TJ Spartak Vlasim
28
Pro

Vlašim dobyla Říčany

Patrik Pýcha

Poslední Regionální žákovská liga končícího kalendářního roku se uskutečnila 21. prosince v Říčanech. Na místo konání dorazilo přes sto dětí, a jak se záhy ukázalo, mezi nimi skvěle naladění vlašimští šachisté, kteří „labutí pevnost“ naprosto vyplenili.

Turnaj A

Ríšovi Mládkovi (1704) se v Říčanech poprvé podařilo získat v nejsilnějším turnaji plný počet bodů a zdálo se, jako by pro něj byla každá partie jen příjemnou procházkou růžovou zahradou. Další dvě medaile i přes nebezpečnou hordu říčanských šachistů vybojovali také vlašimští hráči. Stříbrná příčka připadla se 3 body Frantovi Helebrandovi (1725) a bronzová se stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením Kubovi Vojtovi (1258).

Turnaj B

V turnaji B se z vítězství radoval Roman Šimák z ŠK KDJS Sedlčany, který nepustil soupeřům ani remízu a vybojoval 7 bodů. O bod méně získal Jan Heger z KŠ Říčany 1925 a o další bod méně na třetí pozici Eva Potůčková z TJ JAWA Brodce.

Výsledky vlašimských nadějí:

12. Petra Píšová – 4,5/7
31. Jan Žirovnický – 3
32. Štěpán Filip – 2,5
33. Ondřej Hrabě (ŠŠ STAMAT) – 2,5
36. Filip Kůra – 2
37. Filip Vopálka – 2
40. Lukáš Zeman – 1,5

Turnaj C

I v turnaji C se našel stoprocentní hráč, jímž se stal Petr Müller z KŠ Říčany 1925. Pěkný úspěch zaznamenal Jan Bohuňovský, který se 6 body obsadil druhé místo. Z bronzu se mohl radovat Václav Bartoš, jenž vybojoval 5 bodů.

Výsledky vlašimských nadějí:

6. Adam Slavík – 5/7
9. Šimon Pěnkava (ŠŠ STAMAT) – 4,5
17. Lukáš Smetana – 4
19. Lukáš Škrabánek – 4
21. František Jelínek – 3,5
22. Martin Machyán – 3,5
23. Šimon Mládek – 3,5
27. Petr Chalupecký (ŠŠ STAMAT) – 3
32. Petr Harazim – 2,5

Jako vždy děkuji pořadatelům i Petru Havelkovi za skvěle zvládnutou práci. Regionální žákovská liga bude pokračovat v novém roce dalším turnajem v Říčanech.

Výsledky všech turnajů RŽL

Průběžné pořadí RŽL po 6 odehraných turnajích

Fotky od Karla Jukla

6 reakcí na “Vlašim dobyla Říčany”

 1. 1
  Maťa píše:

  Naši žáci si samozřejmě za poslední předvánoční vystoupení zaslouží pochvalu! Z dalších hráčů mě překvapilo těch zmiňovaných 7/7 sedlčanského Romana Šimáka. Roman na svůj výsledek navázal v úvodním kole včerejšího turnaje ve Stříbrné Skalici, kde odremizoval svého trenéra: http://www.chess-results.com/tnr119759.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&wi=821&snr=25. Možná tím Petra „potrestal“ za to, že ho po říčanském triumfu nevzal do McDonalda, jak navrhoval Jirka Vopálka :-) .

  Jinak příští turnaj je opravdu opět v KD Labuť v Říčanech, nicméně pořadatelem bude tentokrát druhý říčanský klub – Figurka. Hlavní pořadatel Vláďa Kořen nám říkal, že chystá nějaké pěkné překvapení…

 2. 2
  Tom píše:

  Pochvalu zaslouží ti z áčka, v béčku /kromě Péti/ už to žádná sláva nebyla. Snad to příště i tam bude lepší.

 3. 3
  Tom píše:

  Včera jsme si s dětmi udělali výlet do Pelhřimova, kde se hrál jeden z turnajů KP Vysočina (což je obdoba naši RŽL). Výsledky nejsou zas tak důležité (v týdnu asi malý článeček napíši), ale aby jsme si vážili organizace naší regionální žákovské ligy (díky Petře Havelko :-) ), tak pro zajímavost uvádím: prezentace do 8,50 – začátek 1.kola v 10,00h. Konec posledního kola v 15,15h. – začátek vyhlašení výsledků v 16,15h. Do teď nejsou nikdy zveřejněny výsledky …

 4. 4
  Maťa píše:

  Výsledky jsem našel na http://www.kssv.cz/index.php?page=view&ida=453, bohužel ale bez křížové tabulky. Hodně dobře prý zahrála Péťa Píšová, její výsledek to ostatně potvrzuje. Podle Jirky Vopálky prý dokonce porazila jednoho ze Skořepů, tomu se mi ale skoro nechce věřit, možná jsem to jen špatně pochytil ;-) . Každopádně ale porazila Kubu Vojtu, což je taky nečekaná záležitost.

 5. 5
  Tom píše:

  Zítra pokračuje v Říčanech RŽL a zdá se, že padne rekord v počtu účastníků :-) Přihlášeno je 110 dětí:
  http://www.chess-results.com/tnr124322.aspx?lan=5

 6. 6
  Tom píše:

  Dnešní žákovská liga v Říčanech se nám příliš nepovedla. Za zmínku stojí 5.místo Péti Píšová v béčku a 5 bodů v céčku Fandy Jelínka. U ostatních to byla bída s nouzí … :-(

  Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr124322.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES&wi=821

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist