TJ Spartak Vlasim
08
Čvn

Sportovní den šachistů se povedl

Marie Filipová

Na sobotu 7. června 2014 jsme si objednali sluníčkové počasí. Proč? Protože jsme pořádali Sportovní den šachistů Vlašimska, ale i blízkého a širokého okolí. Nic jsme neponechali náhodě a s pravonínskou pečlivosti se na tuto akci připravovali už delší dobu předem.

Neodradili nás žádné překážky. Bylo nutné přestěhovat na hřiště spoustu stolů, lavic, lednic, cvičebního náčiní a nářadí, herních pomůcek, plastových šachů, ale i šachy tradiční na odehrání simultánky a vzájemných přátelských partií. Děvčata z obslužné sekce zase připravovala gulášek, kuřecí řízečky, napekla muffinky, nechyběly ani párky v rohlíku, zmrzlinky. Tentokrát nebyly na pultech cukrovinky, ty si mohly děti vysoutěžit. A nejen je. Za odměnu jsme měli pro děti připraveny i různé hračky, stavebnice, tužky, propisky, omalovánky, knížky a jiné.

Vůbec nebylo třeba cokoli organizovat. Děti se ihned pustily do plnění soutěžních úkolů, za které dostávaly žetonky s logem našeho klubu, a za ně si ve stánku s cenami vybíraly. Každá cena měla jinou hodnotu a děti si musely shromáždit více žetonků, pokud chtěly cenu hodnotnější.

Nabízeli jsme jim chození v lyžích pro jednoho, dva, ale i tři účastníky, zde se k dětem připojovali i rodiče, protože to nebylo až tak jednoduché. Skákaly přes švihadla, trefovaly se kopacím míčem do plachty napnuté do velké fotbalové branky s otvory, házely kroužky na kuželky, shazovaly kuželky míčky, házely na panáka, který se buď smál nebo mračil, přetahovaly se lanem, skákaly v pytlích, nafukovaly balonky, házely míčky do pomalovaných dřevěných desek, hrály partie pomocí velkých plastových šachů, odehrávaly bleskové partie na malých šachovnicích, nosily sáčky naplněné pískem, přenášely plastové míčky na malé lžíci a jiné.

Někteří dospělí se zapojili do hraní bleskovek, nejvíce lákala všechny simultánka s nejlepšími hráči v našem oddíle, dále pak fotbálek, ten se hrál několikrát za odpoledne. Staří proti dorostu a pak malí mezi sebou. Hrál se i tenis, nohejbal. Myslím, že si každý našel své.


Simultánku (na pěti šachovnicích, tempem 2×15 minut) si zahráli Tomáš Vojta, Ondra Mejzlík a Vojtěch Mejzlík. A všichni našli svého přemožitele. Tomáše porazila Nela Pýchová, Ondru Ríša Mládek a Vojtěcha David Pikal.

„Oprášili“ jsme naše kostýmky z živých šachů, půjčovali si je nejen děti, ale i někteří dospělci, a tak po hřišti pobíhaly živé šachové figurky – jezdci, věže, střelci, dámy, králové a i pěšáčci.

Trošku nás organizátory a pak i soutěžící diskvalifikovalo velké horko, něco jsme se snažili zachránit donesenými slunečníky, takže snad nenarušilo naši akci. Naše sportoviště začalo o soutěžící řídnout až kolem 19. hodiny, to už bylo příjemně. Dospěláci poseděli a hráli přátelské partie až do 23. hodiny. Akci mohu považovat za vydařenou, když jsem se v jednu chvíli snažila spočítat účastníky, tak jich chybělo málo do stovky.

Děkuji zvláště našim šachovým dorostencům, kteří navážením a odvážením všeho potřebného udělali skutečně veliký kus práce. Děvčatům v kiosku, všem kdož měli službu u jednotlivých soutěží, těm rodičům našich šachových dětí, kteří se zapojili do přípravy a úklidu. Děkuji TJ Sokolu Pravonín za bezplatné zapůjčení hřiště a přilehlých prostor, Městskému domu dětí a mládeže ve Vlašimi za zapůjčení sportovního náčiní a nářadí, Spolkovému domu v Pravoníně za zapůjčení skákacího nafukovacího hradu. Děkuji za účast i všem vzdáleným kamarádům a kamarádkám, kteří k nám zavítali až z Prahy, Říčan, Sedlčan, Týnce n/S a Českého Brodu. Konečně byl čas si popovídat o všem možném, na co není při šachových soutěžích čas.

133 fotek

Sportovní den očima Honzy Fialy

12 reakcí na “Sportovní den šachistů se povedl”

 1. 1
  Tom píše:

  Před všemi z Pravonína, kdo se na sobotní akci podíleli, klobouk dolů. Bylo to super, díky!

 2. 2
  Marie Jiroušková píše:

  V sobotu na poslední chvíli se děti rozhodly, že pojedou i s maminkou a tak jsem se s nimi vypravila do Pravonína na sportovní den. Maminka řídila a já mohla pivko. Všem organizátorům skládám poklonu. Děkuji, bylo to super, těším se na příští rok. I když jsem se neúčastnila žádných atrakcí, tak jsem si to užívala a krásně jsem si tam odpočinula.

 3. 3
  Franta.Innemann píše:

  Jako matador šachového hnutí ve Vlašimi,který již něco pamatuje,smekám před Vámi paní Filipová.Patří Vám před rozvinutou „zástavou“ velký dík jménem rozjařených dětí,které budou dlouho vzpomínat na předprázdninový zážitek.

 4. 4
  Vojta M. píše:

  Také se přidám k poděkování za skvělou akci a příjemné odpoledne, večer a začátek noci :-)

  Příště ještě objednat tak na 16:00 svěží lehký jarní deštík a bude to za 1 s * :)

 5. 5
  Maťa píše:

  O našem sportovním dnu referuje dnešní vydání týdeníku Jiskra. Je tam mírně zkrácená verze článku paní Filipové (viz výše).

 6. 6
  Marie F. píše:

  Benešovský deník otiskl článek a několik fotek v úterý 10.6.2014 na 8 straně.

 7. 7
  Tom píše:

  Zajímavé akce se zúčastnili bratři Mejzlíkové:
  http://www.nss.cz/ctyrclenna-druzstva-cekalo-pet-disciplin

  Škoda, že o tom nic nenapíší na náš web. ;-)

 8. 8
  Vojta M. píše:

  máme dva tituly z let minulých a druhé místo z letoška. akorát tak nějak není energie a chuť vše kam jezdím a reportovat na vlašimský web. ono minulý týden jsme zas byli na Seč na víkendovém soustředění šachistů. Taky fajn akce, bylo nás tam skoro 70. Ondra opět vyhrál turnaj a započal dobře druhý ročník GP.

 9. 9
  visvi píše:

  Do sestavy Českého Brodu se letos v Žamberku opět vešel i David Zvára. A na rozdíl od loňska mu šly nejen sporty, ale velmi dobře také šachoval (mj. remíza v rapidu s IM Čechem, ale i další cenné výsledky). Na http://www.sachyceskybrod.cz se v horizontu 100 dní něco objeví, ale zatím to blokuje (nečekaně) Čenda.

 10. 10
  Tom píše:

  Vojta M.: o všem kam jezdíte reportovat nemusíš, ale o nějaké významnější čí zajímavé akci bys občas něco napsat mohl. A tohle mi přijde, jako hodně zajímavá akce. ;-)

 11. 11
  Vojta M. píše:

  souhlasím, ale letos není chuť a energie investovat čas do psaní. A lidí z Vlašimi či přidruženců tam bylo hodně :)

 12. 12
  Tom píše:

  Letošní sportovní den se uskuteční v neděli 28.6. v Miřeticích (nějaké podrobnější info hodím na web během příštího týdne).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist