TJ Spartak Vlasim
14
Bře

Jak to v Úholičkách viděl Jaromír

Jaromír Skála

V 9. kole jsme zavítali do Úholiček a při cestě z Prahy jsem byl v očekávání hrací místnosti. Zasedačka obecního úřadu může znamenat leccos, ale rekonstruovaná budova byla samozřejmě příjemným zjištěním. Ale na prohlížení zvenku mnoho času nebylo, první partie skončila až ve čtvrté hodině hry! Žádná rychlá remíza, byť u některých partií se brzký smír i nabízel. Soutěž se však kvapem blíží k závěru a každý bod do francouzského skóre může být v konečné tabulce důležitý. Jako první skončila partie na 1. šachovnici; T.Vojta si připravil již v domácí přípravě zajímavý tah a Vankovi při promýšlení u partie rychle ubíhal čas. Kapitán hostů tak se stoprocentním ziskem odehrál v soutěži 4 partie postupně se 4., 3., 2. a 5. hráčem soutěže (podle FIDE ELO ze zpravodaje), a to zasluhuje gratulaci. Jako další skončila v tomto utkání moje partie, která přitom měla přes 50 tahů. V průběhu jsem získal převahu pěšce, a když už jsem myslel na rychlou výhru, Rosenbaum mě nemile překvapil celkem jednoduchým obratem, po němž se na stole objevila koncovka nestejnopolných střelců. Naštěstí mi i ten jeden pěšeček navíc stačil. Podařilo se vyhrát i V. Mejzlíkovi, když v zřejmě vyrovnané pozici udělal Bílek hrubou chybu. Stavem 3:0 už bylo nakročeno k celkovému vítězství, i přes prohru na 3. desce. Mintěl stál po celou dobu lépe, a přestože P. Vojta měl různé taktické možnosti, koncovka střelce proti jezdci už byla jednoznačná. Na 6. šachovnici pro změnu využil v koncovce stejnobarevných střelců lepšího postavení krále Horák a ohlídal si v závěru i Novákův trik na téměř patovou pozici. A když na 2. desce postupně získal O. Mejzlík proti Hruškovi dva pěšce navíc, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Na posledních dvou šachovnicích se tentokrát Vlašimským nevedlo: Pecháček letos nastoupil poprvé a po zaváhání ve střední hře už měl těžkou úlohu. Sedlák sice mírně tápal, ovšem figura navíc se prostě musela projevit. Innemann bílými nerozehrál zahájení zrovna ideálně a Rakouš z lepší střední hry přešel do zřejmě vyhrané koncovky. Nutno dodat, že pouze v této partii byli domácí favority. Stále se tak držíme Kladnu na dosah a musíme čekat na jeho zaváhání. Vlašim má v závěrečných kolech skvělý los, kdežto Kladenští mají před sebou dva relativně těžké zápasy. Tedy nastoupí-li proti nim soupeři v plné sestavě, a ne jako nějací žebráci v pěti lidech…

2 komentáře na “Jak to v Úholičkách viděl Jaromír”

  1. 1
    Tom píše:

    Jsem línej se dívat do zpravodaje, ale pan Trmal z Příbrami svým elem určitě patří dle ela do první pětky a s tím jsem nehrál, takže musím tímto Jaromíra opravit :-)

  2. 2
    Jaromír S. píše:

    Tak mě nezbylo než se do zpravodajů podívat a skutečně s Trmalem Tomáš nehrál. Co se týče cenných „skalpů“ z letošního KPB, jsou to jen Soural, Chmiel a Vanka.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist