TJ Spartak Vlasim
30
Bře

Zlato a bronz z KP do 8 let

Jirka Mejzlík

Podruhé jsme vyrazili na krajský přebor nejmladších středočeských šachistů (ročník 2000 a mladší), který pořádají každý rok ŠK Řevnice a TJ Lokomotiva Zdice (respektive Jan Paukert a Eva Rosenbaumová). Odjížděli jsme s vědomím, že navázat na loňský úspěch nebude vůbec jednoduché (loni v celkovém pořadí KP 1. Natálka Vernerová a 3. Nelinka Pýchová). Jediným naším účastníkem z loňska byl Adam Kubát. Anežka Vlková, Matěj David a Péťa a Pavlík Laňkovi byli na tomto turnaji nováčci.

Turnaj se hraje na 7 kol ve zkráceném tempu 2×15 minut, přesto ani jednou čas nerozhodoval. Ve většině partií figurky padaly jako kuželky, králové si občas hověli v šachu i několik tahů po sobě. Hráči se ale téměř vždy dohodli sami, rozhodčí řešili minimum sporných situací.

Celkem se prezentovalo 24 hráčů, a i když je turnaj vypisován jako otevřený i pro šachisty z jiných krajů, žádný host tentokrát nepřijel. V průběhu turnaje vykrystalizovali dva jasní favorité: pozdější vítěz Lukáš Korec z Jinců (7/7) a Mikuláš Babouček ze Zdic (6b). Ostatní proti nim neměli velké šance, zato souboj o bronz byl celkem otevřený. Vedle známých jmen, říčanského Honzíka Šimurdy a domácího Vojty Paukerta, jsme byli zvědavi i na výkony našich.

Nejlépe vstoupil do turnaje Matěj David. Hned v prvním kole prohrával s Vojtou Paukertem o figuru. Během 4 tahů se ale partie zcela otočila: Matýsek získal figuru zpátky a k tomu mu soupeř věnoval dámu a věž a posléze i první bod. V dalším kole narazil na snadnějšího soupeře, kterého přesvědčivě porazil. Ve třetím kole Matějovi los přisoudil pozdějšího vítěze. Proti němu neměl v podstatě žádnou šanci, ve čtvrtém kole pak dostal mat od Dominika Civína. Zato závěr turnaje měl Matěj parádní: v pátém kole v oddílovém derby porazil přesvědčivě Pavlíka Laňku a v šestém Krečmera z Berouna. V posledním kole pak narazil na Honzíka Šimurdu v přímém souboji o bronz. Matěj vsadil vše na šustrmat a unavený Honzík si ho nechal dát hned ve 4. tahu. Trochu se štěstím tak Matěj získal svůj první šachový pohár za třetí místo, zároveň skončil jako nejlepší ze svého ročníku (2001).

Matěj David

Matěj David (foto: Jan Paukert)

Adam Kubát hrál dvě rozdílné poloviny turnaje. Na úvod se rozehrával (půl roku žádný turnaj nehrál) a dělal celkem dost chyb, na druhé straně měl i štěstí a dokázal využít zaváhání soupeřů. Výborným závěrem (3/3) to dotáhl na 4,5 bodu a skvělé celkové 6. místo. Pár postřehů – Adamovy šťastné chvilky: Ve druhém kole hrál (s Vojtou Paukertem) samotným králem koncovku proti J+S+3p. Adam zázračně posbíral králem všechny pěšce a ještě si nalezl do patu. A proti Anežce Vlkové v 6. kole stál pod jednotahovým matem dámou, Anežka místo matu dámu nastavila.

Ze čtyř zúčastněných dívek byla naše Anežka Vlková jednoznačně nejlepší a k titulu krajské přebornice jí s přehledem stačily 4 body. Co je zajímavé – je to náš již 4 krajský titul v nejmladších dívčích kategoriích (D8 a D10) za roky 2007 a 2008, Dolní Kralovice to mají v dívkách zkrátka „předplacené“. Pozitivní je, že pod tituly jsou zapsána celkem 3 různá jména (Pýchová , Vernerová a Vlková).

Anežka Vlková

Anežka Vlková (foto: Jan Paukert)

Petr a Pavlík Laňkovi zahráli dle svých možností (Petr 3,5, Pavel 3 body) a umístili se v polovině výsledkové listiny. Podrobné výsledky jsou na stránkách středočeské KM.

Vydařený den v Berouně jsme završili návštěvou berounského medvědária s večerníčkovými medvídky Vojtou, Kubou a Matějem. Vystoupili jsme i na místní rozhlednu a na závěr jsme trochu ošoupali kalhoty na skluzavkách dětského hřiště. Akorát nám přišlo trochu líto, že kromě Matýska jsou ostatní letos na turnaji naposled. Ale kdo by chtěl být pořád malý?

4 reakcí na “Zlato a bronz z KP do 8 let”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluju celé úspěšné výpravě, zejména Anežce a Matějovi k medailím! A Jirkovi děkuju za moc pěkný článek, jen houšť a větší kapky – neděje se toho přece málo na našem odloučeném pracovišti v Dolních Kralovicích! :-)

 2. 2
  Jirka píše:

  Startovní listinu tvořily 3 velké výpravy: Zdice (6 dětí), D.Kralovice (Vlašim – 5 dětí) a Jince (4), zbytek světa pak dodal 9 účastníků. Je vidět, kde se s nejmladšími pracuje.

 3. 3
  Tom píše:

  Velká gratulace dětem a trenérovi! A na tvou poslední otázku,Jirko, odpovídám kladně. Já bych tedy pořád malý chtěl být :-)

 4. 4
  Jirka Mejzlík píše:

  Osmiletí měli přes víkend v Mostě Mistrovství ČR, mistrem se stal Daniel Kadlec. V devítikolovém turnaji uhrál krajský přeborník Korec (Jince) 4 body, druhý z KP Babouček 4,5, Civín 5, Rosenbaumová a Plhák 3,5 (všichni Zdice), Balek (Příbram) 4, Honzík Šimurda (Říčany) 3b. Nejlépe z kraje skončil Vystrčil (Říčany) se 6 body na 9. místě. Pořadí je oproti KP dost zpřeházené. My jsme se nezúčastnili.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist