TJ Spartak Vlasim
22
Říj

V Čerčanech se vlašimským nadějím dařilo

Patrik Pýcha

Po velmi dlouhé době hostily Čerčany 19. října opět jeden z turnajů Regionální žákovské ligy. Organizace se chopila šachová škola STAMAT. Na místě jsem mohl vzpomínat, jak jsem zde před osmi lety hrál svůj teprve druhý turnaj v životě, který mě tehdy bavil natolik, že jsem si řekl, že musím jet na každý další. Teď už je ani kvůli věku hrát nemůžu.

Oproti prvnímu kolu v Sedlčanech se mladým vlašimským nadějím velice dařilo. V turnaji A po přesvědčivých výkonech ve všech čtyřech kolech zvítězil samostatně se 3,5 body Ríša Mládek (1707), jenž už se, jak je vidět, po dlouhé pauze rozehrává.

Druhé místo obsadil Martin Vystrčil z KŠ Říčany 1925 se 3 body. Se stejným bodovým ziskem dosáhl na 3. místo Jakub Vojta (1250), který tak zaznamenal zatím svůj největší úspěch v žákovské lize. Připsal si cenné výhry nad Anežkou Vlkovou (1508) a Annou Zlámanou (1568). Právě Anežka tentokrát dělala mnoho hrubých chyb, a tak její hra na více než 2 body a 8. místo stačit nemohla. Mezi dívkami obsadila 2. místo.


Po necelém roce, co začal chodit na kroužek, dokázal Ríša Mládek vyhrát turnaj Regionální žákovské ligy!

turnaji B během sedmi kol získali nejvíce bodů Pavel Kurek a Jan Heger z KŠ Říčany 1925. Bronzovou příčku pak s půlbodovým odstupem s 5,5 body vybojoval Martin Novotný z DDM Symfonie Poděbrady. Mezi Vlašimáky nejlépe skončila po hezkém výkonu na 13. místě se 4 body Petra Píšová. Mezi dívkami obsadila 3. místo. Po 3 bodech získali Jan Žirovnický (25. místo) a Filip Kůra (30. místo) Na 36. příčce se umístil s 2 body Ondřej Hrabě z ŠŠ STAMAT.


Tak copak budeš hrát?

V turnaji C byl nejúspěšnější Michael Strnad z KŠ Říčany 1925 s 6 body následovaný Hynkem Nešporem z Neveklova s 5,5 body a Štěpánem Šrůtou z ŠO Figurka se stejným bodovým ziskem. Velice pěkného výsledku dosáhl Filip Vopálka, kterého na 4. místě s 5,5 body o medaili připravilo pouze špatné pomocné hodnocení. Na 15. až 18. příčce se umístili Štěpán Filip, Šimon Pěnkava z ŠŠ STAMAT a Lukáš Smetana. Všichni tři vybojovali 4 body. O bod méně uhráli Adam Slavík (23. místo), Vojtíšek Vopálka (24. místo) a Tomáš Kepka (27. místo) z ŠŠ STAMAT. Na 31. místo dosáhl Petr Chalupecký z ŠŠ STAMAT s 2,5 body, 35. místo patří Tomáši Kleňhovi z ŠŠ STAMAT s 1,5 bodem.


Malý Vojtíšek Vopálka

Myslím si, že turnaj se určitě vydařil. Jako vždy ho odřídil bezchybně Petr Havelka, v bufetu se starala o účastníky Nela Pýchová se svou maminkou. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu turnaje a základní škole Čerčany za poskytnuté prostory. Další kolo Regionální žákovské ligy 2013/2014 proběhne 9. listopadu v Jílovém u Prahy.

Kompletní výsledky na chess-results

Průběžné pořadí RŽL po dvou turnajích

Fotky od Karla Jukla, od Lukáše Filipa

3 reakcí na “V Čerčanech se vlašimským nadějím dařilo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Na zítřejší žákovskou ligu jsou ještě pořád dvě volná místa v autě Tomáše Vojty – odjezd v 7.50 z Vlašimi. Kdyby měl někdo na poslední chvíli zájem, ať se do 20 hodin ozve mně nebo přímo Tomášovi…

 2. 2
  Tom píše:

  Volné mám již jen jedno místo. Před chvilku se přihlásil Honza Žirovnický.

 3. 3
  Tom píše:

  3.kolo RŽL je za námi. Myslím, že bylo pro nás docela vydařené. Výsledky:
  http://chess-results.com/tnr115473.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES&wi=821

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist