TJ Spartak Vlasim
22
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Tomáš Vojta

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice u Čechtic soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnila se ho i takřka kompletní vlašimská mládežnická špička: sourozenci Pýchovi, Jakub Voříšek, Fanda Helebrand, Anežka Vlková, sourozenci Filipovi, Jakub Vojta, Filip Kůra, Péťa Píšová a Filip Vopálka. Děti byly rozděleny do čtyř výkonnostních skupin a v průběhu víkendu absolvovaly čtyři tříhodinové přednášky. Z témat přednášek namátkově vybírám: Základy pěšcovek a věžovek, Útok na krále v centru, Strategie zahájení, Základní taktické obraty, Pěšci jsou (d)uší hry, Recepty na zavřené hry atd. Soustředění bylo zajištěno na vysoké trenérské úrovni v čele s reprezentačním trenérem Pavlem Benčem a mezinárodním mistrem Stanislavem Jasným z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek. Zdatně jim sekundovali i trenéři 2. třídy Ondřej Matějovský a Vítek Moravec. Věřme, že si děcka z přednášek něco odnesla a své znalosti prodají v blížících se dorosteneckých soutěžích družstev, které začínají již 11.–12. října.

 
Páteční přednáška Pavla Benča na téma „Aktivita figur v koncovce“.

 
Přednáška Ondry Matějovského na téma „Koncovky všeho druhu“.

 
Víkend v Jizbici není jen o šachách. Čas je i na fotbálek, hraní pinčesu či večerní táborák.

 


V sobotu večer se uskutečnila oblíbená simultánka. Mezinárodní mistr Stanislav Jasný povolil soupeřům jen jednu remízu. Pavel Benčo pustil remíz více a dokonce našel i jednoho přemožitele, když si cenný skalp připsal 8letý Richard Stalmach (mistr republiky v rapid šachu v kategorii do 10 let).

 
Uprostřed lesů se snad nenudili ani rodiče. Houby totiž rostly úplně všude. :-)

2 reakcí na “Soustředění talentů Středočeského kraje”

  1. 1
    Maťa píše:

    Dalšího soustředění se právě v těchto dnech (od včerejška do neděle) účastní Nela. Jedná se o poslední sraz mladých reprezentantů před ME mládeže v Gruzii a kromě Nely by měl být přítomen i náš extraligový host Vítek Kratochvíl. Na soustředění přednáší IM Kaňovský, IM Juřek a FM Roško. Akce se koná v Kunžaku – předpokládám, že v příjemném penzionu u Steinhauserů, kde jsme kdysi pořádali menší cyklisticko-šachové soustředění našeho oddílu. Pamětníci si jistě vzpomenou na parádičku, kterou nám při první vyjížďce předvedl na kole Radek Zádrapa ;-) .

  2. 2
    Maťa píše:

    Pokud by měl někdo zájem, tak dnes od 15.30 proběhne ve Sporthotelu trénink s IM Petrem Piskem. Několik lidí už se mi ozvalo mailem, ale kapacita klubovny je samozřejmě dostatečná :-) . Přednáška cca 2 hodiny, pak přesun k Houdovi na fotbal.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist