TJ Spartak Vlasim
07
Dub

Kralovice hrají přebor ČR škol

Jirka Mejzlík

Podruhé v řadě se školnímu týmu ZŠ  a MŠ Dolní Kralovice podařilo probojovat na celorepublikové finále čtyřčlenných školních družstev v kategorii 6.-9. třída. Účast si naši žáci zajistili na krajském finále v Neratovicích v závěru minulého roku, tentokrát však o postup nemuseli bojovat až do poslední partie posledního zápasu.

Reprezentuje nás stejná čtveřice jako loni, změnili jsme však pořadí šachovnic. Lukáš Jelínek se posunul na trojku, první desku bude hájit Štěpán Vopěnka, druhou Patrik Pýcha. Hromadu bodů na poslední šachovnici by měla posbírat Nela Pýchová.  Vzhledem k formě všech hráčů v posledních týdnech doufáme, že se podaří minimálně zopakovat loňské 15. místo. Skrytě ale doufáme, že zaútočíme na první polovinu.


Družstvo Dolních Kralovic při loňském finále přeboru škol

Závěrečný turnaj se hraje  7.-8.4. v rekreačním středisku Počta Štědronín. To leží na soutoku Otavy s Vltavou přímo na břehu Orlické přehradní nádrže. Alespoň v leteckém pohledu na mapy.cz vypadá toto místo dost kouzelně. Pořadatelem přeboru je všem známý ing. Zdeněk Fiala se svými spolupracovníky z ŠK Světlá nad Sázavou. Naši výpravu letos vede Jaroslav Pýcha. Loňský realizační tým ve složení ředitel ZŠ Mgr. Roučka a trenér Jiří Mejzlík se postupně z důvodu pracovních povinností rozpadl. Takže jsme rádi, že Jarda mohl na poslední  chvíli zaskočit – s kaučováním i účastí na podobných akcích má již bohaté zkušenosti.

Turnaj se hraje švýcarským systémem na 9 kol za účasti 28 týmů, tempem 2×30 minut, bez zápisu. Prvním kritériem je olympijské hodnocení (v podstatě plné skóre), dalším pak buchholz – tedy pro tuto soutěž klasika. Vzhledem k vyrovnanosti našich 4 šachovnic je uvedený způsob pro nás výhodný – spíš dáme někomu 4:0 než bychom kanára sami dostali.

První kolo začíná v úterý ve 14:00, poslední (páté) večerní kolo končí před dvacátou hodinou. Ve středu se pak pokračuje již od půl osmé, v pravé poledne bychom měli znát celkové výsledky. Pokud bude fungovat připojení nebo aspoň spojení, pokusíme se pod článkem o výsledcích našeho týmu průběžně informovat. Drže palce :-D !!!

57 komentářů na “Kralovice hrají přebor ČR škol”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Jinak o zmiňovaných „obětacích“ se vede diskuze na http://www.chess.cz/kraje/jmss/forum.php .

  Odkaz na průběžné výsledky z MČR škol jsem přidal do „aktuálních odkazů“.

 2. 32
  Maťa píše:

  Tak koukám, že na úvod druhého hracího dne dvě prohry (1,5:2,5 a 1:3) a propad na 18. místo. Nic se ale neděje, bodové odstupy jsou minimální a jako vždy rozhodnou poslední dvě kola. V tom 8. dostaly Kralovice Liberec, papírově přibližně vyrovnaného soupeře. Patrik si dá odvedu s T. Suchomelem, na MČR v Koutech náš hráč v napínavé partii vyhrál, tak snad to vyjde i ve zkráceném tempu! :-)

 3. 33
  Jirka píše:

  Dle telefonických informací mají naši reprezentanti tradiční problémy s časem: Nela spadla při výrazné materiální převaze, když se na dvě minuty zamyslela .-( . Lukáš si v časovkách nevěří a remizuje vyhrané pozice :-( . Tak snad poslední dvě kola vyjdou líp.

  Jinak dnes jsem ve značném pracovním vypětí, a tak mé komentáře budou sporadické.

 4. 34
  Jirka píše:

  I v osmém kole prohra, bodovala akorát Nela. Na zopakování loňského zisku 18 bodů bychom potřebovali vyhrát v posledním kole 4-0 a na to sestava soupeře nevypadá :-( .

 5. 35
  Vláďa píše:

  Koukám, že už jsme spadli na 22. místo. Poslední zápas tipuji na 2,5-1,5 (max. 3-1) pro nás a to bude myslím stačit tak 14.-16. místo. Tak držím oba čtyři palce :-)

 6. 36
  Jirka píše:

  Našim posledním soupeřů se skutečně moc nedaří, mohli bychom udělat solidní výsledek. Kanár by se hodil :-D , nicméně jsem realista a tipuju 3-1 pro nás a celkové 17. místo. Tak držíme palce.

 7. 37
  Filipová píše:

  Borci z Dolních Královic obhájili loňské 15. místo, což je velice pěkný výsledek. Moc blahopřeji!

 8. 38
  Maťa píše:

  Tak nakonec opravdu 4:0! :-) Asi Vláďa opravdu dobře držel palce… :-) 15. místo cca odpovídá papírovým předpokladům, i když včerejšek nás namlsal asi víc.

 9. 39
  Vláďa píše:

  Uf, tak palce už můžu pustit :-)
  S výsledkem jsem se sice netrefil, ale 15. místem jo.
  Všem gratuluji, v téhle konkurenci to není tak úplně špatné.

 10. 40
  Tom píše:

  Škoda dnešního dne. 15.místo je o místo za papírovými předpoklady, takže to na velkou gratulaci není, ale taky to není úplně zlé, takže malá gratulace bude na místě :-D

 11. 41
  Maťa píše:

  15. místo je solidní, nasazení byli jako č. 14, ale pro většinu Kralovických není rapid parádní disciplínou – Nela, Patrik i Lukáš mívají problémy s časem, jak už psal Jirka. Za rok naposledy může hrát kralovická škola ve stejné sestavě (Lukáš a Štěpán budou v devítce), tak to třeba na elitní desítku vyjde! :-) Pokud se krajské finále na podzim povede, mohla by se na MČR podívat i ZŠ Načeradec. Paní Filipová byla už v březnu jednat na škole o sestavě a získala pověření sestavit nominaci, takže už se nestane jako vloni, aby škola místo předního hráče regionu (ve své věkové kategorii) postavila nešachistu…

 12. 42
  Jirka píše:

  Gratulace i od trenéra, finiš se v posledním kole povedl :-) .

  Ten příští rok nevím, vzhledem k početnému houfu kvalitních mladých mám v rukávu i alternativu s Nelou v kategorii 1.-5. třída (její vlastně poslední šance zahrát si „svoji“ kategorii). Zde bychom možná měli spíš šanci na umístění do desítky, usuzuju tak aspoň z výsledků letošní krajské reprezentace z Kralup a Řevnic. Nebo pokud se zadaří, tak by mohla stihnout obojí :-) .

 13. 43
  Jirka píše:

  V konečném pořadí jsme opět předběhli našeho krajského přemožitele (letos Jince), jednou už bychom mohli být nejlepší i na KP. A co začít třeba hned 2. května v Říčanech :-) .

  Jinak mi visí jeden komentář, nejsem na svém počítači a rozšoupl jsem se se smajlíkama.

 14. 44
  Patrik píše:

  Tak jsme doma.Gymnázium Třeboň z prvního kola měla na všech čtyřech šachovnicích III.VT.Jinak článek napíšu já.

 15. 45
  Jarda P. píše:

  Tak letos opět 15.místo,i když si myslím ,že to letošní bylo přeci jen kvalitnější,protože jsme hráli většinou na přednějších stolech. Jinak děti tvořily opět dobrý tým,jak už je u nás zvykem. Co se týká jednotlivých výkonů alespoň z mého pohledu :
  Štěpán to měl na 1 šachovnici těžké,v prohraných partiích dostával dost tlučku,ale 3 body nejsou špatný.Prohlásil též,že už na první nikdy nechce. Na 2. Patrik taky neměl lehký soupeře,dohrával většinou poslední.Asi čtyřikrát hrál střelcovou koncovku,bohužel většinou neúspěšně,ale žádný výprask nedostal. Lukáš potvrdil dobrou formu z Neratovic. Jen nemá nervy na vypjaté koncovky.Třikrát zremizoval partii v lepší pozici s lepším časem. U Nely velká škoda jejích zpadlých praporků,ale to už je obehraná písnička, jinak taky nehrála špatně . Škoda ,že jsme nezískali aspoň o bodík víc,který by nás přiblížil k první desítce. Přeci jen jsme nějaké body zbytečně ztratili než nějaké náhodně získali. Uvidíme za rok.

 16. 46
  Jirka píše:

  Jarda: Řekl bych, že bodík navíc byl za dané konstelace málo reálný – při dalším bodovém zisku do 8. kola bychom v 9. těžko dostali soupeře zralého na kanára (který pak navíc skončil úplně poslední). Já si myslím, že 15. místo v podstatě odpovídá nasazení, a to je celkem úspěch :-) pro tým, kde jediný rapiďák je Štěpán (tentokrát na 1.desce). Ještě by byla varianta dát na první Patrika – pak by se možná udělalo o ten bod víc.

  Nic jste nenapsali o cenovém fondu: 121 hrajících dětí, to se dá něco sehnat. Takové množství jsme měli např. v Sedlčanech na MČR a každý dostal igelitku asi se 7 pěknými upomínkami.

 17. 47
  Jarda P. píše:

  Tak cenový fond byl jenom pro první tři družstva,ostatní dostaly jen diplom.
  Jirka: Já myslím,že i s tím bodem navíc by tam byli velmi hratelní soupeři,ale to je jenom takový „kdyby…“ . To naše umístění určitě odpovídá +- našim možnostem.

 18. 48
  Jirka píše:

  Jarda: Při používání identického softwaru se „kdyby“ může trochu rozpitvat: při remíze 2-2 v osmém kole bychom dostali do devátého nalosované Nýřany, a tam by se kanár taky mohl povést. Bylo by to hlavně na Patrikovi – za Nýřany bodovala nejvíc dvojka. Ale stále je to jenom to „kdyby“.

  Sezóna školních týmů je za námi, tak zase na podzim. Jsem zvědavý na ZŠ Načeradec .-) .

 19. 49
  Maťa píše:

  Fotky z MČR od Jardy jsem dal na http://mata1.rajce.idnes.cz/MCR_skolnich_tymu_-_Stedronin_2009/ . Zaujalo mě, že do nového dresu oblékli i medvěda :-) .

 20. 50
  Jirka píše:

  Jo, medvědi trička nosí, ale spíš pruhovaná. Třeba ho medvěd s někým vyměnil „za polovinu úrodičky“ :-D !!!

 21. 51
  Maťa píše:

  Jirka: Máš na mysli Honzu Kořínka a Stokliče? :-)

 22. 52
  Patrik píše:

  Mědvěd si na chvíli půjčil tričko od taťky. :-D :-)

 23. 53
  Patrik píše:

  Zas to čeká na schválení, to bude asi tím smajlíkem.

 24. 54
  Maťa píše:

  Jeden smajlík prý projde, u dvojitého už je asi problém, aspoň tak praví V. Horák… No nic, máš to schválený :-) .

 25. 55
  Patrik píše:

  Článek mám napsaný, jen ho už přepsat.Tak ho tam Maťo tak za dvacet minut máš.

 26. 56
  Maťa píše:

  OK, díky. Zveřejněn bude ale až zítra, pro dnešek na netu končím.

 27. 57
  Vláďa píše:

  Tyjo, na tý fotce č. 45 to vypadá, že celej mančaft postavila policie ke zdi ;-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist