TJ Spartak Vlasim
11
Pro

KP škol: Dva bronzy do Vlašimi

Tomáš Vojta

Včera se v Neratovicích uskutečnilo krajské kolo ZŠ a SŠ družstev v šachu. Po dobrých výkonech v okresním kole si v něm účast zajistila hned 3 školní družstva složená z hráčů Spartaku Vlašim. Bohužel ale do Neratovic dorazila pouze dvě. Základní škola v Dolních Kralovicích se rozhodla turnaj neobsadit. Což je opravdu s podivem, družstvo okolo Nely Pýchové a Anežky Vlkové by určitě mohlo pomýšlet na přední příčky.

1. – 5. třída

Základní škola Vorlina postoupila z okresního kola s odřenýma ušima, a tak se v krajském kole neočekával žádný zázračný výsledek. Družstvo ve složení 1.Vojta J., 2.Vopálka F., 3.Žirovnický J., 4.Smetana L. ale předvedlo heroický výkon a do poslední partie útočilo na postup do celostátního finále (postupovaly 2 nejlepší týmy). Nakonec to o půl bodu nevyšlo, ale i tak je 3. místo velkým úspěchem. Tahouny týmu byli Kubík (6,5b.) a Lukáš (6b.). Vzhledem k tomu, že všichni kluci zůstanou na prvním stupni, je velká šance, že na přední příčky mohou útočit i za rok.

Podrobné výsledky 1. stupně

6. -9. třída

V turnaji žáků druhého stupně, jak bylo zmíněno výše, jsme zastoupení neměli, a tak jen pro pořádek výsledky. Vyhrálo Kladno před ZŠ Liteň a ZŠ Buštěhrad. Čtvrté skončily Sedlčany pod vedením Petra Havelky.

Podrobné výsledky 2. stupně

Střední školy

Středním školám jasně kralovala gymnázia Kladna a Příbrami. Vlašimský gyml ve složení 1.Pýcha P., 2.Mládek R., 3.Jelínek L., 4.Sibal M. obsadil třetí příčku, což není špatný výsledek. Odstup od prvních dvou týmů byl ale obrovský a kluci určitě chtěli více bojovat o postup do celostátního finále.

Podrobné výsledky středních škol

Všechny tři turnaje se hrály švýcarským systém na 7 kol tempem 2×20 minut.

Fotky od Karla Jukla

4 reakcí na “KP škol: Dva bronzy do Vlašimi”

 1. 1
  Maťa píše:

  I v kategorii 2. stupeň jsme měli zastoupení, a to v osobě Honzy Sadila (od srpna je členem vlašimského oddílu), který v sestavě sedlčanského gymnázia dosáhl velmi dobrého výsledku: http://www.chess-results.com/tnr117733.aspx?lan=5&art=20&wi=821&snr=8. Co se týče Dolních Kralovic, tak ty by podle mě také získaly medaile, dovedu si představit i zlaté, určitě jet (i bez Laňků) měly…

  Jinak gratuluji oběma vlašimským školám. Předpokládám, že Vorlina měla nejpočetnější realizační tým (Hradecký, Vojta, Vopálka) – s takovou podporou mě medaile nijak nepřekvapily :-) . Jestli se chtěl vlašimský gympl poprat o postup, jak píše Tomáš, nevím, každopádně to moc reálné nebylo, David Zvára chyběl a ty dvě první školy byly prostě silnější. Přece jen Michal nehraje už 4 roky a Lukáš toho v posledním roce taky moc nenahrál. Ríša dosáhl pěkného výsledku, mimo jiné porazil účastníka ME v Gruzii 2010 Vaška Soukupa a prohrál jen s ostřílenými silnými borci. U Patrika si samozřejmě dovedu představit lepší výsledek, nicméně první desku taky tak nějak podržel…

 2. 2
  Tom píše:

  Realizační tým hlídal u východu z budovy (čti: v dobře zásobeném bufetu), aby děcka nikam neutekly a aby rozdováděné při cestě neskočily pod nějaký rozjetý vlak. Žádné jiné zásluhy si na dobrém výsledku nepřisuzuje. :-D

 3. 3
  Anonym píše:

  Škola Dolních Kralovic si za své rozhodnutí může sama. Je mi líto holek a vlastně i Jardy, který by toho měl víc na koukání. Bohužel jsem se o plánované neúčasti dozvěděl až v pondělí těsně před akcí a spíš to bylo oznámeno, než že jsem to mohl nějak ovlivnit. To nic ale nemění na faktu, že zítra by mělo jet do Pravonína z nového kroužku na zš šest dětí. Organizuji si to sám, takže účast bude. Třeba se vybuduje pro roky budoucí nová generace. Až zítra dořeším s posledními rodiči potvrzení o účasti dětí, napíšu hermelínovi. Šachy pro Kralovice doufám Maťa či Patrik vezmou, nemám je ještě vrácené :-)

 4. 4
  Vojta M. píše:

  Samozřejmě jsem to byl já, jen jsem se nepodepsal.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist