TJ Spartak Vlasim
08
Kvě

Pětice nejmladších na MČR 8

Jirka Mejzlík

Dnes odstartovalo ve Vyškově Mistrovství ČR nejmladších žáků do 8 let (ročníky 2001 a mladší). Dvoudenní turnaj se hraje na devět kol, tempem 2 x 30 minut. V této kategorii nemusí ani chlapci procházet sítem kvalifikací, turnaj je otevřený a letos hrají chlapci a dívky společně. Náš oddíl reprezentuje rekordní počet pěti zástupců: Matěj David, Daniel Ždych, Pavel Roháč, Petr Lebeda a Miroslav Mareš. K favoritům rozhodně nepatříme, nejvýše jsou nasazeni Matěj Půlpán (jediný hráč s elem ve startovní listině), a dále několik držitelů III.VT.  Nicméně v nejmladší kategorii je to vždy loterie a klidně může někdo překvapit, jako Matěj na podzim na Mistrovství Čech :-D . V kategorii dívek by se náš region mohl úspěchu dočkat, na medaile budou útočit Zuzka Petrášková s Majdou Kořenovou.

Dle telefonických informací po třech kolech z našich podává nejlepší výkon Péťa Lebeda (2/3) a hraje prý celkem rozvážně, ostatní naši (Matěj, Pavlík i Míra) tradičně blicají a mají pak partie plné chyb. Nevede se ani Danovi Ždychovi, zatím má 1/4. Do večera se hraje 6 kol, zítra dopoledne turnaj končí posledními třemi koly. Tak držte našim reprezentantů palce :-) .

Průběžné výsledky lze sledovat na chess results.

Po pěti kolech má Pavlík 3 body, Péťa, Dan a Matěj po dvou bodech a Míra je na jednom bodu. Dnes už čeká jen poslední kolo.

6 reakcí na “Pětice nejmladších na MČR 8”

 1. 1
  Jirka píše:

  První den skončil, Péťa, Pavlík a Dan mají 3/6, Míra a Matěj pak jen 2 body. Zatím žádná sláva, ale zítra mohou ještě zamakat. Tak se prckové snažte :-) !!!

 2. 2
  Jarda a Iveta P. píše:

  V kralovicích to sledujeme a všem moc držíme palce !!!
  Zítra ať kluci pořádně zamakají.

 3. 3
  Jirka píše:

  Dle nejčerstvějších informací vyrazila celá dolnokralovická část vláčkem do dinoparku, pravonínští tam byli včera.

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Tak koukám na konečné výsledky : David – 38.místo(5b) , Lebeda – 42.(4,5b) , Roháč – 53.(4b) , Ždych – 55.(4b) , Mareš – 60.(4b) . Matěj hrál v posledních dvou kolech úspěšně oddílová derby. Jinak výsledky mohly být možná trošku lepší , ale kluci byly na podobné akci poprvé a hlavně získaly cenné zkušenosti .

 5. 5
  Jirka píše:

  Turnaj ve Vyškově ukázal, že republiková špička je o kousek dál, a to hlavně z hlediska soustředění se na partii a ochoty přemýšlet nad tahem déle jak 3 vteřiny :-( . Pokusíme se na tom zapracovat. Určitě mají všichni kluci na to, aby dosáhli i lepších výsledků.

 6. 6
  Jirka píše:

  Na stráknách ŠK Pravonín byl publikován hezký článek paní Ždychové o účasti našich nejmladších na MČR do 8 let:
  http://www.sachypravonin.cz/news/mistrovstvi-ceske-republiky-deti-do-osmi-let-vyskov-7-9-5-2009/

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist