TJ Spartak Vlasim
12
Pro

Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce

Tomáš Vojta

O nadcházejícím víkendu budeme moci fandit hráčům našeho oddílu hned na dvou významných akcí. Již za pár minut bude v Malenovicích u Frýdku-Místku zahájen 8. ročník Talent Cupu a v sobotu se pak před kamerami České televize uskuteční Mistrovství republiky v bleskovce.

TALENT CUP

Po dubnovém Turnaji nadějí se jedná u druhý nejvýznamnější turnaj pořádaný Beskydskou šachovou školou. Do tří turnajů rozdělených dle věkových kategorií je přihlášeno 157 dětí, a to nejen z České republiky, ale i ze sousedního Polska a Slovenska. Nás budou zajímat hlavně skupina“A“ určená pro děti narozené v letech 2003 a 2004 a skupina“B“, kde budou hrát děti narozené v roce 2005 a mladší. Ve skupině“A“ nás budou reprezentovat Jakub Voříšek a Péťa Píšová, ve skupině“B“ pak Štěpán Filip a Filip Kůra. Šance na dobré umístění má zejména Jakub, který bude hájit post nasazené jedničky.

 
Dokáže Jakub Voříšek navázat na vítězství z Talent Cupu v roce 2012?

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×45 minut na partii s přídavkem 30s. za tah s povinným zápisem. Vybrané partie budou přenášeny online. Držte palce, ať na nich co nejčastěji uvidíme hráče Vlašimi.

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky pořadatelů

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BLESKOVCE

Absolutní česká špička se sjede v sobotu do Brna, aby se utkala o titul nejlepšího hráče v bleskovkách. Ve startovní listině nalezneme v současné chvíli 18. hráče světa Davida Navaru,  dále pak Viktora Lázničku, Zbyňka Hráčka a další plejádu velmistrů. Kdesi na konci startovní listiny se krčím i . V kategorii žen se představí Nela Pýchová, která bude chtít jistě navázat na loňské fantastické 7. místo. Mezi mládeží nás pak budou reprezentovat Martin Horák a Patrik Pýcha. Uspět v takto nabité konkurenci bude velmi těžké, ona už jen samotná účast na této prestižní akci je velkým úspěchem. Hraje se tempem 3 minuty na partii s bonusem 2s. za tah. Systém turnaje je trošku složitější než obvykle, tak ho sem zkopíruji z propozic:

Na turnaji ji povinný společenský oděv a z průběhu mistrovství bude Česká televize 22. 12. od 17,40h. vysílat hodinový pořad na programu ČT4. V propozicích o tom sice není zmínka, ale beru za samozřejmost, že partie nejlepších budete moci sledovat online na internetu. Akce má i další rozměr – v průběhu sobotních klání budou předány Výroční ceny ŠSČR pro rok 2014 a už v pátek proběhne na stejném místě od 17 hodin exhibiční simultánka reprezentanta ČR, velmistra Zbyňka Hráčka, na kterou jsou všichni diváci srdečně zváni – vstupné je zdarma.

 
Loni byla Nela Pýchová oceněna jako „Talent roku“ (na fotce vedle Davida Navary). Zbude při předávání Výročních cen ŠSČR i tentokrát nějaká ta cena pro Vlašim?

Startovní listiny všech 3 turnajů

Stránky Českého šachového svazu

68 reakcí na “Startuje Talent Cup a MČR v bleskovce”

1 2 3
 1. 61
  Tom píše:

  Kuba má pěšce navíc, to by mohlo vyjít.

 2. 62
  Tom píše:

  Tohle už Kuba nepustí! :-)

 3. 63
  Blanka píše:

  Hurááááá! Kuba je bojovník.

 4. 64
  Marie F. píše:

  Jakub Voříšek vyhrál. Gratulujeme.

 5. 65
  Tom+Kuba píše:

  Nádhera Kubo opravdu nádhera :-D :-D

 6. 66
  Jarda P. píše:

  Paráda,gratulace :-) !

 7. 67
  visvi píše:

  Druhé místo je po špatném startu moc pěkné, gratuluju!

 8. 68
  Maťa píše:

  Gratuluju Kubovi ke stříbru – finišoval moc pěkně! Péťa uhrála pěkný výsledek (prohry byly jen se zkušenými borci), u kluků bych musel vidět partie, těžko odhadovat, jak byli soupeři silní… Každopádně je skvělé, že si tento turnaj naše děti zahrály, za což si zaslouží poděkování paní Filipová i pan Voříšek.

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist