TJ Spartak Vlasim
13
Říj

O pohár předsedy Bratislavského kraje

Robin Hrdina

O minulém víkendu jsme se společně s Julčou zúčastnili již 9. ročníku turnaje družstev O pohár předsedy Bratislavského samosprávného kraje. Dalšími členy středočeského družstva byli Kuba Haman, Jirka Vrecion, Martin Horák a Míša Nová. Kromě šachů se soutěžilo ještě v kanoistice a střelbě. Celkově se nám podařilo vyhrát. A i když to tak nevypadalo, málem se nám to podařilo i v šachách.

Do Bratislavy jsme přijeli už v pátek společným autobusem. Osobně jsem se těšil, jak si Bratislavu projdu, ale když nás vyložili několik kilometrů za městem v nějakém ghettu, byl jsem trochu zklamaný. Ubytování taky nic moc. Asi to bylo tím, že to všechno hradil kraj. Před večeří jsme si dali ještě krátkou procházku, protože se už stmívalo a po večeři, aspoň co se podle rozpadlých paneláků dalo vytušit, bychom se nemuseli na ubytovnu vrátit. Čas před večerkou jsme strávili hraním na schovávanou. Větší úspěch ale měla slepá bába.

Druhý den ráno nás odvezli do centra. Turnaj se konal v Domě sportu. Po rozblicání a vylosování čísel jsme mohli usednout k prvnímu kolu. Hrálo se dvakrát každý s každým tempem 15 min. + 5s/tah a bodovalo se olympijským systémem.

Po první půlce jsme se dělili o 2. místo s Bratislavským krajem. Ztráceli jsem 3 body na první Jihomoravský kraj (dále jen Brno). Na obědě jsme se však shodli, že to tak nenecháme a zkusíme s tím něco udělat! A skoro se nám to povedlo. Bodově jsme  Brňáky sice dotáhli (16b), ale kvůli horším vzájemným zápasům jsme nakonec skončili druzí. (Prohráli jsme 2:4, vyhráli 3,5:2,5.) Což nás kvůli zbytečným chybám mohlo mrzet, např. Julča si v posledním kole nechala dát mat v koncovce, v níž měly obě strany V+3p jdoucí proti sobě, Martin v prvním kole proti Brnu si nechal dát mat na poslední řadu a Kuba v druhém zápase proti Brnu v zahájení hezky přehrál Blahynku, ale když už hledal cestu k rozhodující výhodě, přehlédl jeden nepříjemný tah a pak už nedostal šanci. Mně se ještě podařilo vyhrát 2. desku a blízko byla i Míša, ale vzhledem k tomu, že vyhrálo Brno, poslední desku vyhrála holka od nich. Naopak se moc nedařilo Jirkovi a Julče.

Turnaj se mi až na ubytování líbil a příští rok bych jel klidně opět. Ještě bych chtěl poděkovat organizátorům za hezkou akci a Středočeskému kraji, který všechno hradil.

Výsledky na chess-results

Fotky

Článek na stránkách Jihomoravského šachového svazu

7 reakcí na “O pohár předsedy Bratislavského kraje”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Tak letos vyrazil do Bratislavy pro změnu Patrik Pýcha a jeho první reakce po příjezdu moc nadšeně nezněla, v podstatě se dá tlumočit část Robinova loňského článku : „Do Bratislavy jsme přijeli už v pátek společným autobusem. Osobně jsem se těšil, jak si Bratislavu projdu, ale když nás vyložili několik kilometrů za městem v nějakém ghettu, byl jsem trochu zklamaný. Ubytování taky nic moc. Asi to bylo tím, že to všechno hradil kraj“ . Na pokoji jich je prý 11 . Tak uvidíme jaké bude nakonec hodnocení akce od Patrika, já už tuším v jakém duchu se ponese :-) .

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Tento víkend nabízel tolik hezkých alternativ. Horší akci nepamatuji. Doufám, že si zítra aspoň dobře zahraju sachy.

 3. 3
  sachista píše:

  Nechci si hrát na nějakou hlídku, ale „tolik hezkých alternativ“…?

 4. 5
  Maťa píše:

  Patrik nejlepším hráčem na druhé šachovnici i hlavní oporou týmu – gratuluju!

 5. 6
  Patrik P. píše:

  Soupeři naštěstí hráli mnohdy ještě hůř než já. :-) Polovinu článku líčící včerejší události už jsem napsal v autobuse při zpáteční cestě, zbytek dopíšu zítra.

 6. 7
  Maťa píše:

  V poště už máme Patrikův článek s atraktivním názvem „Bratislavská tragikomedie“ :-) . Na domácím starém počítači jsem bohužel přílohu neotevřel, tak si text s chutí přečtu až v práci na notebooku. Nadpis slibuje zajímavé čtení :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist