TJ Spartak Vlasim
21
Pro

Velké ocenění pro Nelu Pýchovou

Jarda Pýcha

Nymburk,  jenž se v nastávajícím roce může pyšnit titulem Evropské město sportu, se stal 16. 12. 2013 dějištěm vyhlášení nejlepších sportovců Středočeského kraje. Dle slov předsedy SKO ČUS Pavla Suka šlo po několikaleté odmlce vlastně o pilotní ročník této akce, jejíž organizace se chopila agentura ČOK-CZ. Vážnost akce dokládala i přítomnost mnoha význačných hostů, z kterých jmenujme alespoň starostu Nymburka a zároveň náměstka hejtmana Miloše Peteru a nového předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka.

Celý přibližně dvouhodinový program, v němž vystoupili Marián Vojtko, Josef Vágner, Michaela Nosková a skupina BEK OFIS, vtipně moderoval Radek Šilhan, mnohým známý třeba z uvádění fotbalové Ligy mistrů na stanici Prima Cool.

V nymburském Obecním domě sledovalo kolem třech stovek přítomných vyhlášení celkem 10 vypsaných kategorií (Nejlepší sportovec, Nejlepší talent, Nejlepší sportovní kolektiv mužů, Nejlepší sportovní kolektiv žen, Síň slávy, Zasloužilý funkcionář, Nejlepší krajánek, Nejlepší trenér, Handicapovaný sportovec, Hvězda Deníku).

Nás nejvíce zajímala první vyhlašovaná kategorie slavnostního večera „Nejlepší talent“, do níž byla nominována za své letošní výkony i Nela Pýchová a kde komise složená z tělovýchovných funkcionářů a pracovníků okresních sportovních svazů, dále představitelů měst, zástupců redakcí regionálního tisku a sponzorů, vybírala nejlepšího mladého sportovce do 15 let.

Už samotnou účast na galavečeru a tedy předpoklad umístění mezi nejlepší desítkou bylo možno považovat za úspěch, jen jsme tedy očekávali, kam až na pomyslném žebříčku vystoupá. Z toho, že Nelino jméno zaznělo nakonec jako poslední a ona tak převzala  z rukou Jana Hamáčka ocenění pro nejlepšího mladého sportovce Středočeského kraje, jsem byl tak trochu „v šoku“. Přeci jen, v desítce oceněných se to jen „hemžilo“ medailisty z ME či MS .

Kategorie nejlepší talent:

1. Pýchová Nela (1999) šachy 104
2. Hiršlová Anna (2000) karate 93
3. Savin Cristian (2000) badminton 91
4. Vetešník Jakub (2003) kickbox 86
5. Miko Dušan (2000) plavání 68
6. Doudera Lukáš (1998) lední hokej 64
7. Cozl David (2001) plavání 60
8. Veselý Jakub (1998) atletika 54
9. Le David (1998) karate 54
10. Štemberková Zuzana (1998) kanoistika 54

To, že ke konci večera vystoupala Nela na pódium ještě jednou a převzala  ocenění „Hvězda deníku Středočeského kraje“, bych považoval za takový příjemný bonus, za který bych rád poděkoval jejím fanouškům, o této ceně totiž rozhodovali čtenáři odesláním hlasovacích lístků.

Hvězda Deníku

1. Nela Pýchová šachy Spartak Vlašim
2. Ondřej Topič plavání PK Příbram
3. Kateřina Laňková plavání PK Příbram
4. Karel Palma kanoistika Lokomotiva Nymburk
5. Dragon Team dračí lodě Lokomotiva Nymburk
6. Veronika Vacková  jezdectví JK Vacek
7. Filip Vít karate AŠ Mladá Boleslav
8. Kateřina Novotná  rychlob. na kr. dráze KSB Benátky n/J
9. Katarina Balana kanoistika Tartan Sedlčany
10. Jakub Pečenka  karate AŠ Mladá Boleslav

Vyhlášení středočeských sportovců tedy znamenalo veliký úspěch nejen pro Nelu, jejího trenéra Ondru Matějovského, vlašimský šach, ale obecně i šach jako takový. Vždyť, kdo by si pomyslel, že šachy by se mohly vyšplhat až na samotný vrchol v konkurenci ostatních, mezi lidmi většinou mnohem populárnějších sportů. Samozřejmě, výsledky anket nemohou být vždy objektivní a těžko se porovnávají úspěchy různých sportovních odvětví, přesto však každé takové ocenění potěší a možná dodá chuť a energii do další práce.

Rozhovor Nely Pýchové uveřejněný v Benešovském deníku:

Článek o vyhlášení sportovce roku v Nymburském deníku

13 reakcí na “Velké ocenění pro Nelu Pýchovou”

 1. 1
  Vojta M. píše:

  Obrovská gratulace Nele i Ondrovi k dalšímu pěknému ocenění. A rovnou sem přidám i gratulaci a obdiv za dnešní předvedený výkon v Brně. Myslím si, že sen o tom být na úrovni české ženské reprezentace začíná nabírat reaálných obrysů. Po pěkném vystoupení na MČR žen hned další turnaj, kde Nela držela krok s nejlepšími.

 2. 2
  Vojta M. píše:

  Až budu velkej, chci hrát jako Nela.

 3. 3
  Jan Fiala píše:

  Až budu velkej, chci trénovat jako Maťa.

 4. 4
  bohouš z buše píše:

  Skvělé pro Nelu, Ondru, jejich oddíl i šachy! Gratuluji!
  (skromně se domnívám, že za letošními výsledky Nely stojí rozhodnutí poslechnout Cimrmanovu utrousenou moudrost: Na srdce do Poděbrad, na šachy na..)
  Pro Vojtu a Jana útěcha: bez malých nejsou velcí

 5. 5
  Vojta M. píše:

  Jan Fiala: Ale Maťa už moc netrénuje, taky to je na jeho výkonech vidět :-)

 6. 6
  Vojta M. píše:

  Bohouš z Buše: Na velikosti nezáleží :P

 7. 7
  Vláďa píše:

  Gratuluji Nelo k velkemu krucku na ceste mezi svetovou spicku a Matovi k jeho veleuspesne nápomoci.

 8. 8
  Marie F. píše:

  Milá Nelo,
  přidávám se k celé řadě gratulantů a přeji ti do budoucna aby sis splnila i ta nejtajnější přání kam se chceš v šachu posunout a abys podávala jen a jen skvělé výkony. K tomu patří přání pevného zdraví a hodně, hodně štěstí.

 9. 9
  Tom píše:

  Koukám, že zpráva o vyhlášení této ankety se dostala i na Novoborský šachový server:
  http://www.nss.cz/nejen-hvezdou-ctenaru-deniku

 10. 10
  Maťa píše:

  Při této příležitosti připomínám, že v těchto dnech končí hlasování o hvězdu čtenářů Benešovského deníku v okresním kole stejné ankety (je zajímavé, že to krajské proběhlo dřív, většinou to bývá naopak). I zde můžete samozřejmě hlasovat a na rozdíl od kraje je v nabídce víc našich šachistů: kromě Nely ještě Jirka Rýdl, Jakub Vojta, družstva starších žáků (Zaječice), dorostenci (extraliga) i Vlašim A (2. liga dospělých). Hlasování končí ve čtvrtek 27. 12. v 15 hodin, do té doby musí být kupony v redakci. Poštou se to tedy už nestihne, ale kdo chce, může ještě zahlasovat na bleskovce v Chotýšanech – někdo to pak v Benešově hodí do schránky…

 11. 11
  Maťa píše:

  Vyhlášení okresního kola sportovce roku 2013 proběhne v úterý 7. ledna od 18 hodin v divadelním sále hotelu Pošta v Benešově. Mezi nejlepší se kromě Nely Pýchové dostalo i naše áčko za 3. místo ve 2. lize (kategorie dospělých kolektivů). Na mládežnická družstva se pro mě překvapivě tentokrát nedostalo, tak jsem zvědav, které kolektivy porotu zaujaly víc než dvě 2. místa v ČR ;-) .

  Na finálový večer mám k dispozici několik vstupenek, tak se o ně můžete přihlásit. Zejména by byla vhodná účast členů áčka…

 12. 12
  Maťa píše:

  Den před vyhlášením okresních sportovců se ještě jednou připomenu. Máme 10 vstupenek, zatím je nás 7, takže ještě jsou tři volná místa. I místa v autě z Vlašimi bych nejspíš mohl zařídit.

 13. 13
  Maťa píše:

  Na dnešním vyhlášení sportovce roku okresu Benešov obsadilo naše áčko 4. místo v kategorii dospělých kolektivů (za 3. místo ve 2. lize). Nela se překvapivě mezi jednotlivci do elitní pětky nevešla, zato ale vyhrála cenu čtenářů (dostala nejvíce hlasů). http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/nejuspesnejsim-sportovcem-roku-2013-je-libor-podmol-vicemistr-sveta-fmx-20140107.html

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist