TJ Spartak Vlasim
09
Pro

V Táboře povinnost splněna

Jarda Pýcha

Jediné kolo měla na pořadu o tomto víkendu nejvyšší dorostenecká soutěž a v něm se vzájemně utkala před začátkem extraligy spárovaná družstva. Vlašimské áčko čekala cesta na jih Čech, do Tábora. Pohled na tabulku, v níž se oba soupeři nacházeli na opačných pólech, stavil do role jasného favorita naše družstvo. I když bylo předem skoro jisté, že výsledek sobotního zápasu nebude podstatný pro nasazení do finálových skupin, hodně teoretická možnost důležitosti zápasu tu přeci jen byla.

Do klubovny místního Šachklubu jsme dorazili ve dvou „vlnách“ včas a už před desátou hodinou mohl pan Odehnal zápas, ke kterému naše družstvo usedlo v sestavě Jirka Rýdl, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Vojta Filip, Martin Horák, Ríša Mládek, zahájit.  Na všech šachovnicích měli vlašimští hráči velkou elovou převahu, a i když se na čísla samozřejmě nehraje, přeci jen se čekal poměrně jednoznačný, některými jedinci nazývaný jako přátelský, zápas, což se naštěstí i potvrdilo.

V už po poměrně  krátké době jsme si vlastně zajistili 100% účast ve finále A, když své partie přesvědčivě vyhráli Martin, Vojta a Jirka – 3:0. V té chvíli to vypadalo, že by mohlo naše družstvo podruhé v letošním ročníku uštědřit svému soupeři kanára, Ríša byl vyhraný, Patrik měl 2 figury za věž, jen Nela stála asi nějak v rovnováze. Nakonec to byl Patrik, který svou pozici pokazil a partii musel převést  do remízového přístavu, svůj loňský stoprocentní bodový zisk po základní části tak určitě nezopakuje. Po partii se samozřejmě hájil tím, že přidal vítězný půlbod :-) . Do svého partiáře si zapsal vítězství i Ríša a nakonec i Nela, té to klasicky přeci jen trochu déle trvalo :-) .

Zvítězili jsme tedy jasně 5,5:0,5, možná by se dalo napsat fotbalovou terminologií, cíl splněn, dobře jsme si zahráli a hlavně se nikdo nezranil :-) .

ŠACHklub SIMOPT Tábor TJ Spartak Vlašim
Skořepa Jakub (H) 1804F 0 1 2122F Rýdl Jiří (Z)
Dolanský Lukáš (Zsm) 1590F ½ ½ 1994F Pýcha Patrik (Z)
Novák Lukáš (Z) 1647F 0 1 1970F Pýchová Nela (ZD)
Široký Richard (Z) 1652F 0 1 1864F Filip Vojtěch (Z)
Šustr Dominik (Zm) 1580F 0 1 1828F Horák Martin (H)
Švanda Petr (m) 1278N 0 1 1707N Mládek Richard (Zsm)
½ :

Tabulka po 5. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. TJ Spartak Vlašim 5 0 0 15 25.0 22
2. TJ Sokol Klatovy 3 1 1 10 17.0 14
3. TJ Bohemians Praha 3 0 2 9 15.5 13
4. SK OAZA Praha 2 2 1 8 16.0 9
5. Chess Most 2 2 1 8 15.0 10
6. Desko Liberec 1 0 4 3 13.0 9
7. TJ Sokol Údlice 0 2 3 2 11.0 9
8. ŠACHklub SIMOPT Tábor 0 1 4 1 7.5 4

Sice dále vévodíme pořadí západní skupiny extraligy dorostu, ale určitě se nemůžeme cítit jako vítězové, v lednovém termínu nás totiž čeká dvojzápas s hráči Oázy Praha a Klatov, kde už vlastně bude začínat finálová část soutěže, a ve hře je tudíž pravděpodobně hned 6 bodů důležitých pro boj o extraligové medaile. Já věřím, že si naši hráči a hráčka svůj výkonnostní standard udrží a do finále si ponesou co nejvíce bodů, jaká bude skutečná realita, ale ukáží až zápasy v Praze. V každém případě to zatím vypadá velmi nadějně!

Stránky věnované extralize dorostu

2 reakcí na “V Táboře povinnost splněna”

  1. 1
    Maťa píše:

    Proč je na cedulce Spartak Vlašim „B“ (viz druhé foto v článku)? :-)

  2. 2
    Jarda P. píše:

    To nevím, asi jim ta cedulka zůstala z doby , kdy tam hrálo naše béčko ligu dorostu nebo mysleli, že přijedeme s béčkem :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist