TJ Spartak Vlasim
21
Kvě

Holomajzna 2014

Tomáš Vojta

Již potřetí se v kulturním domě Labuť v Říčanech uskutečnil netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. V jednom zápase se tak hrají 4 partie a akčnosti utkání dodává i rychlé hrací tempo: 7 minut + 2 sekundy za tah na partii. Jak přesně vypadá zasedací pořádek, nejlépe vystihuje následující fotografie:

Do Říčan si našlo cestu celkem 25 dvojic a se vší úctou ke kvalitě ostatních hráčů bylo celkem jasné dopředu, že o vítězství se poperou dvojice Hába (2292) – Gregor (2293) a Vojta T. (2367) – Vojta P. (2217). Na vzájemný zápas došlo ve 4. kole. Brácha porazil Jirku Gregora a prohrál se Zdeňkem Hábou, a tak na mně byl nelehký úkol za stavu 1:1 hrát proti oběma soupeřům najednou. Naštěstí jsem měl v tu dobu již na šachovnicích 2 dobré pozice, a tak jsem potřebných 1,5 dokázal urvat. Jak se dalo předpokládat, byl to rozhodující moment turnaje. Jediný další kritický moment přišel v 10. kole, kdy jsme s notnou dávkou štěstí remizovali 2:2 s dvojicí Kořenová, Vavřinec. S bilancí 10 výher a 1 remízy jsme tak s bráchou vyhráli 3. ročník Holomajzny. :-) Jako cenu jsme dostali hezký diplom a jednoho Palackého do kapsy.


Souboj s dvojicí Pospíšil – Kohout dopadl 2,5:1,5 v náš prospěch.

Druhá skončila zmiňovaná dvojice Hába-Gregor s bilancí 10 výher a 1 prohry. Minulý týden jste si v anketě mohli tipnout, jak dopadne čekobrodsko-vlašimská dvojice Moravec – Hrdina. Řadu škarohlídů zde dávala možnost, že tito kluci jsou již za zenitem a nepatří do první desítky. Vítek s Robinem tak měli o motivaci postaráno a jasně všem ukázali, že ještě do starého železa nepatří, a vybojovali bronzovou medaili! :-)


Vítek s Robinem prohrávají s dvojicí Hába – Gregor.

Za pěknou akci, při které je spousta legrace, děkuji organizátorům v čele s panem Čechem a Hegerem. Turnaj vřele doporučuji i dalším zájemcům.

Kompletní výsledky

Fotky od paní Jirouškové

Stránky pořadatelů

3 komentáře na “Holomajzna 2014”

 1. 1
  Robin píše:

  Parádní sranda turnaj! Taky všem doporučuji! :) Zajímavý, jak se do toho člověk může zamotat. Ještě když už je pár kol odehráno. :D Napadá mě situace kdy jsme v podstatě vedli 2-0 (soupeř tahal aby pomohl spoluhráči) a v dalších dvou partií jsme měli min. 1,5 bodu a dokázali jsme obě prohrát. :D :D Takže nakonec 2:2 :( :D

 2. 2
  Tom píše:

  Mně v některých složitějších pozicích dělal problém, poznat co soupeř táhl. A když člověk neví co byl poslední tah, tak je docela složité si hlídat soupeřovy hrozby. :-)

 3. 3
  visvi píše:

  To já kolikrát ani nečekal na soupeřův tah a fláknul jsem tam další svůj :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist