TJ Spartak Vlasim
22
Dub

Matěj David přeborníkem H8

Pavel a Irena Roháčovi

Na krajský přebor našich malých svěřenců jsme se tentokrát vydali až k Berounu do kulturního domu ve vesničce Chodouň. Cesta nás mile překvapila, Praha byla nečekaně průjezdná, až před Chodouní nás zarazila nečekaná objížďka, která měla být dlouhá cca 2 km, ale my jsme ji zvládli najezdit tak 20 km. Později jsme se dozvěděli, pro naší útěchu, že jsme nebyli sami. V kulturáku už čekali ostatní šachisté, moc jich nebylo, celkem se nás sešlo pouze 18. Vlašimská výprava s počtem 5 chlapáků samozřejmě vedla.
Po přivítání a ověření startovní listiny se děti pustily do hry. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempo hry bylo 2x 15 minut.

Teď něco ke zhodnocení:
Absolutně suverénní výkon a opravdu zasloužený pohár si odvezl Matěj David. Výsledek 7 bodů hovoří za vše. Prostě Matěj nedal nikomu šanci a pohár za 1. místo byl pro něj zasloužený.
Dan Ždych skončil třetí, s výsledkem 5 bodů, za druhým Adamem Hanzlíkem, který měl sice také 5 bodů, ale měl lepší Buchholz. Škoda bylo to těsné, Dana to trošku mrzelo, ale takhle už to chodí.
Pavlík Roháč měl taky tak trochu smůly, druhou partii hrál s Adamem Hanzlíkem, bohužel si zapomněl přepnout hodiny a protřelý Hanzlík potom vyhrál na čas. Poslední rozhodující partii hrál s Danem Ždychem a ten zaslouženě vyhrál. Takže Pavlík se musel spokojit s „bramborovou“ medailí. Ostatní partie hrál podle svých možností.
Míra Mareš přijel dobře naladěn a jeho 6. místo je pro něj uspokojující. Překvapil ale ve 4. kole, kde porazil nakonec druhého Adama Hanzlíka. Bohužel nepřekvapil v partii s Pavlíkem Roháčem, kdy opět oba dělali spíše blbosti než se pořádně soustředili na hru. Ale nakonec uhrané 4 body jsou úspěch.
Péťa Lebeda přijel jako vždy „v tichosti“. V prvním kole na něj v lose vyšel Dan Ždych, to Petr prohrál, potom vyhrál s Čermákovou, s Dvořákem, také se mu povedlo v poslední partii vyhrát na čas, takže je vidět, že alespoň někdo si všímá šachových hodin. Takže pro Péťu byly také 4 bodíky a celkově 7. místo.

h8_chodoun3

Komando z Vlašimi (zleva): Pavlík Roháč, bronzový Dan Ždych, přeborník Matěj David, Míra Mareš, Péťa Lebeda

Celkově myslím, že dnešní umístění odpovídalo realitě a že opět Vlašim ovládla skoro celý turnaj!!!

Jinak soukromě ohodnocuji tento turnaj jedničkou už jenom z toho důvodu, že se hrál tempem 2×15 min a turnaj skončil v 13 hod., takže na ty naše prcky to bylo tak akorát.

Výsledky na chess-results

Fotky od paní Hejné

21 komentářů na “Matěj David přeborníkem H8”

 1. 1
  Jirka píše:

  Jen trochu upřesním dva detaily z článku:

  1) O bronzu Dana nerozhodl Buchholz (střední Buchholz i plný Buchholz měl stejný s Hanzlíkem), ale až třetí pomocné kritérium Sonenborn-Berger.

  2) Naše výprava nebyla v Chodouni úplně nejpočetnější, ale jednoznačně se tak musely naše děti v nových dresech na prvních deskách jevit :-D !!! Nicméně 5 účastníků jako my dodaly i oddíly z pořádajících Zdic a šachové líhně ve Zvoli. Ano, je to tak: 15 účastníků z 18 se rekrutovalo z pouhých tří oddílů. Z dalších mládežnických center kraje tentokrát chyběly Říčany, které by zejména v D8 nějaké medaile posbíraly.

 2. 2
  Filipová píše:

  Všem klukům moc blahopřeji. Je to moc pěkný výsledek. To budou v příštím školním roce na naší RŽL boje, co?

 3. 3
  Jirka píše:

  I pro příští rok máme v KP8 velké šance. Pavlík a Míra jsou ročník 2002 a tak si zahrají „osmičky“ i za rok.

  Jinak Matěj David zkompletoval svou sbírku cenných pohárů: po nečekaném bronzu na KP8 před rokem a téměř neuvěřitelném stříbru na MČech8 před pěti měsíci dosáhl i na zlato, tentokrát asi jako nejžhavější favorit.

  Všech pět našich reprezentantů jede i na MČR8 do Vyškova během druhého květnového víkendu. Velká část oddílu bude fandit na dálku z Janských Lázní.

  A jak koukám na tu fotku u článku … klidně by to mohla být část sestavy do extraligy dorostu v ročníku 2017/18 :-) , akorát kluci budou vypadat asi trochu jinak :-D .

 4. 4
  Tom píše:

  Je super, že už se takoví špunti zúčastňují turnajů a navíc s tak dobrými výsledky! Blahopřeji všem!

 5. 5
  Maťa píše:

  Dan říkal, že měl s Matějem ve 4. kole, kdy měli ještě oba 100%, střelce a pěšce navíc. Že to nakonec prohrál, není v osmičkách tak překvapivé, tam ty figurky ještě lítaj :-) . Ale asi to bylo dramatické předčasné finále.

  Ad nepřemáčknuté hodiny: V turnaji platila výjimka z pravidel, a to že „rozhodčí smí hráče upozornit na to, že zapomněl přepnout hodiny“. Chtělo to rozhodčího na Pavlíkovo nezmáčknutí hodin upozornit, pak bychom možná brali kompletní medailovou kolekci :-) .

  Jinak ještě jednou všem gratuluju a Roháčovým díky za pěkný článek!

 6. 6
  Maťa píše:

  K Jirkou zmíněnému turnaji v Janských Lázních (5. – 10. 5.) s velkou účastí hráčů našeho oddílu (zejména mládeže) nabízím k nahlédnutí předběžné startovní listiny. Áčko: http://www.chess-results.com/tnr19995.aspx?lan=1 , béčko: http://www.chess-results.com/tnr19997.aspx?lan=1 .

 7. 7
  Jirka píše:

  Ad nepřemáčknuté hodiny: Pavlíka shodil Hanzlík, což byla konečně jedna medaile pro Řevnice v této kategorii. Takže trochu střet zájmů.

  On si to snad konečně Pavlík zapamatuje, že když soupeř dlouho nehraje, tak je asi něco špatně. Na kroužku to řešíme pořád dokola. Na druhé straně je dobře, že jako hlavní sleduje Pavlík v partii pozici na šachovnici a hodiny až v druhém sledu.

 8. 8
  Maťa píše:

  Škoda, že turnaj neskončil po 4. kole, to by byla nadvláda Vlašimi ještě výraznější :-) : http://chess-results.com/tnr20968.aspx?art=1&rd=4&lan=5&m=-1&wi=1000 .

 9. 9
  Jirka píše:

  Uběhl rok a opět se v termínu rapidu v Sedlčanech konal v Chodouni KP dětí do 8 let. Z tohoto turnaje vozíme pravidelně medaile i tituly, nejinak tomu bylo i letos. Krajským přeborníkem se stal Pavlík Roháč z Dolních Kralovic, titul v této kategorii tak míří do Kralovic již potřetí z posledních 4 ročníků (2007 Natálka Vernerová, 2009 Matěj David, 2010 Pavlík Roháč).

  V turnaji vyhrál Voříšek z oddílu Leonardo Praha (mimo KP), Pavlík byl celkově druhý (6/7), 8.místo přidal výkonem 4,5/7 Zdeněk Krajíček. Gratulace oběma našim reprezentantům ke skělému výsledku.

  http://www.chess-results.com/tnr32538.aspx?art=4&lan=5&m=-1&wi=1000

 10. 10
  Jarda P. píše:

  Pavlíkovi velká gratulace,je vidět ,že vlašimský šach má o budoucnost postaráno :-) .

 11. 11
  Jarka Z. píše:

  Pavlíku, velká gratulace i z Vlašimi. A jen tak dál!!!

 12. 12
  Maťa píše:

  Také gratuluju Pavlovi i jeho trenérům Jirkovi Mejzlíkovi a Patriku Pýchovi! Napíše někdo z přímých účastníků článek?

 13. 13
  Jirka píše:

  Z přímých účastníků připadá v úvahu jen Pavlíkova maminka, Pavlík ani Zdenda by toho vzhledem ke svému věku moc nenapsali.

  Jinak díky za gratulace. Příští rok titul přenecháme jinému mládežnickému středisku, žádného adepta ročníku 2003 nebo mladšího nemám, budu muset udělat nábor ve školce.

 14. 14
  Tom píše:

  Tak Jirko Pavlíkovu maminku popros, aby něco napsala. Bylo by škoda, kdyby tento úspěch zapadl. :-)

 15. 15
  Jirka píše:

  Pavlíkova maminka nás jistě čte a na článku už určitě pracuje, viď, Irčo?

 16. 16
  Irena píše:

  Pavlíkova maminka to vyřídí s Pavlíkovým tatínkem…. Pavel byl s námi, psal si i poznámky, možná „předběhneme“ i jeho zprávu z fotbalu.

 17. 17
  Jirka píše:

  Já myslel, že měl v sobotu fotbal – takže asi kopal do balónu až v neděli. Doufám, že byl stejně úspěšný jako jeho syn v sobotu.

 18. 18
  Irena píše:

  No to se pleteš, tašku na fotbal měl sbalenou v autě, hrál v Tichonicích od 16.30 hod., rovnou jsme ho hodili na hřiště, po cestě už ho sháněli, dorazil tam v 16.20 hod. To víš, u nás je pořád ještě ten fotbal na prvním místě…

 19. 19
  Maťa píše:

  III. třída (nižší okres): Tichonice – Dolní Kralovice 0:0, Pavel Roháč mladší přeborníkem kraje – není na čase změnit priority? :-) I když Pavel Roháč starší hrává posledního, takže nula na kontě obdržených branek na hřišti soupeře je určitě taky úspěchem… :-)

 20. 20
  Jirka píše:

  Honza Bernášek taky hrál fotbal na úrovni KP celou svou šachovou mládežnickou kariéru. Priority měl tak 50:50. A myslím, že Pavlík v šachách nic neošidí.

 21. 21
  Maťa píše:

  Já jsem párkrát hrál fotbal proti Honzovi Bernáškovi během MČR v Rosicích u Brna (2001) a nepřišlo mi, že by v něm nějak extra vynikal. Opravdu hrál na úrovni KP?
  Jinak nejlíp asi dokázal šachy a fotbal skloubit Nor Simen Agdestein (někdejší trenér Magnuse Carlsena) – ten hrál v norské fotbalové reprezentaci (a jednou dal v Bratislavě gól i Československu) a v šachách dosáhl titulu GM a ela téměř 2600 (je norskou trojkou).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist