TJ Spartak Vlasim
12
Pro

Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce

Tomáš Vojta

O nadcházejícím víkendu budeme moci fandit hráčům našeho oddílu hned na dvou významných akcí. Již za pár minut bude v Malenovicích u Frýdku-Místku zahájen 8. ročník Talent Cupu a v sobotu se pak před kamerami České televize uskuteční Mistrovství republiky v bleskovce.

TALENT CUP

Po dubnovém Turnaji nadějí se jedná u druhý nejvýznamnější turnaj pořádaný Beskydskou šachovou školou. Do tří turnajů rozdělených dle věkových kategorií je přihlášeno 157 dětí, a to nejen z České republiky, ale i ze sousedního Polska a Slovenska. Nás budou zajímat hlavně skupina“A“ určená pro děti narozené v letech 2003 a 2004 a skupina“B“, kde budou hrát děti narozené v roce 2005 a mladší. Ve skupině“A“ nás budou reprezentovat Jakub Voříšek a Péťa Píšová, ve skupině“B“ pak Štěpán Filip a Filip Kůra. Šance na dobré umístění má zejména Jakub, který bude hájit post nasazené jedničky.

 
Dokáže Jakub Voříšek navázat na vítězství z Talent Cupu v roce 2012?

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×45 minut na partii s přídavkem 30s. za tah s povinným zápisem. Vybrané partie budou přenášeny online. Držte palce, ať na nich co nejčastěji uvidíme hráče Vlašimi.

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky pořadatelů

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BLESKOVCE

Absolutní česká špička se sjede v sobotu do Brna, aby se utkala o titul nejlepšího hráče v bleskovkách. Ve startovní listině nalezneme v současné chvíli 18. hráče světa Davida Navaru,  dále pak Viktora Lázničku, Zbyňka Hráčka a další plejádu velmistrů. Kdesi na konci startovní listiny se krčím i . V kategorii žen se představí Nela Pýchová, která bude chtít jistě navázat na loňské fantastické 7. místo. Mezi mládeží nás pak budou reprezentovat Martin Horák a Patrik Pýcha. Uspět v takto nabité konkurenci bude velmi těžké, ona už jen samotná účast na této prestižní akci je velkým úspěchem. Hraje se tempem 3 minuty na partii s bonusem 2s. za tah. Systém turnaje je trošku složitější než obvykle, tak ho sem zkopíruji z propozic:

Na turnaji ji povinný společenský oděv a z průběhu mistrovství bude Česká televize 22. 12. od 17,40h. vysílat hodinový pořad na programu ČT4. V propozicích o tom sice není zmínka, ale beru za samozřejmost, že partie nejlepších budete moci sledovat online na internetu. Akce má i další rozměr – v průběhu sobotních klání budou předány Výroční ceny ŠSČR pro rok 2014 a už v pátek proběhne na stejném místě od 17 hodin exhibiční simultánka reprezentanta ČR, velmistra Zbyňka Hráčka, na kterou jsou všichni diváci srdečně zváni – vstupné je zdarma.

 
Loni byla Nela Pýchová oceněna jako „Talent roku“ (na fotce vedle Davida Navary). Zbude při předávání Výročních cen ŠSČR i tentokrát nějaká ta cena pro Vlašim?

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky Českého šachového svazu

68 reakcí na “Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce”

1 2 3
 1. 1
  Honza píše:

  Tak turnaj byl zahájen. Držte nám palce.

 2. 2
  Tom píše:

  Online:
  http://online.chessfm.cz/TalentCup14/online/online.htm

  Kuba proti Kristýně Otrubové z Říčan. Na tu bych si dal pozor, v Týnci na RŽL porazila v prvním kole Ríšu Mládka. Filip Kůra má soupeřku z Polska. :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Držím palce! Kristýna Ríšu porazila, ale bylo to po jeho hrubce v přivyhrané koncovce, takže bych se nebál – ale obezřetnosti je třeba vždy, to je jasné :-) .

 4. 4
  Marie F. píše:

  Já přidám pár postřehů z babičkovského hlediska. Děti jsou hodné, z pravonínské výpravy spíme všichni, dle našeho přání, na jednom pokoji. V budově je teploučko, pokoje pěkné, jídlo výborné. Připravujeme se dnes večer do bazénu se slanou vodou. Podmínky pro hráče vynikající a nyní už je to na nich. Pro případné diváky informace, že se v neděli kvůli České televizi začíná už v 8.15, protože bude přímý přenos z turnaje. Dívejte se doma, možná své ratolesti zahlédnete.

 5. 5
  AdolfR píše:

  hrajte deticky radostne, bojujte

 6. 6
  Tom píše:

  Kuba bude muset tu francouzskou s 3.Jd2 vypilovat. Na 1.lize dorostu v ní hladce prohrál a ani teď nemá vůbec žádnou výhodu. Snad Kristýnu přehraje v dalším průběhu partie.

 7. 7
  Marie F. píše:

  Filip svoji partii se soupeřkou z Polska prohrál. Štěpán vyhrál, Petruška zatím sice figuru míň, drží se! Je to velká bojovnice, nedá se!

 8. 8
  Marie F. píše:

  Tak, bohužel, Péťa také prohrála. Dáme partie do Fritze a půjdeme na oběd a krátkou procházku. Začínáme ve 14 hodin.

 9. 9
  visvi píše:

  Držím palce, budu se snažit online sledovat, jak to jen půjde.

  Tom: Hlavně žádnou paniku :-)

 10. 10
  Maťa píše:

  Kuba vyhrál remízovou pěšcovku, soupeřka zahrála velkou hrubku 46…Kc6. Gratuluju Kubovi i Štěpánovi, všem držím palce do dalších kol!

 11. 11
  Tom píše:

  Byla to klika, ale štěstí přeje silným a připraveným. ;-)

 12. 12
  Blanka píše:

  Moc gratuluju!!! To tedy byly nervy… Mam v sobe půlku čokolády a hrnek kafe. Na příští simultánku se do těch úžasných fialových šatů nevejdu…

 13. 13
  Maťa píše:

  Ještě k MČR v bleskovce. Tomáš mimo jiné píše: „Kdesi na konci startovní listiny se krčím i já.“ Není to alibismus? :-) Já vidím nasazovací číslo 29, účastníků 54, to je spíš nasazení v půlce, ne? ;-) Jinak Nela byla vloni dokonce šestá: http://chess-results.com/tnr119467.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&flag=30&wi=821.

 14. 14
  Tom píše:

  Včera jsem byl ještě 33. :-) Maximální počet účastníků je 56, takže když ještě 2 seženou, tak bych hrál v 1.kole s Navarou. To by bylo skvělý! :-)

 15. 15
  Marie F. píše:

  Druhé kolo přineslo body Filipovi a Pétě, Štěpán prohrál. Takže všichni po bodíku. Musím pochválit Péťu, která hrála tři čtvrtiny partie o figuru a pěšce méně. Soupeřka dávala na vědomí dost nesportovně, že má bod v kapse. Ale naše Péťa je bojovnice! S ledovým klidem partii zvrátila, dokonce našla odvahu k tomu, aby upozornila na „šáhnuto, táhnuto“, poté přišla soupeřka o figuru a rázem byla ve výhodě Petra. Nabídku remízy odmítla, protože měla aktivnějšího krále, který „spolykal“ soupeřčiny pěšáky jako malinu a Péťa získala zasloužený bod.

 16. 16
  Marie F. píše:

  Kubík, bohužel, prohrál.

 17. 17
  Marie F. píše:

  Kubík remis, Štěpán vyhrál, Péťa a Filip O.

 18. 18
  Blanka píše:

  Hodně sil do zítřejších bojů.

 19. 19
  Zuzka píše:

  Tak gratulujeme všem k úspěchům dnešního dne, běžte se odreagovat do toho slaného bazénu a naberte síly na zítřek! Držíme palečky! :-)

 20. 20
  Marie F. píše:

  Všichni děkujeme za podporu a posíláme odkaz na fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Talent_Cup_Malenovice_2014/

 21. 21
  Maťa píše:

  Držím palce do Malenovic a kromě bazénu doporučuji návštěvu solné jeskyně! :-) Na blicku do Brna se zítra pojedu podívat. Dnešní tréninkový turnaj v DDM ukázal, že v největší formě je Ríša Mládek, ten ale bohužel právo účasti nemá. Druhá byla Nela, třetí snad Ivo Hradecký. Tabulku si vzal Ríša na památku :-) .

 22. 22
  Marie F. píše:

  Dnes na on-line Štěpán Filip.

 23. 23
  Kuba píše:

  Kde budou online na bleskovky v Brně ČR :-(

 24. 24
  Marie F. píše:

  Pravonínská „Lvíčata“ zatím 2 : 0. Vyhrál Filip a Štěpán. Petruška bojuje jako lvice. Držte palečky!

 25. 25
  visvi píše:

  Sobota začala dobře, nepolevovat!

  Tomáš hraje v prvním kole s Navarou, online asi neuvidím ani nenajdu, škoda, rád bych se podíval, jak ho Tom vošejdí v kulaťáku :-)

 26. 27
  Marie F. píše:

  Petruška také bod! Ve čtvrtém kole 100%!

 27. 28
  visvi píše:

  Tomáš nakonec 0, no zatím teda nic moc :-( :-(

 28. 29
  Blanka píše:

  Jakub vyhrál po těžkém boji. Poslední půlhodinu hrál prý na minutě…. Tak snad odteď to už půjde líp.

 29. 30
  Marie F. píše:

  Tak mě Blanka předběhla, Kubík také důležitý bod! První kolo hodnotíme na jedničku s hvězdičkou! A lépe to určitě půjde. Dnes se zdá Kubík v lepší kondici.

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist