TJ Spartak Vlasim
30
Pro

Memoriál V. Boříka kořistí Tomáše Vojty

Karel Jukl

V již pravděpodobně ustáleném termínu, na Zlatou neděli, proběhl v týnecké restauraci U Vrtišků 33. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka. Pořadatelé nevyslyšeli pozitivní ohlasy na loňský formát, kdy se hrála bleskovka, a rozhodli se protentokrát zvolit rapidové tempo. Turnaj byl nalosován podle národního rapid ela, které bylo nově zavedeno letos v září a je pravidelně aktualizováno každé dva měsíce. Začátek nabral drobné zpoždění, když se několik pražských řidičů nechalo zaskočit silniční uzavírkou poblíž nedalekých Čakovic. Naplánovaných sedm kol po 2 x 20 minutách ale nedávalo příčinu k nervozitě a kolem půl desáté již mohlo všech 32 přítomných šachistů zasednout k partiím.

Bez ztráty květinky proplul turnajem podle očekávání Tomáš Vojta. Ten měl již po pátém kole jednobodový náskok, takže mohl následně s klidným svědomím přijmout nabídku rychlé remízy od druhého nasazeného Františka Hostičky. Poslední kolo překvapení nepřineslo a Tomáš Vojta se stal vítězem turnaje právě před Františkem Hostičkou.

Trošku větší bitva se strhla o třetí příčku, když se do čela pětibodových postavil David Zvára před Martina Královského a Ondru Matějovského. Ondrovi se příliš nepovedl vstup do turnaje a s 50% po třech kolech moc spokojený nebyl. Pak ale zahrál téměř bezchybně a v posledním kole si navíc poradil s domácím nestorem Mirkem Fialkou. Z domácích hráčů tak nejlépe dopadl Milan Holub, když skončil na 8. místě.

Foto z turnaje:


Tomáš Vojta poráží Zdeňka Hábu.


Souboj o 3. místo mezi Davidem Zvárou a Martinem Královským.


Ondra Matějovský v dresu šachové školy STAMAT


Dan Houdek drtí Radovana Tlamsu.


Štefan Koper dává flek.


Na baru, tam to žilo … :-)

Výsledky turnaje na chess-results

79 fotek

9 reakcí na “Memoriál V. Boříka kořistí Tomáše Vojty”

 1. 1
  Maťa píše:

  Zítra se koná v Týnci nad Sázavou další ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka. Pořadatelé v posledních letech střídají hrací tempo, takže na rozdíl od loňského rapidu se letos hraje bleskovka (5 minut na partii). Karel Jukl za pořadatele případným novým zájemcům o účast z našeho oddílu slibuje startovné bez příplatku. Auto Tomáše Vojty je ale v tuto chvíli plné, takže kdyby se chtěl někdo přidat, musel by si zajistit dopravu… Propozice jsou na http://www.sachytynec.cz/.

 2. 2
  Maťa píše:

  Boříka dnes opět vyhrál Tomáš Vojta, třetí skončil jeho bratr Pavel. Snad si umístění Vlašimáků a kamarádů, kteří k nám mají blízko, pamatuju dobře: 6. Víťan Moravec, 7. Ivo Hradecký, 8. Nela Pýchová, 10. Petr Havelka, 12. Ondřej Matějovský… Finále B jsem nesledoval, ale náš současný člen Roman Šimák bojoval o první trojku (tedy celkové 15. místo), nakonec asi neúspěšně, ale to si nejsem jist. Hrálo 28 šachistů.

 3. 3
  Tom píše:

  Fotky z Boříka:
  http://tjjawabrodce.rajce.idnes.cz/Memorial_Vojtecha_Borika_2014/

  Článek slíbil napsal Karel.

 4. 4
  Maťa píše:

  Nesliboval článek i Ivo? :-)

 5. 5
  Tom píše:

  Nesliboval. Domluvil jsem to s Karlem, který „nadšeně“ souhlasil. ;-)

 6. 6
  Jukelník píše:

  Ale samozřejmě pokud to Iva potěší, tak mu to milé privilegium rád přenechám.

 7. 7
  Tom píše:

  Kdepak Karle, je to na tobě. Pošli mi s článkem prosím i ofocenou finálovou tabulku. Díky.

 8. 8
  Maťa píše:

  Tabulka finále A se objevila na chess-results: http://www.chess-results.com/tnr156433.aspx?lan=5&art=4&wi=821.

 9. 9
  Maťa píše:

  A už tam jsou i ostatní tabulky (finále B + základní skupiny). Mohu tedy doplnit svůj komentář č. 2: Roman Šimák skončil na 20. místě. http://www.chess-results.com/tnr156434.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&wi=821&snr=9

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist