TJ Spartak Vlasim
18
Zář

Oddílový přebor 2014

Tomáš Vojta

Již 19 let patří v našem oddíle k úvodu sezony turnaj v rapid šachu, hraný jako otevřený oddílový přebor. A nejinak tomu bylo i tentokrát. V neděli 14. září dorazilo do Sporthotelu celkem 16 hráčů nejen z Vlašimi, ale zahrát si přijeli i kamarádi ze Sedlčan. Účast byla podobná jako v předchozích letech. To znamená, že přišli hráči, kteří běžně jezdí po turnajích, slabší hráči z našich nižších družstev jako obvykle nedorazili. Přemýšlím, jestli oddílák má cenu dál pořádat, poněvadž jeho hlavní myšlenka byla, aby se hráči, co nemají možnost jezdit v létě po turnajích, přišli před novou sezonou rozehrát. A je mi záhadou, proč toho hráči béčka, céčka a Pravonína nevyužijí, když turnaj mají prakticky u nosu a není ani nijak časově náročný (konec cca ve 14h.). I tak ale myslím, že oddílák má cenu dělat dále. Sice neplní původní myšlenku, ale i tak je dobré, že se před novou sezonou sejdeme a pokecáme. :-)

Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2×20 minut na partii, a jako obvykle proběhl v uvolněné atmosféře bez sebemenších problémů. Za řízení turnaje patří díky Petru Havelkovi, kterého nevyvedlo z míry ani několikeré zazvonění mobilu či občasné povídání u partií. Ceny byly pro všechny, na čemž měl podíl hlavně Ondra Matějovský, který akci víceméně sponzoroval. Poděkování zaslouží i Martina, která v poledne přinesla výbornou buchtu, po které se jen zaprášilo. Výsledky nejsou zas až tak důležité, a kdo chce, může si je prohlédnout v odkazu pod článkem. A aby byl článeček alespoň trošku šachový, tak přidávám lehce komentovanou miniaturku, kterou jsme stvořili s Ondrou Mejzlíkem.

 
Robin u partie dře a Ivo si v klídku popíjí kávičku. Podle toho taky partie dopadla. :-)

 
S deseti sekundami na hodinách nebyl pro Pavla Vojtu žádný problém zmatit dámou a věží Vojtu Mejzlíka.

 
Proti reprezentantce Nele Pýchové nepomohl Kubíkovi ani reprezentační dres.

 
Prestižní partie Ivo Šimák – Roman Šimák

Podrobné výsledky na chess-results

9 reakcí na “Oddílový přebor 2014”

 1. 1
  sachysta píše:

  sachy

 2. 2
  Prochy píše:

  Zdar Tome, pěkný káro! Trochu jsem šťoural, proč může být 7.f4 tah „zřídkakdy hrávaný“ a není od věci zmínit 7…Ja6!? Stará dobrá encyklopedie uvádí variantu 8.Jg3 Jb4 9.f5 exf5 10.a3 f4 11.axb4 fxg3 12.hxg3 a6 13.Sg5 s hodnocením nejasno. Černý tu asi pořád má starost s vývinem, bílý si ale zase rozhodil pěšáky. Fritz vymýšlí třeba 13…Db8 s myšlenkou 14…Jc8 případně s nějakým potenciálem po diagonále b8-h2. Že skok na b4 nejde podcenit, dokládá např. pěkná varianta 8.h4? Jb4 9.f5 Jxf5! 10.h5?? (10.exf5) 10…Je3!! a černý vítězí. Doporučuju přehrát i partii Anand–Karpov, Wijk aan Zee 2003, kde si černý klidně nechá skřípnout střelce na g6 se zajímavou poziční kompenzací.

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Nechci si hrát na nějakou hlídku, ale jde o šachy. :-) Správně se píše „šachista“. Ve slově je přípona -ista, kterou nezajímá, že před ní stojí tvrdá souhláska.

 4. 4
  sachista píše:

  sachi

 5. 5
  Vláďa píše:

  Caslav-Pravonin:
  Jakub a Anezka 1
  Mira a ja remis
  Martina stoji o dost lepe
  Vojta budto o chlup lepe nebo vyrovnane
  Karel ma damu a 2 piky navic proti 2 vezim, rekl bych, ze stoji lepe
  Ondra bych rekl, ze stoji o neco lepe

 6. 6
  Vláďa píše:

  Karel a Ondra 1
  vedeme 5-1

 7. 7
  Vláďa píše:

  Vojta remis

 8. 8
  Marie píše:

  Gratuluji k vítězství a přeji šťastnou cestu domů.

 9. 9
  Maťa píše:

  Gratuluji Pravonínu k hladké výhře! V jiné skupině RP jsem byl upozorněn na poznámku ve zpravodaji: „b)Žádám kapitána družstva TJ Sokol Benešov o písemné vysvětlení, proč se k utkání nedostavili.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist