TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled událostí roku 2013

Z roku 2013 zbývá už jen pár hodin, a tak je příhodná doba podívat se, co se za těch předchozích 365 dnů v našem oddíle událo. A nebylo toho málo! Díky pěti medailím z Mistrovství České republiky a dvěma z evropských akcí se zapíše do dějin Spartaku Vlašim jako nejúspěšnější v historii!

Leden

Vojtěch Mejzlík zahájil svou challenge, na jejímž konci plánuje mít elo 2300. Lednové elo přineslo vlašimským hráčům především ztráty. Jirka Rýdl, Julie Vilímová a Vojtěch Mejzlík si zahráli Open Praha. V anketě o nejlepšího sportovce roku na Benešovsku v kategorii kolektiv – mládež bylo vlašimské družstvo starších žáku vyhlášeno jako nejlepší tým (Nela Pýchová skončila na 3. místě v kategorii mládež – jednotlivci). 6. kolo Regionální žákovské ligy v Říčanech vyhrál Vojtěch Filip. Jakub Vojta a Vojtěch Filip skončili druzí ve svých kategoriích na turnaji v Táboře. Dorosteneckých tým vyhrál se 100% bodovým ziskem základní část extraligy. Byl překonán měsíční rekord v návštěvnosti našeho webu (10 707 přístupů).

Únor

Vojtěch Filip vyhrál kvalitně obsazený turnaj pro mládež ve Světlé nad Sázavou, úspěch Vlašimi podtrhla skvělým 3. místem Julie Vilímová. Dan Ždych obsadil 1. místo mezi chlapci v turnaji“B“ v 7. kole RŽL v Říčanech. Vlašim B nadělila v regionálním přeboru Sedlčanům málo vídaného kanára 8:0. Neuvěřitelných 51 rodinných dvojic se sešlo na oblíbeném turnaji v Pravoníně (vyhráli otec a syn Doležalové).

Březen

Nela Pýchová získala stříbro na Mistrovství České republiky v kategorii D14 (Jirka Rýdl skončil pátý v H16 a Julie Vilímová šestá v kategorii D12). Tomáš Vojta obsadil 3. místo na Memoriálu Petra Kunce v Postupicích. Základní škola Vorlina obsadila 12. místo v kategorii 1. – 5. třída na MČR školní týmů. Vojtěch Filip vyhrál 8. kolo Regionální žákovské ligy v Pravoníně a potřetí v řadě se stal celkovým vítězem tohoto seriálu turnajů. Julie Vilímová si zahrála Turnaj šachových nadějí ve Frýdku-Místku. Vlašim“C“ obsadila s bilancí 8 výher, 2 remíz a jediné porážky celkové 2. místo v regionální soutěži (Dolní Kralovice“B“ obsadily šestou příčku).

Duben

Vlašimský dorostenecký tým pod vedením trenéra Ondřeje Matějovského získal stříbro v extralize dorostu, čímž vyrovnal svůj nejlepší historický výsledek. Tomáš Vojta a David Zvára brali první a třetí místo na oblíbeném rapidu v Sedlčanech. Vlašim“B“ vyhrála s bilancí 9 výher a 1 porážky regionální přebor a postoupila do krajské soutěže. Pravonín v posledních dvou kolech regionálního přeboru deklasoval silné Brodce“B“ 7,5:0,5 a Čáslav 8:0 a obsadil celkové 2. místo. Dolní Kralovice“A“ s bilancí 9 výher a 2 remíz skončily na 2. místě v krajské soutěži (díky tomu, že se vítězná Mladá Boleslav vzdala postupu, Kralovice postoupily do krajského přeboru). V 1. lize dorostu obsadilo vlašimské béčko výborné 5. místo. Kubík Vojta se v sedmi letech stal krajským přeborníkem do 10 let v rapid šachu, na KP do 8 let v Benešově pak skončil druhý. Družstvo dospělých zaznamenalo nejlepší výsledek v historii, když skončilo na 3. místě ve 2. lize.

Květen

Jakub Vojta získal ve Vyškově bronz na Mistrovství České republiky do 8 let! Sourozenci Pýchovi a Ondra Matějovský si zahráli open v Karlových Varech. Tomáš Vojta vyhrál silně obsazený Zvolský rapid. Vlašimský tým vyhrál krajský přebor družstev mladších žáků. Patrik Pýcha připsal ke svému elu 136 bodů, Robin Hrdina 158 a Jirka Rýdl neuvěřitelných 186! Tradičně velká výprava se zúčastnila openu v Janských Lázních, nejvíce zaujal výborným 11. místem v openu“B“ talentovaný Ríša Mládek (Tomáš Vojta vyhrál doprovodné turnaje v bleskovce a Fischerových šachách). Nela Pýchová si zahrála uzavřené Mistrovství České republiky žen (obsadila šestou příčku). Vojtěch Filip vyhrál silně obsazený turnaj pro mládež v Havlíčkově Brodě. Tomáš Vojta ve dvojici s Honzou Šťastným vyhrál v Říčanech Holomajznu.

Červen

Vlašim získala na Seči stříbro na Mistrovství České republiky družstev starších žáků. Tomáš Vojta skončil pátý na rapidu v Chotěboři. Vlašim obsadila v Táboře 14. místo na Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Ríša Mládek (H12) a Julie Vilímová (D14) se stali v Mladé Boleslavi krajskými přeborníky (stříbro získala Anežka Vlková v D14).

Červenec

Na Mistrovství ČR juniorů v rapid šachu se Davidu Zvárovi nedařilo. Robin Hrdina se zúčastnil Niki openu v Náchodě. Velká výprava se zúčastnila turnaje na Vsetíně (Nela Pýchová obsadila výborné 6. místo). Jirka Rýdl obsadil pěkné 15. místo na openu v Klatovech. V konkurenci 120 družstev obsadila Vlašim na MČR 4členných družstev 10. místo. V hlavních turnajích na Czech openu v Pardubicích nás reprezentovala Julie Vilímová.

Srpen

Do Vlašimi přestoupil ze Sedlčan Jan Sadil a ze Zruče Karel Pitra. 67 dětí a vedoucích se zúčastnilo dětského tábora se zaměřením na šachy v Růžené u Milevska. František Innemann si zahrál v Rychnově Mistrovství ČR seniorů. Naprostým vlašimským triumfem skončil open v Říčanech – Ondra Mejzlík vyhrál turnaj“A“ a stal se krajským přeborníkem mužů a Karel Pitra senzačně vyhrál turnaj“B“.

Září

Nela Pýchová vybojovala stříbro na Mistrovství Evropské unie v kategorii dívek do 14 let. Na otevřeném krajském přeboru v bleskovce v Hostomicích skočil Tomáš Vojta na 2. místě. Ondřej Mejzlík (2314) a Jirka Rýdl (2210) dosáhli svého nejvyššího osobního ratingu. Nela Pýchová se famózním výkonem 9 z 9 stala mistryní České republiky v rapid šachu dívek do 14 let. Za hojné vlašimské účasti proběhlo na Jizbici soustředění talentů Středočeského kraje. Otevřený oddílový přebor v rapid šachu vyhrál Tomáš Vojta před Jirkou Rýdlem a Pavlem Vojtou. Jirka Rýdl zazářil 5. místem na rapidu v Hostivicích, když mimo jiné porazil velmistra Neumana.

Říjen

Dan Houdek a Tomáš Vojta se zúčastnili největšího turnaje Slovenska Open Tatry (Tomáš obsadil výborné 8. místo). Nela Pýchová získala bronz na Mistrovství Evropy v Černé Hoře v kategorii dívek do 14 let! 8. října  – v den, kdy Nela bojovala v Budvě o zlato – byl překonán denní rekord ve sledovanosti našeho webu (633 individuálních přístupů). Dorostenecké družstvo zahájilo novou extraligovou sezónu čtyřmi vítězstvími. Robin Hrdina zahrál výborně v družstvu Středočeského kraje na turnaji v Bratislavě, v elitním výběru hrála i Julča Vilímová. Ríša Mládek vyhrál turnaj Regionální žákovské ligy v Čerčanech. Z Vlašimi do Říčan přestoupila na technický přestup Julie Vilímová.

Listopad

Jirka Rýdl (H16) a Nela Pýchové (D16) se stali v Hrdoňově mistry Čech (úspěch vlašimské výpravy podtrhli 4. mistem v H16 Vojtěch Filip a 5. místem v H12 Ríša Mládek). V prestižním regionálním derby porazila ve 2. lize Vlašim Říčany hladce 5,5:2.5. V okresním přeboru škol zvítězilo ve středních školách Gymnázium Vlašim, druhý stupeň pak ovládla ZŠ Dolní Kralovice. Fanda Helebrand obsadil 2. místo na žákovské lize v Jílovém. Péťa Píšová a Filip Kůra se zúčastnili Mistrovství Čech do 10 let (Péťa obsadila mezí dívkami 6. místo). Robin Hrdina se zúčastnil v Havlíčkově Brodě polofinále MČR juniorů. Ríša Mládek obsadil 2. místo na žákovské lize v Týnci.

Prosinec 

Nela Pýchová byla v Nymburce vyhlášena nejlepším sportovcem roku ve Středočeském kraji v kategorii mládež. Oddílový čertovský turnájek pro děti vyhrála Péťa Píšová. Na krajském přeboru škol obsadily základní škola Vorlina (1. stupeň) i gymnázium Vlašim (střední školy) shodně 3. místo. Regionální žákovskou ligu v Pravoníně vyhrála Nela Pýchová, v Říčanech pak triumfoval Ríša Mládek. Jirka Rýdl, Robin Hrdina a Nela Pýchová se v Brně zúčastnili prestižního Mistrovství ČR v bleskovce (Nela obsadila mezi ženami skvělé 6. místo). Tomáš Vojta vyhrál během jediného týdne hned 3 vánoční turnaje (Boříka v Týnci, naši bleskovku v Chotýšanech a rapid v Uhlířských Janovicích).

Užívejme si a važme si těchto úspěšných let, nikde není psáno, že budou trvat věčně. Všem spoluhráčům, kamarádům, ale i soupeřům přejeme do nového roku 2014 mnoho úspěchů nejen za šachovnicí.


Přehled událostí roku 2012 , 2011

10 reakcí na “Přehled událostí roku 2013”

 1. 1
  Vojta M. píše:

  Výborný článek! Také všem přeji úspěšný vstup do roku 2014 a hlavně hodně zdraví a pohody.

 2. 2
  Vláďa píše:

  Hezkej článek. Kdopak jej napsal? :-)

 3. 3
  Jirka M. píše:

  Já přeji všem hodně zdraví. A také úspěchy nejen za šachovnicí, ale i v osobním a pracovním životě, žákům a studentům pak i ve škole.

  Jinak článek se moc povedl. A jsem moc rád, že jsem členem takto úspěšného, ale hlavně pohodového a po všech stránkách aktivního oddílu. A moc doufám, že to tak vydrží i další roky.

 4. 4
  Jarda a Iveta P. píše:

  I my přejeme co nejpohodovější rok 2014 a hodně úspěchů nejen za šachovnicí, ale i v běžném životě.

 5. 5
  Vláďa píše:

  Souhlasim s Jirkou (ad 3) a pripojuji se k prani :-D

 6. 6
  Maťa píše:

  I já všem přeji pohodový právě započatý rok – ať se vám vše daří! A také chválím pěkný souhrn, jehož autor si nepřál být jmenován (odpověď Vláďovi na komentář č. 2) :-) .

 7. 7
  Maťa píše:

  V dnešním Benešovském deníku vyšla první část (leden – červen 2013) podobného souhrnu, jaký je v tomto článku, akorát se samozřejmě týká všech sportů. Tentokrát autor informace čerpal i na našem webu, takže šachů je tam spousta. Myslím, že je to zásluha Marie Filipové, která na to vloni autora upozornila.

 8. 8
  Maťa píše:

  A dnes vyšla v Benešovském deníku druhá část, kde je šachů ještě víc, protože největší úspěchy zaznamenal náš oddíl v druhé polovině roku (zejména zásluhou Nely Pýchové).

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Maťou zmiňovaný přehled v internetové podobě : http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/co-prinesl-rok-2013-ve-sportu-na-benesovsku-20140103.html
  Jen mi tam chybí zmínka o úspěšných Zaječicích.

 10. 10
  Maťa píše:

  To je pravda, ale když to srovnám s loňskem, kdy souhrn zmiňoval jen třetí místo ZŠ Dolní Kralovice na republikovém finále přeboru škol… ;-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist