TJ Spartak Vlasim
05
Zář

Začíná Mistrovství ČR juniorů v rapidu

Tomáš Vojta

V následujících dvou víkendech budeme moci sledovat hned dvě Mistrovství České republiky v rapid šachu. Tím prvním bude MČR juniorů, které ve dnech 6. -7. 9. hostí Světlá nad Sázavou (tím druhým pak bude MČR mládeže v Ostravě, o kterém informace přineseme koncem příštího týdne).

Hrát se bude tempem 2×20 minut na partii s přídavkem 5 sekund za každý provedený tah. V sobotu je na programu šest kol a v neděli pak zbývající tři.

 

Přihlášeno je zatím 70 hráčů, mezi nimiž nalezneme pouze 2 hráče Vlašimi (Robina Hrdina a Jakuba Vojtu). Pouze píši proto, že z Vlašimi je to do Světlé kousek a vzhledem k tomu, že se jedná o prestižní akci, tak bych si představoval, že o ni bude z našeho oddílu mezi mladými hráči větší zájem … Velkým favoritem turnaje je FM Tomáš Kraus (elo 2400), bez šance na dobré umístění určitě ale není ani Robin, který je nasazen jako sedmička. Připraven je online přenos z prvních 10 šachovnic, tak věřme, že na nich uvidíme Robina co nejčastěji.

Startovní listina

Stránky pořadatelů s odkazem na online

17 reakcí na “Začíná Mistrovství ČR juniorů v rapidu”

 1. 1
  Patrik P. píše:

  Tak v prvním kole si Robin připsal rychlé vítězství. :-)

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Kuba si v prvním kole připsal cenný skalp – Matěje Půlpána (1840)! :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Matěj Půlpán, to bude dost možná Kubův nejcennější skalp v kariéře – gratuluji! Robin teď bohužel na onlinech prohrál s Janou Zpěvákovou.

 4. 4
  Maťa píše:

  Ve 3. kole Kuba Vojta porazil Dominika Řezníčka (1995), takže to, co jsem v předchozím příspěvku psal o nejcennějším skalpu, už neplatí :-) . Super!

 5. 5
  Vláďa píše:

  Tak nevim, Kubika devcata rozptylujou (uz s nimi 2x prohral) nebo mu sedej souperi z Polabin, s obema vyhral. Jeho trener musi jeste zapracovat na tom, aby jej devcata neovlivnovala, coz bude velice tezke, ze? :-D

 6. 7
  Vláďa píše:

  No nazdar, Robin taky obe partie prohral s devcaty. To tam hrajou nahore bez? :-D

 7. 8
  Vláďa píše:

  Koukam, ze devcat tam hraje 14, to maj docela kliku, ze jim je los postupne nepridelil vsechna, to by skoncili s nulou ;-)

 8. 9
  AdolfR píše:

  bojujte, chlapci zlati, Robine a Kubo, hip, hip

 9. 10
  Patrik P. píše:

  Hm, tak to zítra asi Robin zase prohraje. :-D

 10. 11
  Maťa píše:

  Tak Robin si bilanci s děvčaty vylepšil (stejně jako včera Kuba) a Martinu Fuskovou porazil, pak ale bohužel prohrál s Tadeášem Baláčkem. Do posledního kola dostal silného soupeře a své fanoušky překvapil tahem 1.a3.

 11. 12
  Maťa píše:

  Velmi dobře si zatím vede náš extraligový host Víťa Kratochvíl: http://www.chess-results.com/tnr139734.aspx?lan=5&art=1&rd=8&wi=821.

 12. 13
  Maťa píše:

  V posledním kole bohužel prohráli Robin, Kuba i Víťa.

 13. 14
  Vláďa píše:

  Vidim dobre, ze v u10 je Kubik prvni?

 14. 15
  Tom píše:

  Oni tam byli jen 4. :-) Tahle kategorie je tam jen pro legraci, svoje MČR mají kategorie do 10, 12 a 14 let příští víkend v Ostravě.

 15. 16
  Tom píše:

  Závěrečné shrnutí od pana Fialy:
  http://www.nss.cz/kraus-potvrdil-roli-favorita

 16. 17
  bohoš z buše píše:

  v buši stále ještě slavíme první medaili z mčr :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist