TJ Spartak Vlasim
22
Dub

Krajský přebor řečí čísel

Tomáš Vojta

Po půlročních bojích skončil minulou neděli letošní ročník krajského přeboru družstev. Chtěl jsem jako kapitán družstva napsat nějaké malé shrnutí sezóny, ale předběhl mě Jaromír Skála, a k jeho článku a hodnocení hráčů prakticky nemám co dodat. Naše účinkování v soutěži popsal velmi výstižně. Já se tedy pokusím ohlédnout za uplynulým krajským přeborem pomocí různých statistik a tabulek.

Náš „A“ tým v něm obsadil s bilancí 9 výher, 1 remízy a 1 prohry se ziskem 28 bodů konečné 2.místo s tříbodovou ztrátou na vítězné Kladno“A“. Na třetí Brodce jsme pak získali náskok propastných 8 bodů. Kladno“A“ tak postupuje do 2.ligy, naopak o soutěž níže sestupují Kralupy“B“ a Kladno“B“, které získaly 9, respektive 3 body.

Z jednotlivců se nejlépe dařilo mně: 9 b. z 10 partií při průměrném Elu 2136 a snad jsem dal alespoň trochu zapomenout na nepovedenou loňskou sezónu. Výborně pak hrál Vladimír Horák, 8b. z 11 při průměru 1929 znamená zisk 23 bodů na Elo Fide. Zdatně nám pak sekundovali bratři Mejzlíkové. Vojtěch neprohrál ani jednu partii a ziskem 6 b. z 8 partií si připsal na své konto 17 Elo bodíků. Ondra pak na 2. šachovnici získal 6,5b. z 9 partií a získal na Elo Fide 9 bodíků. Naopak se příliš nedařilo Pavlu Vojtovi a zisk 5 b. z 11 ho stál na Elo 35 bodů.

Vojta Mejzlík

Vojta Mejzlík hrál v uplynulém ročníku velmi dobře a v krajském přeboru neokusil hořkost porážky. Na snímku si z výšky prohlíží svou pozici v partii posledního kola v Kladně.

Podrobnou statistiku našich hráčů si můžete prohlédnou ZDE.

Tabulku a podrobnou statistiku všech hráčů soutěže najdete ZDE.

Statistika s výpočtem změn na Elo FIDE je k nahlédnutí ZDE.

Na závěr bych chtěl konstatovat, že i přesto, že se nám nepodařilo postoupit do 2. ligy, hodnotím sezónu jako velmi úspěšnou. Sehráli jsem řadu hezkých dramatických zápasů a bohužel jediná prohra nás odsunula na 2. místo tabulky. Rád bych poděkoval všem hráčům základní sestavy i náhradníkům za dobré výkony a věřím, že je dokážeme zopakovat i v nadcházející sezóně.

10 reakcí na “Krajský přebor řečí čísel”

 1. 1
  Maťa píše:

  Díky Tomášovi za článek, už to nějakou novinku chtělo a já se furt nemůžu dostat k slibované reportáži z KP družstev ml. žáků (výsledky jsou v aktuálních odkazech). Snad dnes večer… Jinak minulý týden jsme trhali rekordy v návštěvnosti stránek – v pondělí 14.4. padlo denní maximum (131 přístupů) a rekordní byla i týdenní návštěvnost (631). Jen tak dál! :-)

 2. 2
  Vláďa píše:

  Když se tak dívám na tu řeč čísel, tak při správném úhlu pohledu vypadá můj „úspěch“ o poznání hůře. Podíval jsem se do tabulky nejúspěšnějších hráčů dle performance a ejhle v této tabulce se na mě vůbec nedostalo, zato v první šestici jsou tři naši hráči a to:
  1. Vojta Tomáš
  4. Mejzlík Vojtěch
  6. Mejzlík Ondřej
  Z toho jasně vyplývá, že o úspěšné účinkování v KPB se zasloužili především tito hráči a patří jim můj a předpokládám že i náš dík.
  Když k tomu přidám i obětavý boj našeho kapitána proti p. Satranskému, kdy v naprosto beznadějné pozici odmítl remis, jenom aby vykřesal mizivou jiskřičku naděje, abychom zápas neprohráli, tak jsem přesvědčen, že v příští sezoně nám již postup neuteče.

 3. 3
  Vojta M. píše:

  K té týdenní návštěvnosti, nevím, Maťo, ze kdy to bereš, ale teď tam vidím 641, což asi dá zase nový rekord. Jinak postupu je škoda, ale za sebe jsem se sezonou spokojenej. Poslendí roky jsem měl samý remízky a nic moc výsledky, tak snad zas te´d trochu přidám na výkonu a i na elíčku to bude znát. Aby nás nová generace juniorů neodstrčila brzo z áčka. Už se nemůžu dočkat další sezony, nějak mne šachy zase po dlouhý době chytají.

 4. 4
  Tom píše:

  To rád Vojto slyším, že se zase na šachy pořádně vrhneš! A k těm tvej remízám … Neboj to se časem podá, u pana Horáka mi to taky pár let trvalo než jsem ho naučil vyhrávat :-)

 5. 5
  Vojta M. píše:

  :-D
  tak nevím jak moc se na ně vrhnu, ale tak snad až budu mít čas, tak peníze snad nějaký někde budou a chuť je, tak bych vyrazil někam na turnájek.

 6. 6
  Maťa píše:

  K té sledovanosti: Vycházím z oficiálních statistik, které mi přeposílá Stanice. To počítadlo zde neukazuje týdenní návštěvnost úplně objektivně (počítá celých 7 dní + část 8., tedy kromě půlnoci vždy o něco víc…). Každopádně mám radost, že se stránky tak rozjely, když jsme je koncem září pustili do světa, říkal jsem si, že přes 100 přístupů týdně by bylo docela dost…

 7. 7
  Vojta M. píše:

  Tak chodí sem hodně mimo vlašimských a díky slušné kvalitě článků a dobré přehlednosti a designu je to tu celkem sledované. Ale to by asi měli hodnotit spíše hosté. Tak mne napadá, jsem si toho nevšiml a nebo tu opravdu není žádná anketka. Možná by stálo za úvahu tu nějaké udělat. Co na to webmasteři? :-D

 8. 8
  Maťa píše:

  Na anketku už se ptal i Robin. Uvidíme, co páni webmasteři vymyslí… :-)

 9. 9
  Jan Fiala píše:

  Gratuluji ke krásnému 2. místu, příští sezónu určitě postoupíte. :) Web máte hezký, líbí se mi hlavně design. Návštěvnost je velmi slušná.

 10. 10
  Maťa píše:

  Díky za pochvalu i gratulaci! Snad to příští rok vyjde ještě lépe… My pro změnu gratulujeme Českému Brodu, který s papírově nejhorší soupiskou v soutěži obsadil v KP skvělé 5. místo, a i na přeboru středních škol ve Stráži pod Ralskem jste (Gymnázium ČB) v silné konkurenci docela zaváleli! Kdo chce, může posoudit sám: http://chess-results.com/tnr12676.aspx?lan=1 .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist