TJ Spartak Vlasim
14
Dub

Kladno „B“ – Vlašim 2,5:5,5

Tomáš Vojta

Zápasem s rezervou Kladna zakončilo naše áčko letošní účinkování v soutěžích družstev. V utkání jsme byli velkými favority, ale na šachovnicích to dlouho nebylo vidět.

Domácí se překvapivě dostali do vedení, když se úřadující přeborník Čech do 14 let Vašek Růžička lépe orientoval ve složité pozici než náš Pavel Vojta a po sérii hezkých kombinačních úderů zaslouženě zvítězil.

Úvodní minuty utkání

Začátek zápasu

O vyrovnání se postaral Jirka Prokop, když se moderně nezdržoval rošádou a zaměřil se na sbírání soupeřových pěšců, což se ukázalo jako rozhodující. Srovnal tak skóre nejen zápasu, ale i s rodinou Růžičkovou na 1:1. Do vedení nás poslal Vojtěch Mejzlík, který dokázal protlačil svého“e“ pěšce až do dámy. Poté na 2.šachovnici remizoval Ondra Mejzlík, kterému překvapivě nabídl soupeř remízu s pěšcem více. Další bod na naše konto přidal Vladimír Horák, který obětoval pěšce za oslabení soupeřova krále a poté přímočarým útokem rozhodl partii ve svůj prospěch. Poslední 3 partie končily až po 5 hodinách a byly velmi dramatické. jsem sehrál partii plnou nepřesností z obou stran, výsledkem čehož byla vyrovnaná koncovka těžkých figur. V ní soupeř chyboval a umožnil mi získat pěšce a poté v již prohraném postavení překročil časový limit. Partii plnou zvratů sehrál Ondra Matějovský. Pozičně soupeře přehrál a získal vyhrané postavení, ovšem pak chyboval a rázem z toho byla věžovka, která i podle největších optimistů nemohla dopadnout jinak než prohrou našeho hráče. Ondra se však velmi vynalézavě bránil a dokázal udržet remízu, která byla vzhledem k předchozímu průběhu asi spravedlivým výsledkem. Závěrečná remíza Vaška Gergelitse v divoké partii již nemohla na našem vítězství nic změnit. Proti poslednímu týmu tabulky jsme se překvapivě dost nadřeli.

Pavel Vojta a Ondřej Mejzlík

Pavlu Vojtovi a Ondrovi Mejzlíkovi se proti kladenským nadějím nedařilo…

V konečné tabulce jsme zůstali na 2.místě za vítězným Kladnem“A“, kterému tímto blahopřeji k postupu do 2.ligy. Naše vystoupení v krajském přeboru hodnotím jednoznačně kladně, podrobnější hodnocení sezóny včetně statistik zpracuji v samostatném článku někdy příští týden.

Kompletní výsledky 11.kola KP si můžete prohlédnout v sekci KE STAŽENÍ.

Krafka Jan (1880) – Vojta Tomáš (2300) 0:1

Schmalz Michal (1797) – Mejzlík Ondřej (2181) 1/2

Růžička Václav ml. (1953) – Vojta Pavel (2180) 1:0

Němec David (1894) – Mejzlík Vojtěch (2101) 0:1

Habada Jindřich (1960) – Matějovský Ondřej (2056) 1/2

Minařík Petr (1735) – Horák Vladimír (2074) 0:1

Doubek Martin (1782) – Gergelits Václav (2051) 1/2

Růžička Václav (1768) – Prokop Jiří (1851) 0:1

8 reakcí na “Kladno „B“ – Vlašim 2,5:5,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Včera se mi zase jednou vyplatilo, že jsem se včas nevzdal. I přes mou „vynalézavou“ hru byla ta věžovka prohraná skoro až do konce (v jeden okamžik -18! dle Fritze). Ve střední hře jsem pro změnu stál hladce na výhru, ale série nesmyslných tahů dokonale otočila kormidlem dějin partie … vyhrát jsme si prostě nezasloužili ani jeden. Ale zajímavá partie :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Jinak gratulace Kladnu A je samozřejmě na místě. Klíčový zápas zvládli naši soupeři výborně a pak už nám nedali šanci. Díky Struhařovu to ale bylo aspoň trochu zajímavé až do posledního kola. Škoda, že Brodce, které se včera sešly v hodně silné sestavě, vůbec nebojovaly. Docela mě pobavil článek pana Sládka pro tisk (viz „sekce ke stažení“). O „tuhém boji“ mám tedy jinou představu než prohru týmu při 7 remízách za necelé dvě hodiny hry… Kladenským přeji hodně úspěchů ve 2. lize! .-)

 3. 3
  Petr Gutman píše:

  Jménem Kladna děkuji za gratulaci, fér hru a přeji mnoho úspěchů v další sezoně. Tým máte opravdu kvalitní – spravedlivě rozhodl vzájemný zápas, který se nám podařilo zvládnout lépe. Zbytek byl už jen o tom neklopýtnout. I Kladno se připojuje k vytvoření jedné napínavé kvalitní skupiny v KP, ke které doufám dojde v co nejkratším termínu.

 4. 4
  Petr Gutman píše:

  Jinak chválím vaše vynikají webové stránky.

 5. 5
  Ondra Vinklárek píše:

  Ahoj všem, spojený krajský přebor prosazuje i Kutná Hora. Co mám informace, tak i další silné oddíly. Jsme pro variantu 1KP 2KS 3RP a zbytek RS. Ondra

 6. 6
  misicko píše:

  Zdravím, já bych se jawáků zastal :-), ono rychlé vítězství a spousta půlek možná vypadá jako že nebojovali, ale trochu jim křivdíte, oni postavili to nejlepší co maj a zkusili to! Pravda – mohli nás natahovat dýl, při velkém štěstí i víc, ale při stavu 1,5:2,5 a podle toho co stálo v tu chvíli na zbylých deskách, myslím že by si jen vykoledovali víc nul. A těžko se na ně pak někdo může zlobit, že když viděli že už to neotočí, tak to trápení zabalili…

 7. 7
  Arnold píše:

  Ačkoliv jsem v jednom družstvu začínal a hrál za néj s přestávkami dlouhá léta,v druhém dva roky hostoval, postoupil vítěz vzájemného zápasu.Škoda,že mohlo postoupit jen jedno družstvo.Kladnu přeji aby se udrželo a Vlašimi přeji úspěšný reparát(pokud se možného postupu nezřeknou jako v minulosti).

 8. 8
  Maťa píše:

  Zdravím všechny diskutující! :-) Pokusím se reagovat na vše:
  – Petru Gutmanovi děkujeme za komplimenty našemu týmu i vlašimskému webu. Na oplátku říkám, že podle mě nebude mít Kladno se záchranou ligy větší problémy: družstvo je silné a vyrovnané, navíc předpokládám, že kádr ještě posílí stále se lepšící Vašek Růžička…
  – Je dobře, že systém jedné silné skupiny KP získává stále více zastánců. Kromě nás, Kladna, Rakovníka a Kutné Hory vím i o Říčanech a Brodcích. Snad se nám to podaří prosadit.
  – Honzo, já vím, že to tak nějak v Týnci bylo, měli jsme tam hrajícího zpravodaje :-) . Z hlediska zápasové taktiky lze domácím vytknout, že v podstatě vyhodili bílé figury na předních šachovnicích, a i na konci měli ještě navzdory špatným pozicím bojovat, takto jen odevzdali 3 body. Ale je to jejich věc, my jim nic vyčítat nebudeme, postup jsme si prohráli sami 6. ledna. Jen mě v tom článku zaujalo, že „Kladno zvítězilo po tuhém boji“, přitom jste už ve 12 hodin mohli slavit… :-)
  – Arnolde, pokud reparát vyjde, určitě se postupu nezřekneme! Jsme rádi, že nám držíš palce! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist