 tahů).

 11. 41
  Ríša Mládek píše:

  Ne, online se ti nezasekl. :-) Kuba mohl aspoň zkusit nějak prosadit a5.

 12. 42
  visvi píše:

  V první partii v souboji o 3. místo nedokázala Eva „Žaludová desítka“ Kulovaná dotáhnout jasně vyhraný útok ani následnou jasně vyhranou koncovku. To ji bude mrzet…

 13. 43
  Marie F. píše:

  Péťa v 6.kole vyhrála, Jakub remíza a Štěpán s Filipem 0.

 14. 44
  visvi píše:

  Nela má bronz, gratuluju!

 15. 45
  AdolfR píše:

  Nela nehraje ty blicky nejhur -gol (ale nebejt visviho, tak vubec nevime, co se tam v tom Brne zrovna deje). A Vitek to taky nehraje nejhur

 16. 47
  visvi píše:

  Víťa teda taky bronz? Pěkný!

 17. 48
  Iveta P. píše:

  Pěkný? Úžasný!!!!!!! Velká gratulace oběma.

 18. 49
  Marie F. píše:

  Pravoňáci všichni 0. Kubík ještě hraje.

 19. 50
  bohoš z buše píše:

  Též oběma gratulace!
  Vítek si v Pardubkách cvrknul za buš (sice jen B) a hned je to znát :-)

 20. 51
  fanda P. píše:

  Jakube V., dneska dobrý. Už mě to zase začíná bavit.

 21. 52
  Blanka píše:

  Hlavně už to jak se zdá zase začalo bavit Jakuba :-). Hodně sil všem do zítřejších dvou kol.

 22. 53
  Blanka píše:

  A velká gratulace Nele a Vítkovi. Třetí místo na MČR je úžasný úspěch.

 23. 54
  AdolfR píše:

  tak jeste zejtra neco utrzit a krasne bojujte, krasne deticky, hip-hip

 24. 55
  Patrik P. píše:

  Fotky z dnešní příjemné šachové události už jsem nahrál na internet: https://plus.google.com/u/0/photos/103403276147897157154/albums/6092398955804944433

 25. 56
  Vojta M. píše:

  Původně jsem se chtěl stavit přímo v hracím sále, nakonec je realita taková, že jsem se teprve teď dostal k výsledkům..

  Velká gratulace Nele i Vítkovi.. Tak se konečně stroj „Nela Pýchová“ opět rozjel na plné obrátky… Zítra rozcupovat soupeře v Kutné Hoře a pak tímhle směrem dál a dál :P :)

 26. 57
  Marie F. píše:

  V předposledním kole Kubík a Filip 1, Péťa 1/2 a Štěpán 0,

 27. 58
  Blanka píše:

  Držím všem palce v posledním kole :-)

 28. 59
  Jarda P. píše:

  Tak Kuba v posledním kole hraje o medaili. Držíme palce jemu i ostatním členům naší výpravy ! Bojujte!!!

 29. 60
  Marie F. píše:

  Kubík bojuje statečně na online, fandíme a držíme palce jak jen můžeme. Jinak v posledním kole Péťa a Štěpán vyhráli, Filip remizoval.

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist